Skocz do zawartości

DAC Mach w moich warunkach - mini test


Arko55

Recommended Posts

W ciągu 6 miesięcy udało mi się trzykrotnie sprawdzić DAC Mach Kolegi Pawła, oba opisy wrażeń oraz porównania są opublikowane na naszym forum.

Tym razem DAC dostałem na kolka dni na testy w swoich warunkach.

Mój tor> PC oraz pliki > system Daphile > DAC Mach (TDA1541)> wzmacniacz Sony STR V5 > kolumny DIY Hurricane.

Na słuchawkach nie sprawdzałem z racji że to porównanie było bardziej skierowane jak duże korzyści DAC Mach będzie miał przy mojej Lampucerze DIY i wynik z takich testów spokojnie mi wystarczy aby wiedzieć na czym stoi mój tor zaczynając od źródła.

Wrażenia z odsłuchu

Nie chce za dużo powielać opisywanych zdań o różnicach jakie przynosi DAC Mach przy Lampucerze bo to tez opisywałem w jednym temacie gdy byłem u Pawła i w zasadzie wiele się nie zmieniło z końcowym werdyktem.

Mach gra wyraźnie lepiej, zaczynając od łagodnej ale dociążonej barwy przez wyśmienitą holografię, wielkością sceny po bardzo dobrą a nawet świetną rozdzielczość.

Moja Lampucera (CS4397) gra zauważalnie bardziej technicznie, jest bardziej efektowna, ma grubszy mocniejszy zarys przez co nie uwydatnia nie wiadomo ile detali w dźwięku, ogółem brakuje jej lepszego wygładzenia, wypełnienia w barwie, tworzenia trójwymiarowych obrazów, dynamika też jest gorsza. W sprawie barwy Mach jest delikatnie jaśniejszy, średnica podkolorowana, pełna, barwna z ładnym dociążeniem, niskie tony energiczne, obecne i od samego dołu wyczuwalne.

Lampucera nie ma tak wypełnionego dźwięku to i bas ma nieco mniej energii, masy, wydaje się nieco za płytki, średnie tony mniej dociążone i bardziej neutralne lub stonowane w barwie, góra jak by lekko stonowana ale przez gorsze wygładzenie i detale ma większa obecność na scenie, niestety jest trochę techniczna przez co też bardziej monotonna.

Charakterna wyższa średnica jak i góra jest znana z Lampucery, przy niej Mach ma mocno wygładzone, mniej wybijające się na tle niższej średnicy i basu.

Mach buduje większą bardziej realną sceną, wybrzmiewa też nieco większymi obrazami, ma dużo powietrza i nie ma obaw że będzie za tłoczno.

Póki co nie słyszałem lepiej grającego DACa, chociaż też miło wspominam Chorda czy Matrixa x sabre.

Teraz z innej beczki, gdy bym miał zrobić zestawienie który DAC do którego zbliżył by się charakterem i barwą to Mach przypisał bym najbliżej do Chorda Qutest.

Zdecydowanie inne granie to moja Lampucera, Denafrips Ares 2, czy opisywany na tym forum DIY na Sabre 9028.

Póki co nie słyszałem lepiej grającego DACa, chociaż też miło wspominam Chorda czy Matrixa x sabre.

IMG_20220415_013644.thumb.jpg.78be81c949b86a25b9ea1ae80ff81f59.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten był robiony pod wymagania Kolegi i posiada tylko usb z tylu do komunikacji oraz analogowe rca, jest też większa wersja tego DACa i trzeba by się dowiedzieć od konstruktora czy by posiadał optyki, coax itd

Fotki nie robiłem, jedynie mogę zapytać Koleżanko Domi niech zrobi ale ta wersja i tak ma aby usb nic więcej heh

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam dziwne doświadczenia z tym wzmacniaczem, nie mam pojęcia czemu ale moje kolumny mulą i brakuje konturu zwartości na basie przy Circle, odkręcam potem w nim na 11-13h żeby odpowiednio nagłośnić pokój gdy Sony odkręcę na 10h i mam głośno.

Nigdy nie spodziewał bym się po Circle aby miał problemy z mocą, bo moje kolumny mogą bardzo dobrze grać z lampami więc coś jest nie tak 😕

Jeszcze posłucham go dłużej ale nie wiem czy coś się nagle zmieni, wzmacniacz specjalnie trzymam cały czas pod prądem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...