Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie chce wywołać kolejnej gównoburzy, temat i związane z tym pytanie jest na serio. 

Mam w/w przewody głośnikowe, sa one oryginalnie na wtykach bananowych. Z racji tego że często przepinam z kolumn na kolumny i są one dość sztywne to przerwały mi sie na styku kabla i banana. Polutowałem raz i drugi dość nieudolnie ale działało.  Za trzecim razem złapał mnie wkurw i pościnałem wtyki.Każda żyła skladała się z dwóch grubszych i jednej cieniutkiej grubości wlosa, wszystko w oplocie. Ściągnąłem oplot i skręciłem wszystkie trzy razem, i tak z każda żyłą. 

Po podłączeniu pod zabawki złapał mnie wkurw jeszcze większy. Podbija mi wyższy bas. W częstotliwościach gdzie wszystko było pod kontrolą teraz mi sie wzbudza.Z początku myślałem że ktoś mi poprzestawiał kolumny lub miejsce odsluchowe. Ale nie.

Czy to możliwe ?  Czy mi się już coś w mózgu odkleja ? Wyraźnie słyszę że wzbudza mi się tam gdzie wcześniej było dobrze. 

Czy ktoś mi to przywróci do stanu pierwotnego ?

Ps. Kierunkowość kabla została zachowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halik a moze coś z tą masą. Moze była przylutowana tylko z jednej strony, a Ty przylutowałeś z obu lub na odwrót. W każdym razie u mnie Supra PLY2.0 gra podobnie, a jest dziesięciokrotnie tańsza. A Aurora bije oba ,,na głowe,, Odwrotnością Tellurium jest natomiast Nordost Flat 4. Z tym, że moim zdaniem ,tu całość góry i część średnich jest znacznie przejaskrawiona i zapiaszczona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być dwie.

1. Ingerowaleś w połączenia. U mnie jest zawsze tak, że przy podłączeniu nowego przewodu pierwsze chwilę ( tak do 2 dni) podnosi mi się bas. Później się to uspokaja.

2. Sam wtyk ma wpływ na dźwięk.

Możesz się śmiać ale tak jest. Nie będę opowiadał o moich doświadczeniach z wtykami ale one mają niemniejsze znaczenie niż sam przewód.

Poczekaj spokojnie 2 dni. Jak będzie Ci się nadal wzbudzał załóż banany. Najlepiej takie same. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym tylko jest, że oryginalnie konfekcjonowane wtyki okazały się takim bublem. U mnie nie ma tego problemu, a też przepinałem trochę. Ciekawe co na to powiedziałby producent lub dystrybutor. Taka sytuacja nie wpływa na dobre imię firmy. Masz fakturę z zakupu? jesli tak to może wyślij zdjęcie do dystrybutora i zapytaj co on na to i czy moze mogliby Ci pomóc. Już nawet nie mówię o wymianie, ale choćby w profesjonalnym polutowaniu z założeniem oryginalnych , nowych wtyków i fabrycznych termokurczy. To leży w ich interesie.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman one mają 1.5 roku i ze sto przepięć. Fakturę mam.  Napiszę  do dystrybutora może się ulituje i mi je ładnie oprawi, ale na cuda nie liczę. Mój błąd, chwyciłem raz za przewód zamiast za wtyk i poszło. Polutowałem jak umiałem, a że jestem pi..a   a nie lutowniczy to już stale mi się wyrywało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie wymagasz, a tylko podstawowej pomocy przy naprawie ich produktu. Myslę, że powinni pomóc. Napisz jaki będzie dalszy ciąg sprawy. Jeśli odmówią to opiszemy na kilku forach i kilku nabywców mocno się zatanowi zanim kupi. A jesli pomogą to tylko będzie dobrze o nich świadczyło i może będzie kilku chętnych więcej na ich produkt.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś dobrze stykające (moim zdaniem najlepsze wtyki BFA). Do tego nie wiadomo jak były połączone te 3 żyły we wtykach. (trzeba by rozciąć te izolacje). Połączenie skrecane i kiepski wtyk zapewne daje taki efekt, ale mogło jeszxze dojść specyficzne łączenie tych 3 żył 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.04.2022 o 18:45, Rega napisał:

Cudów nie wymagasz, a tylko podstawowej pomocy przy naprawie ich produktu. Myslę, że powinni pomóc. Napisz jaki będzie dalszy ciąg sprawy. Jeśli odmówią to opiszemy na kilku forach i kilku nabywców mocno się zatanowi zanim kupi. A jesli pomogą to tylko będzie dobrze o nich świadczyło i może będzie kilku chętnych więcej na ich produkt.

A co Ty byś chciał opisywać na forach i z jakiego powodu psuć komuś opinie? Kolega zniszczył kabel szarpiąc za niego zamiast wyjmować wtyki. Przy gumowanej osłonie to musiało skończyć się w taki sposób, zresztą przy każdej innej także. Teraz kabel stracił dźwięk. Wskaz gdzie tu wina producenta, dystrybutora czy sprzedawcy. Żaden nie ma obowiązku naprawy takich uszkodzeń tak jak producent samochodu nie ma obowiązku naprawiania go po dzwonie. Opisać to można raczej jako przestrogę przed takim użytkowaniem kabla. A Ty tu chcesz całkowicie niewinnym ludziom robić koło tyłków bo mogą nie spełnić oczekiwań forumowego pieniacza (i nie kolegę od kabla mam na myśli a Ciebie)? Naprawdę słabe i niewiarygodnie roszczeniowe zachowanie. 
Później będziemy się dziwić, ze z powodu takiego pieniactwa i lekkomyślności tracą wszyscy, bo psuć dobre stosunki miedzy nabywca jest bardzo łatwo. 
A oryginalne wtyki Tellurium Q Black II wyglądają tak jak na zdjęciu. Każdy dostrzeże różnice. 
 

IMG_20220505_082924.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2022 o 18:34, halik napisał:

Roman one mają 1.5 roku i ze sto przepięć. Fakturę mam.  Napiszę  do dystrybutora może się ulituje i mi je ładnie oprawi, ale na cuda nie liczę. Mój błąd, chwyciłem raz za przewód zamiast za wtyk i poszło. Polutowałem jak umiałem, a że jestem pi..a   a nie lutowniczy to już stale mi się wyrywało

Czy już poradziłeś sobie z naprawą? I ewentualnie uszczknij rąbka tajemnicy w jaki sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromBorg Dziękuję za pouczenie i zdjęcie. Tyle tylko ze trafiłeś kulą w płot. Tellurium Q Black II uzywam od dawna, udostępniam do testów itp. Doskonale wiem jak wygląda. Przepinałem setki razy i nic się nie stało. A czytać proponuję ze zrozumieniem, a nie tylko pobieżnie. Ja nie chcę opisać działnia kabla, a jedynie chęć pomocy lub jej brak, ze strony firmy w razie problemów z ich produktem. Taka różnica. Pozdrawiam. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

@FromBorg Dziękuję za pouczenie i zdjęcie. Tyle tylko ze trafiłeś kulą w płot. Tellurium Q Black II uzywam od dawna, udostępniam do testów itp. Doskonale wiem jak wygląda. Przepinałem setki razy i nic się nie stało. A czytać proponuję ze zrozumieniem, a nie tylko pobieżnie. Ja nie chcę opisać działnia kabla, a jedynie chęć pomocy lub jej brak, ze strony firmy w razie problemów z ich produktem. Taka różnica. Pozdrawiam. 

Po prostu uważam propozycje użycia internetowej grupki terrorystycznej by obsmarowywać na forach kogoś za odmowe naprawiania przez niego skutków błędów innego człowieka, za wyjątkowe skur.. synstwo. Trzeba mieć mentalność i etykę poniżej bruku by w ogóle wpaść na taki pomysł. To ohydny i zwyczajnie mafijny sposób działania.
W ogóle bym się nie zdziwił gdyby działania proponowane przez Ciebie zostały przez sad uznane za przestępstwo. Powinieneś koleżko @Rega przeprosić i zrobić sobie długą przerwę dla złapania oddechu i refleksji zanim przegniesz jeszcze bardziej. Jestem zaskoczony, ze tak aktywni i gorliwi zazwyczaj moderatorzy na tego typu groźby, do jakich posunąłeś się wyżej na forum pozwalają. 

Uniki jakie teraz stosujesz sa rownie zalosne co proponowane wyzej przez Ciebie dzialanie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...