Skocz do zawartości

NuPrime Stream-9 czy Bluesound Node N130


hlary

Recommended Posts

Jak oceniacie te transporty sieciowe ?

Teraz mam Yamahę WXC-50, ale wg oświadczeń Yamahy to sprzęt już nie kontynuowany. Tylko patrzeć jak wstrzymają wspieranie softwaru itp.

Transport ma mi służyć do słuchania Deezera HiFi i podłączony będzie do M-DAC+.

Czy będzie duża różnica między nimi ? Nie interesuje mnie MQA. Nie zamierzam przechodzić do Tidal lub Spotify. Pasuje mi Deezer. 

A może używany Moon Mind ?

Taka granica wg mnie to ok. 5000 zł za transport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W takim przedziale cenowym niezłą alternatywą jest.
NuPrime Stream-9 przejrzysty, dosyć jasno grający detaliczny.

Moon jest klasą wyżej, lecz uważam bardziej w stronę ciemniejszego grania, bardziej analogowe brzmienie.
Z propozycji na poziomie Moon jest.
Silent Angel Rhein Z1,
Bardzo dobra separacja instrumentów, lecz nie tracący na muzykalności.


Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o transporty to dedykowany tylko do tego NuPrime Stream-9, zapewnia wysokiej jakości sygnał cyfrowy i w porównaniu np. CA CXN użytym jako źródło, jest odczuwalna różnica na plus Stream-9 zwłaszcza w kwestii kreowania przestrzeni, jej napowietrzenia, czy separacji poszczególnych planów w głąb. Bardziej realnie oddane jest granie instrumentów, wokali. Dodatkowo ma wbudowany  konwerter częstotliwości próbkowania (SRC), pozwala na up-sampling częstotliwości próbkowania, które też pozytywnie wpływa na rozdzielczość grania. Jeżeli ogólnie podoba Ci się charakter grania Twojego Audiolaba i chcesz aby zagrał lepiej, na wyższym poziomie to polecam sprawdzenie takiego rozwiązania. W razie chęci wypożyczenia do przetestowania zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz resztę toru? MDAC + juz jest dośc jasnym DACiem może właśnie jasny transparenty transport nie jest tu mile widziany? Nie wiem pytam jedynie.

Sprawdź sobie w tej cenie także CXN bo to jest urządzenie kompletne. Wypożyczenie da Ci jedynie więcej doświadczenia.

Czy obecny dzwięk z WXC50 Cie zadowala? Bo jeśli tak no na razie nie obawiał bym się o wsparcie i grał nadal na tym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jest dedykowana aplikacja i jest Deezer. 

Jeśli miałoby to być bardziej muzykalne brzmienie i bliżej kwoty 5k zł to spójrz na Silent Angel M1t 8GB. 

Zapraszam na odsłuch lub po wypożyczenie. 

Czy Munich to streamer ? Bo chyba nie za bardzo.  Z netu tylko przez ethernet ? Czy ma wbudowaną antenę ? Bo na stronach niemieckich widziałem typowy transport Silent Angel Bremen T1. U nas w Polsce nie widzę.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munich M1 (streamer z DAC) i Munich M1T (sam transport) mają tylko łączność przewodową ethernet. Różnią się ponadto wielkością pamięci operacyjnej od 2 do 8GB RAM. Bremen B1 z kolei to skromniejsza (okrojone oprogramowanie i gorsze parametry techniczne) wersja Munich, ale za to z wifi.

Reszta informacji pod linkiem:

https://www.silent-angel-audio.com

 

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...