Skocz do zawartości

Używane kolumny do cambridge audio cxa81 w cenie 5-6 tyś.


chemik1989

Recommended Posts

Cześć, 

Po 4 latach przyszedł czas u mnie na wymianę sprzętu- brzmienie które miałem pasowalo ale czas przejść półkę wyżej (taki kaprys/chęć zmiany).

Miałem yamaha rn803d i heco aurora 700,

Yamahy juz nie ma, zamiast tego wjechal cxa81. Jako streamer gra malinka, póki co goła ale lada moment z nakładką.

Heco co prawda zyskały nowe życie przy tym wzmaku, ale ostatnio mocno wkręciłem się w słuchanie muzyki oraz tematy sprzętowe i postanowiłem poszukać również nowych kolumn.

Tak jak wyżej pisałem typ brzmienia pasuje... ale szukam czegoś z fajniejszym, głębszym, niżej schodzącym basem i z ładniejszymi wysokimi tonami, większą otwartością, swobodą grania. 

Pomieszczenie 26m2 + otwarta kuchnia 10 m2 = 36 m2

Mój budżet to 5-6 tyś i w grę wchodzą raczej tylko używki (dużo ludzi zmienia sprzęty, nawet prawie nowe, więc jest w czym wybierać a ceny nizsze)... więc mam kilka swoich typów i proszę o podpowiedź co byście widzieli do CX81 (kolejność losowa)

1. Fyne audio f502

2. Pylon diamond 25 lub 28?

3. Tannoy xt6f?/xt8f?

4. Audio academy hyperion iv

5. Kef q750/950?

6. Audio physic classic 8 (te akurat znalazłem przypadkiem w mega dobrej cenie ale mam 200 km w 1 stronę żeby jechać na odsłuch a z czasem ciężko) I pytanie czy nie pogryzą się z cxa i nie będzie za ostro i bedzie dość basu? Czytalem ze apc8 są bardzo dobrymi kolumnami ale czy do tego wzmaka?

Czy cos jeszcze przychodzi do glowy?

Dodam że muzyka której słucham jest naprawdę różnorodna... więc kolumny muszą być dość uniwersalne. 

Dzięki za podpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z propozycji które sam wybrałeś no to będzie ciężko coś doradzić. Bo to dobre kolumny. Audio Academy może tylko te nie dostarczają tak potężnego basu jaki chcesz ale także to fajny produkt.

Pylony 25 i Q750 odpada ze względu na wielkość

Pozostałe produkty jak najbardziej.

Osobiście stawiam na Tannoy XT8F ale na rynku wtórnym w tej cenie powinieneś upolować take Precision 6.4 które uważam za najlepsze kolumny używane w tej cenie. Albo Dali Grand.

Chodź tu do obu nie wiem czy CXA81 będzie ok.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli szukasz bardziej otwartych i jaśniejszych kolumn to moim zdaniem Fyne Audio i Tannoy to nie jest najlepszy kierunek. To ciepło grające kolumny i jeśli brakuje Ci góry w połączeniu CXA i aurory to raczej właśnie Pylon Diamond 28, Audio Academy rzeczywiście nie będą oferowały dużego basu. KEF Q950 być może Ci się spodoba, ale będzie i tak ciemniej niż w diamondach 28. Zdecydowanie warto się zainteresować Audio Physic Classic 8, ale to też raczej subtelniejsze granie, eleganckie. Myślę, że jednak najbliżej Ci do Pylona. Spróbuj ich posłuchać, jeśli jeszcze będzie Ci brakowało skrajów pasma to już zostaje chyba tylko Klipsch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis na odsłuchy wpadły Elac Fs249 - kolega kupił nowe kolumienki, ma wystawione na sprzedaż i pozwolił mi zabrać na odsłuch.

Powiem Wam ze graja rewelacyjnie, basu więcej i lepszej jakości niż w aurorach, średnica bardziej wypełniona i wysunięta do przodu - bardziej słyszalna, Góra bardziej czysta, ale mysle ze nie ma jej więcej niz w heco albo to moje złudzenie bo granie jest lekko ciemniejsze niz w heco. Jest jej w sam raz.

Da się wyczuć większą przestrzeń, precyzję, ogólnie granie o półkę wyżej nawet przy mojej słabej akustyce... W sumie pewnie bym je kupił ale maja parę mankamentow - m.in fortepianowa czern której nie chce + jakieś rysy na kolumnach, delikatne zarysowania na membranach, a ja chciałbym mieć ideal lub prawie ideał 😜 

Ale wrażenia z odsłuchu mega pozytywne,

Ps. Moje heco graja na chord clearway, elaci na chord odyssey czyli kablach z 2.5x droższych - jutro podepnę je pod heco i sprawdzę czy słyszę kable :D

 

20220425_212455.jpg

Te kryształowe membrany robią wrażenie ;)

1650916219862128058209162671343.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2022 o 11:12, absolute beginner napisał:

A do jakiej powierzchni się nadają? Również jestem tym modelem zainteresowany

20 kilka dosłownie metrów to moim zdaniem maks.

Tak 22.

Oczywiście to wszystko zalezy od upodobań ale moim zdaniem po prostu zaczyna juz brakować w dzwieku.

ELAC 249 to wyraźnie kolumny lepsze. Tu Heco niestety nie miało się jak bronić :)

Kupujesz je od znajomego?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

20 kilka dosłownie metrów to moim zdaniem maks.

Tak 22.

Oczywiście to wszystko zalezy od upodobań ale moim zdaniem po prostu zaczyna juz brakować w dzwieku.

ELAC 249 to wyraźnie kolumny lepsze. Tu Heco niestety nie miało się jak bronić :)

Kupujesz je od znajomego?

Piotr

 

Dostałem też fajna ofertę z tego samego salonu na AP Classic 15, powierzchnia salonu 35m + otwarte kuchnia. Będzie to grało z Roksan Atessa streaming amplifier oraz transportem CD Roksan Atessa. Czy twoim zdaniem 8 lub 15 da radę na tym metrażu? Jeszcze nie słuchałem tego zestawu, umówiony jestem na koniec tygodnia. Jeśli zagra ok, wypożycze to na odsluch do domu na majowke:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

Kupujesz je od znajomego?

Piotr

hm, raczej nie mimo że grają świetnie - tak jak pisałem po 1 fortepianowa czerń, która raz że średnio mi leży, a przy 2 dość małych dzieci może być uciążliwe mimo że mają zakaz dochodzenia do sprzętu,

 po 2 nie są już idealne - mają jakieś skazy typu ryski, delikatne obicia lakieru, jakieś drobne rysy na głośnikach przy 1 z kolumn.  Gdyby były jak nówki to pewnie bym się skusił, niestety u nie oprócz grania muszą wyglądać :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, absolute beginner napisał:

Dostałem też fajna ofertę z tego samego salonu na AP Classic 15, powierzchnia salonu 35m + otwarte kuchnia. Będzie to grało z Roksan Atessa streaming amplifier oraz transportem CD Roksan Atessa. Czy twoim zdaniem 8 lub 15 da radę na tym metrażu? Jeszcze nie słuchałem tego zestawu, umówiony jestem na koniec tygodnia. Jeśli zagra ok, wypożycze to na odsluch do domu na majowke:)

No jak napisałem wyżej moim zdaniem 8ki sa za małe.

15tki maja nawet mniejsze membrany basowe.

Powiem tak wstępnie możesz odsłuchać te kolumny w salonie ale potem musisz je wziąć na testy do domu.

Sprawdzisz i będziesz wiedział czy są ok.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i kupiłem, wjechały Pylon Diamond 28 i to jest to.

Jestem oczarowany tym jak graja paczki, w szczególności wysokimi tonami- słyszę dźwięki których wcześniej nie było w utworach! Basu tez doszło i niewątpliwie jego jakość jest lepsza niż w aurorach. Wokale zdają być się odrobinę z tyłu, ale nie przeszkadza mi to.

Bardzo fajnym efektem jest to że kolumny "znikaja" z pomieszczenia, w heco tego nie bylo. Patrzysz na system i kolumny a tam jakby dźwięk nie wychodzil z kolumn tylko obok - szok.

Super stereofonia i rozdzielczość, z mojego połączenia wyszla naprawdę otwarta i detaliczna gora (jednocześnie nie męcząca jak dla mnie) a i bas jest super. 

W sumie na tym chyba póki co kończę kompletowanie swojego zestawu, jako streamer gra malinka z nakładką od chińskich przyjaciół o taką w wersji deluxe rca

https://pl.aliexpress.com/item/32868641576.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.200f5c0fVHniXX

(ponoć bardzo zbliżona do allo digione) po coaxjalu do cxa81 (zasilanie liniowe do maliny + osobno nakladki) - pewnie kiedys będę się rozglądał za jakąś allo signature ale na razie pas, jestem zadowolony.

Ps. Diamondy wyglądają obłędnie, są sporo nizsze ale nieco głębsze od auror No i muszę się przyznać że popełniłem zakup w ciemno, ale nie miałem totalnie czasu na jeżdżenie i odsłuchy - a cena za jaka udało mi się wyrwać używki w stanie idealnym to 4500 zł więc postanowiłem że w razie czego odsprzedam je bez straty. Pylon zostają, heco idą pod młotek.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

 

 

20220511_205652.jpg

20220511_224700.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, najbliżej Twojego opisu były właśnie Diamond 28. Za taką cenę można kupić w ciemno, bo nawet jeśli by się nie sprawdziły to zawsze odzyska się te pieniądze. 

Warto raz na jakiś czas przejechać olejowoskiem aby zabezpieczyć naturalny fornir. Możesz śmiało napisać bezpośrednio do Pylona to Ci podpowiedzą co konkrernie kupić ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Q21 napisał:

Za taką cenę można kupić w ciemno, bo nawet jeśli by się nie sprawdziły to zawsze odzyska się te pieniądze. 

Dawno tak dobrej reklamy nie czytałem. Autorowi podoba się to brzmienie i to szanuję, ale kupowanie w ciemno odradzam innym użytkownikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...