Skocz do zawartości

Audiolab 6000a play + Polk Audio Reserve R200


sord

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosić o potwierdzenie mojego zestawu do nagłośnienia salonu, czyli Audiolab 6000a play + Polk Audio Reserve R200. Salon ma wymiary 5x5,5 m. Kolumny chciałbym umieścić na szafce o długości 1,6 m i wysokości 40 cm. Szafka znajduję się pod TV, a wolna wysokość między szafką a TV to 38 cm. Wszystko tak jak na załączonym zdjęciu i planie.

Zestaw ma służyć do oglądania filmów (serwisy HBO, Canal+)  i słuchania muzyki. Teraz to głównie drum&bass, elektronika, czasem jazz, rock z plików FLAC i mp3, ale już nie długo już jakiś serwis typu DEEZER.

Rozumiem, że TV i tuner satelitarny połączę przez złącza optyczne, a dźwięk z Nvidia Shield TV przez bluetooth? Czy źródłem dźwięku z PC i Nintendo Switch będzie TV?

Chciałbym wyrobić się z kosztem w okolicach 7000 PLN.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Oczywiście osłuch przed zakupem.

PXL_20220419_100904683.jpg

PXL_20220419_091241214.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Brzmieniowo zestaw dobrany bardzo dobrze. Zarówno Audiolab jak i Polki to cieplejsze granie, ale z odpowiednią rezerwą energii :) 
Przy 25m2 i monitorach może Ci brakować basu. Fizyki nie oszukamy.

Najlepiej by było gdybyś wybrał kolumny podłogowe - z pewnością nie zabraknie Ci dociążenia w dźwięku.
Polecić możemy chociażby Q Acoustics 3050i, Heco Aurora 700, System Audio Saxo 60, Dali Oberon 7...
... i Focale Chora 826 :D 

3050i, Aurora to ukłon w cieplejszą, ale ogółem zrównoważoną stronę. System Audio będą najbardziej "uniwersalną" opcją - potrafią zagrać zarówno detalicznie jak i energicznie.
Oberony charakteryzują się największą ilością basu, Focale zaś będą najbardziej szczegółową opcją.

Namieszaliśmy trochę, ale zapraszamy na odsłuch w celu rozwiania wątpliwości!
Najlepiej sprawdzić sprzęt na własne ucho ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2022 o 15:21, sord napisał:

Audiolab 6000a play + Polk Audio Reserve R200

Kombinacja dobra. To może się dobrze zgrać. Aczkolwiek polecam jednak wyższą serię Polków - Legend L100/L200.
Nie popieram też zdania Q21 w kwestii wyboru kolumn podłogowych. W tym budżecie i do tego metrażu wolałbym kupić monitor z wyższej serii niż pakować się w słabszą podłogówkę.

Dnia 19.04.2022 o 15:21, sord napisał:

Kolumny chciałbym umieścić na szafce o długości 1,6 m i wysokości 40 cm

Szkoda marnować potencjału sprzętu. 40cm szafka jest zbyt niska. Kolumny będą rezonować, będą też za blisko siebie. Masz sporo miejsca po bokach. Aż się prosi o standy!

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Kombinacja dobra. To może się dobrze zgrać. Aczkolwiek polecam jednak wyższą serię Polków - Legend L100/L200.
Nie popieram też zdania Q21 w kwestii wyboru kolumn podłogowych. W tym budżecie i do tego metrażu wolałbym kupić monitor z wyższej serii niż pakować się w słabszą podłogówkę.

Szkoda marnować potencjału sprzętu. 40cm szafka jest zbyt niska. Kolumny będą rezonować, będą też za blisko siebie. Masz sporo miejsca po bokach. Aż się prosi o standy!

Dzięki, za powyższe opinie.

Wybierając monitory liczyłem na lepszą jakość w porównaniu do podłogówki przy tej samej cenie. 

Nie przeszkadza mi użycie standów.

Rzeczywiście użycie Polków - Legend , szczególnie w wersji L200 może mieć sens jeżeli chodzi o uzyskanie basu. Pojawia się jednak jedno "ale", cena całego kompletu zestawu wychodzi po za 10 tyś 😟

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sord napisał:

cena

Pamiętaj, że w salonach jak Q21 czy S4Home dostaniesz zawsze fajny rabat. Sprzęt możesz też wypożyczyć do odsłuchu. Polk L100 to już dość spory monitor i nie jest wykluczone, że może sobie poradzić w Twoim metrażu. Ścian nie będzie przestawiać, ale wziąłbym go też pod uwagę. Te Polki mają bardzo dobrze zróżnicowany dół jak na kolumny podstawkowe i ładnie go kontrolują.

34 minuty temu, sord napisał:

Wybierając monitory liczyłem na lepszą jakość w porównaniu do podłogówki przy tej samej cenie. 

I słusznie! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sord napisał:

Wybierając monitory liczyłem na lepszą jakość w porównaniu do podłogówki przy tej samej cenie. 

Stereotyp, choć trzeba przyznać, że w przedziale powiedzmy do 5 tysi może się sprawdzić. Powyżej 10-20 tysięcy jak dla mnie to już tylko podłogówki. Głównie za lepszy, bardziej różnorodny bas.

 

5 godzin temu, Q21 napisał:

Brzmieniowo zestaw dobrany bardzo dobrze. Zarówno Audiolab jak i Polki to cieplejsze granie,

No to chyba nie za dobre granie, bo co za dużo to nie zdrowo. Elementy powinny się uzupełniać, a nie brzmieć tak samo. Zawsze jak słuchałem systemu opartego na podobnie brzmiących elementach (np. właśnie ciepło) to nie najlepiej to grało.

Edytowano przez Melo-man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis  tylko tutaj problemem jest ustawienie tych kolumn.

Tak przy najmniej wychodzi z zdjęcia. 40 cm wysokości 1,6 rozstawy. A ile będzie do kolumn? 25m to tez nie małe pomieszczenie.

Do tego nie za mocny nie za wydajny Audiolab w którym sieć działa jak działa.

Polk L200 to na prawdę dobre kolumny. Tu zadbał bym o ich prawidłowe ustawienie na standach.

I do tego wtedy Lyngdorf czy Naim. ale to robi cene.

Trzymając bardziej cene może Heco Revolution 3 / Kef R3 + Cyrus ONE HD + Wiim , Raspberry ?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Do tego nie za mocny nie za wydajny Audiolab w którym sieć działa jak działa.

 

Ludzie na tym i na innych forach, nie tylko polskich, chwalą sobie go nawet przy większych pomieszczeniach. 

Nie chcę używać kolejnych elementów układanki jak wspomniany Wiim. 

 

Natomiast chętnie usłyszę też Heco Revolution 3.

 

Dziękuję wszystkim za swoje opinie. 

Teraz tylko umówić się na odsłuch i wybrać coś pod swoje ucho.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

tylko tutaj problemem jest ustawienie tych kolumn.

No tak, ale temat ustawienia i standów był już poruszony i @sord nie widzi przeszkód żeby ich użyć. Więc tu jest sprawa załatwiona.

25 minut temu, sord napisał:

Ludzie na tym i na innych forach, nie tylko polskich, chwalą sobie go nawet przy większych pomieszczeniach. 

Spokojnie. Piotr ma uraz do Audiolaba. Po prostu nie ma go w sprzedaży i kiedy jest okazaja to się przyczepi do tego wzmacniacza. Ja uważam, że w tej cenie ciężko o coś lepszego (nowego) z taką funkcjonalnością (przyzwoity przetwornik, wyjście słuchawkowe, przedwzmacniacz gramofonowy). Aczkolwiek platforma Play-Fi działa kapryśnie, to fakt. Tu jest pole do poprawy. Dlatego jeśli np. planujesz słuchać Spotify to polecam korzystać z natywnej aplikacji i łączyć się funkcją connect.

Wypożyczaj, testuj, sprawdzaj :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ipomis za wyważone opinie.

Coś na szybko poczytałem o serii L i R w Polkach i na sucho widzę, że seria L dużo mniej wybacza jeśli chodzi o jakość użytego muzycznego "wsadu". Może to być akurat być na korzyść serii R.

Postaram się posłuchać kilku rozwiązań i wybrać jakościowo, ale też cenowo.

 

Nie chciałem tutaj pisać wprost o rekomendacjach sprzedawców, choć te też szanuję.

Bez dwóch zdań warto poszukać informacji w wielu źródłach i na chłodno wszystko sobie przeanalizować, a i tak na końcu odsłuchać w realu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Tomasz S. napisał:

Mi też się wydaje, że AXR100 i Audiolab 6000 Play ( który da się czasem kupic za 3200 na ibood.pl ) to najlepsze okazje wśród popularnych, nowych, dużych wzmacniaczy. Obydwa fajne.

Rzeczywiście śledzę Ibood i widziałem bodajże kilka tygodni temu taka promocję :) . Dzięki, może ta informacja przypomni też innym o różnych źródłach kupna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Melo-man napisał:

Powyżej 10-20 tysięcy jak dla mnie to już tylko podłogówki. Głównie za lepszy, bardziej różnorodny bas.

Myślę, że taki odbiór jest spowodowany zastosowanymi pełnowartościowymi głośnikami niskotonowymi w podłogówkach, w przeciwieństwie do większości monitorów gdzie są nisko-średniotonowe. Czy jest bardziej zróżnicowany, tu mam wątpliwości i dużo zależy od podłączonego wzmacniacza, końcówki mocy lub monobloków.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lpomis napisał:

No tak, ale temat ustawienia i standów był już poruszony i @sord nie widzi przeszkód żeby ich użyć. Więc tu jest sprawa załatwiona.

w takim razie tak.

20 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Mi też się wydaje, że AXR100 i Audiolab 6000 Play ( który da się czasem kupic za 3200 na ibood.pl ) to najlepsze okazje wśród popularnych, nowych, dużych wzmacniaczy. Obydwa fajne.

No tak. Z ibooda 6000Play za 3000-3200 jak się tam co jakiś czas pojawia stawia go na prawdę wysoko. Wówczas go nawet tutaj polecałem :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jestem po odsłuchu, który zmienił moją teorię. Jestem już zdecydowany na Audiolab 6000a, ale z Klipschami RP 600m. W polkach brakowało mi góry, ale też były bardziej mdliste. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Mimo wszystko brakuje mi basu. W związku z tym chciałbym do tego zestawu chciałbym dobrać suba. Czy naturalnym wyborem powinien być Klipsch SPL-100, czy może coś innego do salonu prawie 30m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w studiu. Studio dużo mniejsze od mojego salonu. Kolumny miały odległość ok. 2m między sobą, a ja 2,5m przed nimi.

To nie wina polków, że mają raczej wyrównane częstotliwości, a moje przyzwyczajenia do delikatnie wycofanych średnich wartości Hz.

Słuchałem R200.

Ogólnie dół Klipschów brzmi OK, ale czasami brakowało mocniejszego uderzenia.

Jeżeli jest możliwość doboru do tego zestawu suba, to wolałbym zostać z tą konfiguracją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego do 30 metrów nie weźmiesz kolumn podłogowych?

Spróbuj jednak bo może się okazac że to będzie lepsze rozwiązanie. 

SPL 100 na pewno nie jest do stereo i nie do Twojego pomieszczenia. Jest za mały. SVS SB 1000 PRO to znacznie lepszy sub w stereo. Ale lepiej wypadnie Velodyne DB12 albo REL HT 1205

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

A dlaczego do 30 metrów nie weźmiesz kolumn podłogowych?

Spróbuj jednak bo może się okazac że to będzie lepsze rozwiązanie. 

SPL 100 na pewno nie jest do stereo i nie do Twojego pomieszczenia. Jest za mały. SVS SB 1000 PRO to znacznie lepszy sub w stereo. Ale lepiej wypadnie Velodyne DB12 albo REL HT 1205

Piotr

 

Dzięki Piotrze za podpowiedź odnośnie Velodyne DB12 :) 

Odnośnie podłogówek, to juz wyjaśniam.

Mam w salonie od kilku lat zestaw 2.1 Microlab FC330, który wcześniej podróżował ze mną, zamin nie osiedliłem się na stałe.

Co ciekawe brzmi on dobrze jak na swoje możliwości. Wiem, że po tych słowach nikt nie będzie mnie traktował poważnie na tym forum :) 

Nie wiem, czy to dzięki układowi salonu, czy z jakiegoś innego powodu. Mimo, że sub jest centralnie ustawiony, a kolumny umieszczone są poniżej uszu, dźwięk jest wyraźny i nawet sub daje sobie radę. Nawet znajomi, którzy mnie odwiedzili byli zdziwieni, że taka popierdółka jakoś brzmi.

W końcu przyszedł czas na przyjemności i jeśli teraz to wyrzucę i dam porządne podstawki z subem i wzmacniaczem to będzie żu lepiej.

Pozdrawiam

 

 

PXL_20220423_064416423.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sord napisał:

OK, jestem po odsłuchu, który zmienił moją teorię. Jestem już zdecydowany na Audiolab 6000a, ale z Klipschami RP 600m. W polkach brakowało mi góry, ale też były bardziej mdliste. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Mimo wszystko brakuje mi basu. W związku z tym chciałbym do tego zestawu chciałbym dobrać suba. Czy naturalnym wyborem powinien być Klipsch SPL-100, czy może coś innego do salonu prawie 30m2?

Bardzo dobre połączenie muzykalności Audiolaba oraz szczegółowości Klipsch. Jeśli brakowało Ci basu to polecałbym bardziej spojrzeć w kierunku SVS SB1000 Pro lub Velodyne DB12, który zapewni pełniejszy bas i jest w chwili obecnej w bardzo dobrej cenie. 

Zapraszam po wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyzwyczaiłeś się po prostu do tego brzmienia.

Zamówiłeś zdalnie i dobrze tera spokojnie sprawdź sprzęt w domu. Czy on spełnia Twoje oczekiwania jak nie to będziemy wymieniać.

Bo zestaw oparty o monitory oraz subwoofer to bardzo dobry pomysł.  tym że sub do stereo trochę kosztuje. W odpowiedniej konfiguracji bardzo zyskasz.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...