Skocz do zawartości

Amplituner Nad 701


Artur Charicki

Recommended Posts

Panowie mam pytanie odnośnie tytułowego sprzętu. Mianowicie trafił w moje ręce kilka miesięcy temu od kolegi który to mówił że mu się wyłącza jak trochę podkręci głośność. Po sprawdzeniu przeze mnie na kolumnach Stx electrino 150 rzeczywiście raz mi się wyłączył przy bardzo głośnym słuchaniu muzyki. Później zauważyłem że na ampli impedancja była na 8ohm bo niby kolumny były 8 Ohm. Zmieniłem impedancja na 4ohm i już się nie wyłączał. Możliwe że kolumny miały mniejsza impedancja niż producent napisał na tabliczce i przez to się wyłączał? I drugie pytanie bo w internecie wyczytałem sprzeczne info o wzmacniaczu który jest zastosowany w tym modelu. Gdzieś znalazłem, że to wzmak 302 i tuner 402 a w innym źródle było że to wzmacniacz 3020. Zna ktoś z forumowiczów odp. na te pytania?

20220426_185711.jpg

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa impedancja wyjaśniona. A ktoś wie jaki tam jest wzmacniacz zastosowany? A i jeszcze mógłby ktoś podrzucić jakiegoś dobrego elektronika co by mógł zrobić przegląd tegoż amplitunera? Oczywiście jakos niedaleko np. z Warszawy.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy chce mi się bawić w wysyłanie, ale dzięki za propozycję. Dzisiaj miałem trochę czasu to zdjąłem mu górna obudowę. Wcześniej też wyczytałem, że jak nie ma zworek w pre out i main in a wzmacniacz gra tzn ze musiałoby być  przelutowane w środku. Ten gra bez nich czyli musiało być dłubane. Poniżej kilka fotek ze środka. Może ktoś zauważy jakaś inna ingerencję to proszę pisać. 

20220428_091544.jpg

20220428_091601.jpg

20220428_091620.jpg

20220428_092907.jpg

20220428_092929.jpg

20220428_092936.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Wybacz, że tak późno, może już nie masz NADa ale także wydaje mi się, że w środku jest  wzmacniacz 302 i tuner 402.

Co ciekawe podobno mają osobne zasilanie lub odzielne tory i dlatego wzmacniacz nie stawia się na równi z amplitunerami gdzie jakość audio potrafi być gorsza. Zauważ, że radio ciągle jest aktywne mimo używania funkcji CD lub Video-AUX.

Tyle wyczytałem na wszelakich forach dostepnych w czeluściach internetu.

Sam nabyłem ostatnio NADa 701 i jestem ciekawy jak brzmi i z czym Twój gra?

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mój Nad ma u mnie dożywocie 🙂 Jest po przejściach ale gra. Traktuje go jako egzemplarz do testowania kolumn a że lubię eksperymentować i szukać swojego brzmienia to trochę paczek przerabiam. Ostatnio widziałem jeden egzemplarz na olx chyba za 600zl. Powiem szczerze że mimo niskiej mocy radzi sobie z każdymi kolumnami. Jego brzmienie opisałbym jako neutralne. On nie ma tendencji do podbijania wysokiego basu czy eksponowania srednicy jak np 326bee. Wszystko jest zrównoważone i moim zdaniem pasuje do większości kolumn. Gral u mnie z MA BX5 i 6, Quadral Rhodium 500, Electrino 150 i 250 czy Heco Music Style 900. Bylo wiecej kolumn ale pasowal do kazdych. A jakie są Twoje odczucia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączam się do dyskusji, posiadam NAD 701, gra na u mnie na budżetowych ELAC elr 65, mimo wszystko gara pięknie neutralnie można go słuchać godzinami, niestety mój egzemplarz ma małą usterkę, bardzo mocno buczy transformator nie wiem jak się z tym uporać trochę mnie to denerwuje bo przy cichym słuchaniu trochę to przeszkadza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...