Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Dnia 31.10.2022 o 18:08, Dragonium napisał:

Trzeci wybór najbardziej realny to STX Atom.  To najlepszy dźwięk tej wystawy do 10kpl. Granie wyborne mimo głupiego pomysłu jakim było podłączenie tych fantastycznych kolumn do wyjątkowo budżetowego wzmacniacza tj Yamaha S501. Wykonanie Atomów jest poprostu perfekcyjne, załączyłem zdjęcie. Uwagę zwraca również fakt. że tylko STX (o ile się nie mylę pokazuje na wystawie przekrój czyli nic nie ukrywa, jak zapewniali panowie z obsługi.

 

Na stronie firmy pojawiły się szczegóły techniczne tych kolumn, cena i dostępne kolory (nazwy kolorów).

Startują od 9999 zł. za komplet.

Ma ktoś jeszcze po AVS jakieś uwagi, przemyślenia, odczucia nt grania tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie śledziłem wszystkich wpisów więc może już to gdzieś było ale zajrzałem do dawno nie odwiedzanego przeze mnie Szymona i przeczytałem jego wrażenia po wizycie na AVS`22. Ciekawe doświadczenia, które warto przeczytać mając własny obraz tamtejszych prezentacji i jakieś pojęcie o sprzęcie audio. 

@Kraft specjalnie dla Ciebie jako "obiektu" marantzowych przytyków wklejam na zachętę do poczytania szymonowych wywodów screeen`a.

Wg Szymona na tle całej konkurencji za "góry kasy" ten zestaw wypadł przyzwoicie. Szkoda, że nie mogłem być i ocenić ;) 

 

szymon marantz.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, znam starego Marantza I widzę jak na przestrzeni lat następowała degradacja jakości produktow marki. Stąd to moje uprzedzenie.

A jeśli chodzi o ten konkretnie pokój, to zwróciłem uwagę na szerokopasmowki, które kiedyś chciałem kupić, nie patrzyłem na elektronikę. I tyle wyniosłem z tego pokoju więc nie przypisuj mi czasem, że słyszałem Marantza z słabymi kolumnami i stąd mój osad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kraft napisał:

Nie mylę się. Gdybym miał Gryfa to nie byłbym ja i to nie byłaby moja historia.

Całkowicie zapomniałem o Drugim Prawie Krafta a ono faktycznie wyklucza posiadanie Gryfa skoro można mieć za ułamek jego ceny to samo tylko bez nazwy Gryphon. 

I ostanie pytanie wyciągające dla Kaczejdupy:

 - jaki masz numer w dzienniku? 

- nr 24 

- siadaj, pała! 

Ps. Pozdrawiam Pana Tarabasza, nauczyciela geografii z mojego liceum. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Miałem to nieszczęście, że jak byłem w tym pokoju to marantz grał z tymi polskimi szerokopasmowcami i grało to fatalnie

Szymon odniósł się do grania "sonusów" z elektroniką marantza, a ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że 90% zestawów zostało zrównanych przez niego z poziomem podłogi.

Nawet chwalone przez Ciebie Magico A5 okazały się niewystarczające do odtwarzania fortepianu i klasyki. 

Wybredny gość z tego Szymona 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariuszZ napisał:

Szymon odniósł się do grania "sonusów" z elektroniką marantza, a ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że 90% zestawów zostało zrównanych przez niego z poziomem podłogi.

Nawet chwalone przez Ciebie Magico A5 okazały się niewystarczające do odtwarzania fortepianu i klasyki. 

Wybredny gość z tego Szymona 😎

Zależy co akuracik mają do sprzedania to gra dobrze, a reszta do bani ;). Wszędzie są układy i układziki :). 

Ahhhh Marantz to był mój pierwszy poważniejszy wzmacniacz. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ na tym zdjęciu stoją monitorki Sonusa/model Electa„trzeciej” generacji, prawda?

Czy ktoś z kolegów miał kiedykolwiek, jakikolwiek „kontakt” słuchowy z wcześniejszymi Electami?

To mega trudne, jak mi się zdaje, by próbować opisać brzmienie, bez „odniesienia” jakimi są zastana akustyka, rodzaj wzmocnienia, źródło itp

Ale, czy ktoś wie, jak strojone były te wcześniejsze Electy? 
Co tam się „rzuca” na samym początku odsłuchu. Czego tam nie słychać? Itp

Często widzę te monitorki na marktplaats.nl i przecieram oczy ze zdziwienia z uwagi na ceny. „Dziś” stoi para „zarezerwowana” za około 3tys €.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

@MariuszZ na tym zdjęciu stoją monitorki Sonusa/model Electa„trzeciej” generacji, prawda?

Czy ktoś z kolegów miał kiedykolwiek, jakikolwiek „kontakt” słuchowy z wcześniejszymi Electami?

To mega trudne, jak mi się zdaje, by próbować opisać brzmienie, bez „odniesienia” jakimi są zastana akustyka, rodzaj wzmocnienia, źródło itp

Ale, czy ktoś wie, jak strojone były te wcześniejsze Electy? 
Co tam się „rzuca” na samym początku odsłuchu. Czego tam nie słychać? Itp

Często widzę te monitorki na marktplaats.nl i przecieram oczy ze zdziwienia z uwagi na ceny. „Dziś” stoi para „zarezerwowana” za około 3tys €.

 

 

Te nowe Electy ponoć są bardzo dobre. Ciekawe czy wynika to faktycznie z tego że grają tak jak wyglądają czy jednak jadą na fali popularności. Starsze słyszałem I wersję kilka razy dłuższe odsłuchy i uważam że są w wielu aspektach znakomite. Teraz pytanie skoro nowe są za 3 tysiące niedługo po ich wydaniu to co jest lepsze? Te nowe, czy te stare które 30 lat po wydaniu chodzą w podobnej cenie... Ostatnio były w Danii w super okazji 8 tys zł w Polsce kupić poniżej 11-12 tysięcy raczej nie ma szans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam wszystkie odsłony EA.  

Przy SF Extrema wszystkie EA wypadają blado.

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Szymon odniósł się do grania "sonusów" z elektroniką marantza, a ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że 90% zestawów zostało zrównanych przez niego z poziomem podłogi.

Nawet chwalone przez Ciebie Magico A5 okazały się niewystarczające do odtwarzania fortepianu i klasyki. 

Wybredny gość z tego Szymona 😎

Nie wiem czy sobie przypominasz ale też zjechałem ubiegłoroczne Avs. Czy Magico nie wystarczały do słuchania klasyki? W/g mnie wystarczały. Czy były idealne? Pisałem, że można by je troszkę doświetlić. Ale na tle wszystkich zestawów na Avs w akustyce, umówmy się, niedoskonałej, wyróżniały się i może nawet zamieniłbym się na Kudosy ;).

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...