Skocz do zawartości

Zakup blu-ray na co zwrócić uwagę


slawek268

Recommended Posts

Cześć.
Chciałbym dokupić do swojego KD odtwarzacz blu-ray. Mam kilka koncertów, a i jednak filmy na płytach lepiej wyglądają niż na netflix do rzeczy. Obecnie mam podłączony xbox x do ampli marantza sr5015 jednak sterowanie padem denerwuje mnie, a granie znudziło więc idzie na sprzedaż. 
Nie mam żadnej wiedzy czym się kierować przy zakupie wolałbym wydać 1k niż 2k na BR. 
Wiem że BR są wycofywane znalazłem dwa polecane modele:
1 Panasonic DP-UB820EGK
2 Panasonic DP-UB450
Może jest jeszcze jakaś inna opcja? zależy mi żeby odtwarzał jak najwięcej formatów i ewentualnie miał USB po którym mógłbym otworzyć firmy z DTS-em bo producent TV wycofał się z odbiorem tego formatu. Czym one się różnią poza analogowymi wyjściami na których mi nie zależy i wyświetlaczu ? Za co jeszcze dopłaca się prawie 1k ? 
Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slawek268 napisał:

Może jest jeszcze jakaś inna opcja? zależy mi żeby odtwarzał jak najwięcej formatów i ewentualnie miał USB po którym mógłbym otworzyć firmy z DTS-em bo producent TV wycofał się z odbiorem tego formatu. Czym one się różnią poza analogowymi wyjściami na których mi nie zależy i wyświetlaczu ? Za co jeszcze dopłaca się prawie 1k ? 

ogólnie z BD jest spory kłopot z różnymi rzeczami. O ile chcesz oglądać filmy z BD to wszystko w miarę działa, chociaż zdarzają się problemy z płytami BD100. Odtwarzacze potrafią się zawieszać.

Płacisz natomiast za możliwość posiadania czegoś co jest niszowe i w sumie nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek268 napisał:

Cześć.
Chciałbym dokupić do swojego KD odtwarzacz blu-ray. Mam kilka koncertów, a i jednak filmy na płytach lepiej wyglądają niż na netflix do rzeczy. Obecnie mam podłączony xbox x do ampli marantza sr5015 jednak sterowanie padem denerwuje mnie, a granie znudziło więc idzie na sprzedaż. 
Nie mam żadnej wiedzy czym się kierować przy zakupie wolałbym wydać 1k niż 2k na BR. 
Wiem że BR są wycofywane znalazłem dwa polecane modele:
1 Panasonic DP-UB820EGK
2 Panasonic DP-UB450
Może jest jeszcze jakaś inna opcja? zależy mi żeby odtwarzał jak najwięcej formatów i ewentualnie miał USB po którym mógłbym otworzyć firmy z DTS-em bo producent TV wycofał się z odbiorem tego formatu. Czym one się różnią poza analogowymi wyjściami na których mi nie zależy i wyświetlaczu ? Za co jeszcze dopłaca się prawie 1k ? 
Z góry dzięki za pomoc.

Spokojnie możesz kupić tańszy model. Obraz będzie tej samej jakości, funkcjonalność podobna.
Bardzo dobry pomysł. Zyskasz możliwość obejrzenia filmów w najwyższej jakości bo te z Netflixa itp to takie mp3video mimo szumnych 4K, HDR itp. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi, miałem porównanie filmu na BR, a tego samego w netflix 4k 5.1 to jeśli chodzi o obraz różnica była zauważalna, a jeśli chodzi o różnicę w jakości dźwięku ścieżki oryginalnej była już bardzo duża.  Jeśli nie ma różnicy w obrazie i formatach to wybiorę ten tańszy model chyba, że jest jeszcze jakaś inna alternatywa innego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UB820 masz możliwość wgrania płatnego firmware który odblokuje ci blokade regionalną płyt, umożliwi pomijanie reklam/wstawek na początku płyt i najlepsze na konieć dodawnie napisów z usb podczas odtwarzania filmów z płyt.

Dnia 21.04.2022 o 14:17, slawek268 napisał:

Może jest jeszcze jakaś inna opcja? zależy mi żeby odtwarzał jak najwięcej formatów i ewentualnie miał USB po którym mógłbym otworzyć firmy z DTS-em bo producent TV wycofał się z odbiorem tego formatu.

Panasonic to najgorszy wybór jeśli chodzi o odtwarzanie plików.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wiesz co mówisz i jakie to niesie za sobą konsekwencję, albo nie zrozumiałeś funkcji.

Na rynku nie ma już prawie odtwarzaczy więc wybór jest mały

ub420 - brak dolby vision, możliwość ściemniania jasności napisów, tragiczne odtwarzanie plików, możliwość wgrania płatnego firmware.

ub820 - automatyczne załączanie dolby vision, możliwość ściemniania jasności napisów, tragiczne odtwarzanie plików, możliwość wgrania płatnego firmware z opcją załadowania napisów podczas odtwarzania filmów z płyty.

ub450 - automatyczne załączanie dolby vision, tragiczne odtwarzanie plików, zewnętrzny zasilacz, ubogi soft jest to inna "rodzina" niż ub420/ub820/ub9000

Sony UBP-X800M2 > dolby vision wymaga ręcznego przełączania, lepsze odtwarzanie plików, brak modyfikowanego firmware, lepsza jakość wykonania, gorszy laser od panas

a wybór to kwestia tego czego oczekujemy i wymagamy od odtwarzacza.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną odpowiedź, zgadza się jestem laikiem jeśli chodzi o odtwarzacze BR stąd mój temat. Niestety jeśli jest jak piszesz to trochę tragedia.

DV mój tv QE75QN85A nie posiada, BR służyłby do słuchania oryginalnych płyt, sporadycznie filmów na USB - tych które nie obsłuży TV czyli z dźwiękiem DTS.

Czyli z tego co piszesz warto dopłacić do UB820 czy jeszcze jest jakaś alternatywa ? Jak piszesz z tego co widzę wybór jest na prawdę ograniczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek268 napisał:

BR służyłby do słuchania oryginalnych płyt, sporadycznie filmów na USB - tych które nie obsłuży TV czyli z dźwiękiem DTS.

Czyli z tego co piszesz warto dopłacić do UB820 czy jeszcze jest jakaś alternatywa ? Jak piszesz z tego co widzę wybór jest na prawdę ograniczony.

ale jakich płyt chcesz słuchać, audio czy BD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jasiek88 napisał:

Raczej nie wiesz co mówisz i jakie to niesie za sobą konsekwencję, albo nie zrozumiałeś funkcji.

Na rynku nie ma już prawie odtwarzaczy więc wybór jest mały

ub420 - brak dolby vision, możliwość ściemniania jasności napisów, tragiczne odtwarzanie plików, możliwość wgrania płatnego firmware.

ub820 - automatyczne załączanie dolby vision, możliwość ściemniania jasności napisów, tragiczne odtwarzanie plików, możliwość wgrania płatnego firmware z opcją załadowania napisów podczas odtwarzania filmów z płyty.

ub450 - automatyczne załączanie dolby vision, tragiczne odtwarzanie plików, zewnętrzny zasilacz, ubogi soft jest to inna "rodzina" niż ub420/ub820/ub9000

Sony UBP-X800M2 > dolby vision wymaga ręcznego przełączania, lepsze odtwarzanie plików, brak modyfikowanego firmware, lepsza jakość wykonania, gorszy laser od panas

a wybór to kwestia tego czego oczekujemy i wymagamy od odtwarzacza.

Możesz jeszcze rozwinąć w czym jest taki problem żeby napisy wkleić do filmu na stałe przez np VLC ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek268 napisał:

Możesz jeszcze rozwinąć w czym jest taki problem żeby napisy wkleić do filmu na stałe przez np VLC ?

jak masz płytę BD to musisz ją najpierw zgrać. Aby to zrobić musisz mieć czytnik ze zmienionym oprogramowaniem sprzętowym. Nawet wtedy może się okazać, że tej płyty nie zgrasz. Jeżeli Ci się to jednak uda to gdy płyta ma Atmosa to możesz mieć problem w odnalezieniu odpowiedniego oprogramowania które pozwoli Ci dodać napisy bez uszkodzenia ścieżki dźwiękowej.

Zatem tak, taki to jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slawek268 napisał:

nie do końca tylko sam odtwarzacz poniżej pierwszy lepszy link jak się wtapia napisy, w sumie już bez znaczenia postaram się sam ogarnąć temat z BR jak go odbiorę.

to wszystko jest prawda, tylko to działa jak masz plik z filmem. O ładowanie napisów z USB chodzi w przypadku filmów z USA. Wtedy płyty BD kupujesz dużo taniej niż tutaj ale są bez lektora i napisów. Tych sobie nie dołożysz od tak, powyżej opisałem dlaczego. Jedyny "wygodny" sposób to odtwarzacz z możliwość wrzucania napisów z USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zdajesz sobie sprawę jakim kosztem i czasem taka rekompresja materiału wideo by trwała?

W takim układzie jak opisujesz to po co w ogóle odtwarzać blu-ray które z reguły w odtwarzaniu plików są tragiczne, jeśli zamierzamy oglądać pliki kupujemy plikowieć np zidoo z9x i temat plików jest zakończony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się z tymi napisami. Nie zamierzam kupować płyt BR bez polskich napisów i do takich płyt nie myślałem nawet wgrywać napisów. Sporadycznie chodziło mi o odtworzenie filmu z usb z napisami i ewentualnym wtopieniu wcześniej napisu do takiego filmu. Głównie to do oglądania koncertów BR i filmów na płytach BR z napisami pl już na płycie ma mi służyć. Dzięki za wyczerpanie tematu można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...