Skocz do zawartości

Gdzie można wsadzić sobie kable


Recommended Posts


Watek wyłącznie dla osób słyszących kable. Nie słyszysz, masz misje głoszenia swoich ograniczeń, uszanuj zdanie innych i nie bierz w nim udziału.


W ostatnich tygodniach zrobiłem niezły rajd po kablach. Najpierw szukałem czegoś by zastąpić kable głośnikowe. Poszukiwania zakończyłem na świetnych Ricable Magnus Mk II. Gdzieś po drodze miałem okazje wpiąć Tellurium Q Black II i okazały się one totalna katastrofa. Gore wycięły tak jakbym wymontował z kolumn głośniki wysokotonowe. Z całymi konsekwencjami dla dźwięku i przestrzeni.
Po zachwycie Magnusami postanowiłem wymienić interkonekt. Opisałem to w wątku o kablach Ricable. W każdym razie po kolejnych rajdach postawiłem na bezpieczne Magnusy XLR. Niestety nie zagrały u mnie tak dobrze jak wersja RCA. Odrobine, ale jednak za dużo w nich góry przez co muzyka nie relaksowała tak jak z wersja RCA czy tanim Primusem.
Trochę to denerwujący efekt po wydaniu kolejnych kilkunastu tysięcy na audio. Przed pogrążeniem w ciężkiej depresji uratowało mnie wspomnienie tych nieszczęsnych Blackow II.
Skoro Magnusy XLR okazały się ostrzejsze od RCA, to może Black II XLR da w moim systemie efekt, którego szukam?
Po kontakcie z dealerem zamówiłem te kable. Przyjechały, wpiąłem, zostawiłem na dwadzieścia cztery bez słuchania żeby miały szanse sobie pograć. Dziś rano poszedłem posłuchać. 
Kto wie co będzie za jeszcze kilkadziesiąt godzin wygrzewania, ale na ta chwile mam swoja dźwiękową nirwanę. Tellurium Q Black II XLR zrobiły dokładnie to czego chciałem, jakby ktoś zmajstrował je na moje zamówienie. Dźwięk pozostał kojący a jednocześnie zyskał szczegółowość w całym pasmie. Na górze nie ma śladu drażniących tonów. Wszystko stało się zrównoważone, aksamitne i przepięknie analogowe. 
Mam nadzieję, ze to utrzyma się po 100 czy 200 godzinach. 
Można wyciągać wnioski. Zatem nie ma co definitywnie skreślać tych czy innych kabli. Może się bowiem okazać, ze po zmianach będą tym czego szukamy. Co więcej mimo ustalonej charakterystyki całych gam modelowych, mogą wpływać rożnie zależnie od miejsca wpięcia, ale i rodzaju samego kabla (RCA, XLR...). Być może często to akcenty, ale w moim systemie grające na krawędzi, której przekroczenie dawało dźwięk całkowicie odmienny. Nie jak kosmetyka a jak wymiana jakiegoś podstawowego elementu toru. 
Na pewno warto próbować, choć możliwe, ze doprowadziłem do płaczu sprzedawcę odsyłając mu kilka kabli po kolei. Nie wiem tez czy warto zdawać się na jeden model w całym systemie. U mnie to nie wypaliło. Nawet jedna marka nie zagrała i dopiero mieszanie dało właściwy efekt. Póki co wygląda na to, ze Blacki II, choć w innym wcieleniu musze przeprosić – to znakomite kable. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Dopóki pewien kolega nie wróci z kwarantanny chyba nie ma co tu zaglądać, nudy, nudy jak w każdym kablarskim wątku w tym tygodniu :)

A ja bym sobie życzył,  żeby naprawdę można było ze spokojem pogadać, ale niektórym tęskno do napierdalanek z dzikusami 😉

Szkoda, że zawsze tematy kabli wszelkiej maści muszą być zpalnikiem do kłótni. 

Ale co tam kable, powiem  więcej wtyczki mają również ogromne znaczenie do tego stopnia, że można spitolić walory i pozytywne cechy kabla np. zasilającego.  

Mógłbym coś o tym napisać w kontekście wpominanych przeze mnie niejednokrotnie illuminati z metra.

Szkoda, że nie da się na spokojnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DiBatonio napisał:

Mógłbym coś o tym napisać w kontekście wpominanych przeze mnie niejednokrotnie illuminati z metra.

Szkoda, że nie da się na spokojnie.

Nie no, dlaczego, nawijaj,jeszcze mamy trochę czasu do końca kwarantanny pacjenta z lasu. Ja jakoś jeszcze nie dojrzałem do tematu wtyków. I ciągle się zastanawiam czy planując nowy inerkonekt wystarczy mi taki Amphenol czy Neutrik pozłacany za 15zł czy to musi być już przynajmniej ta Kacsa za 5 dych/sztuka. Chcę sobie zrobić IC i mam 3 pomysły Belden 8204, Neotech 3220 lub Neotech 3002. Znasz któryś?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FromBorg napisał:

Nie wiem też, czy warto zdawać się na jeden model w całym systemie. U mnie to nie wypaliło. Nawet jedna marka nie zagrała i dopiero mieszanie dało właściwy efekt.

Tak też bywa, słuszna uwaga.

Generalnie cały system audio warto składać na zasadzie łączenia "ognia z wodą" nie tylko okablowanie.

U mnie akurat SP i IC jednej firmy od lat niezmiennie, nawet nie próbuję innych. 😉

 

12 minut temu, Wito76 napisał:

Nie no, dlaczego, nawijaj,jeszcze trochę czasu do końca kwarantanny pacjenta z lasu jeszcze mamy. Ja jakoś jeszcze nie dojrzałem do tematu wtyków. I ciągle się zastanawiam czy planując nowy inerkonekt wystarczy mi taki Amphenol czy Neutrik pozłacany za 15zł czy to musi być już przynajmniej ta Kacsa za 5 dych/sztuka. Chcę sobie zrobić IC i mam 3 pomysły Belden 8204, Neotech 3220 lub Neotech 3002. Znasz któryś?

Wolałbym zainteresowanym na PW o tych illuminati, bo za chwilę będzie, że uprawiam szemrany marketing, czy jakieś inne lansowanie.

Niedawno robiłem komuś Coaxial Neotecha z czystego srebra na wtykach KLEI też z czystego srebra, kolega zadowolony.

Niestety dobre wtyki to nie 15zl 😉

Ciekawe i naprawdę dobre materiałowo wtyki RCA są tutaj

Co do powrotu z wakacji, to i tak będzie ciekawie jak tu wjedzie, zaraz się zacznie, pomiary, a na ASR to tego, a Amir tamtego...

Nie tęsknię za tym  naprawdę. 

Jakoś teraz w wielu tematach spokojniej i wszyscy się jakoś dogadują,  ba nawet ze mną 😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Trochę nie w temacie jestem, kiedy i gdzie zlot? Oczywiście, że chętnie bym posłuchał, zawsze ogranicza to ryzyko nietrafionych inwestycji :)

Aktualnie słucham pożyczony Atlas Equator Integra OCC, taki za 7 stów - spoko, ale zupełnie nie adekwatnie do ceny, trochę rozczarowany jestem.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

A taki kompromis jakości do ceny to które? Z tych kabelków co pisałem znasz cos?

Z wtyków to może HifiTuning, KaCsa są też dobre, chociaż ja raz sobie pozwoliłem na zniszczenie by zobaczyć, czy na pewno jest tam miedź OCC dotyczyło jakiś niedrogich gniazd RCA no i mam mieszane uczucia, bardziej był to stop miedzi niż czysta miedź. 

Z przewodów Neotech z miedzi UP OCC, na takiej miedzi kable montażowe (Hook-up wire) od Neotecha zmieniłem sobie okablowanie wewnętrzne wzmaka, nie wszystkie połączenia, bo mógłbym przedobrzyć. Ale Neotecha na up OCC warto ubrać we wtyki z dobrej jam9sci materiału przewodzącego, też celować w miedź OCC, niestety tanio nie będzie.

Ale jak coś robić dla siebie i na lata, to raczej raz a dobrze, a nie jakieś półśrodki. 

Belden ma dobre opinie, ale ja jestem uczulony na Beldena, podobnie jak na Marantza, przepraszam właścicieli tychże 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wito76 napisał:

Aktualnie słucham pożyczony Atlas Equator Integra OCC, taki za 7 stów - spoko, ale zupełnie nie adekwatnie do ceny, trochę rozczarowany jestem

W podobnej cenie jest VDH The Wave, uważam, że to jeden z lepszych IC do 1000zl, a jeszcze może robić za coaxial. Ja  jestem wierny tylko Albedo, a że mialem ich trochę, to stawiałbym go (VDH) obok Flat One tego w bordowej koszulce, bo starsza wersja w czerwonej ma jednak inny sznyt w brzmkeniu.

W q21.pl mają teraz promkę na tego VDH, ja mam go na razie na półce, ale nie mam zamiaru się pozbywać tej parki IC.

https://www.q21.pl/van-den-hul-the-wave-rca.html

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wito76 napisał:

Jakby co, jakby coś wpadło mi w ucho, a nie potrzebujesz to wystawiasz fakturę i chętnie kupię :). Poważna propozycja.

Niestety jestem chomik nie sprzedaje ;) Ale pożyczyć mogę . Mogę Ci wysłać jeszcze kilka  innych : PSC , KaCsa , Audioquesta , Nordosta , Melodikę, Suprę , Yarbo , Kimber ....

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacsa to już przecież u mnie jest w dzierżawie, zapomniałeś :) - chyba że coś jeszcze innego. A tak na serio to chętnie te Neotech 3220 / 3002 i Beldena bym posłuchał i coś bym wtedy sobie wybrał do kupienia. Kurde, ale mnie zaskoczyłeś audiofilskim sercem :).

 

13 minut temu, tomek4446 napisał:

 Ale pożyczyć mogę .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Kolego, ale podświadomie zdajesz sobie sprawę, że wkładasz kij w mrowisko.

😉

 

 

A wiesz, ze nie. Naprawdę liczę na to, ze jeśli ktoś chce dymu to będzie szukał go w innym miejscu. Tu naprawdę chce porozmawiać o kablach z osobami uznającymi ich wpływ na brzmienie całego systemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FromBorg napisał:

Temat wyraźnie wskazuje na kable i ich role w systemie

Proszę doprecyzować, zaproponować bardziej szczegółowy temat to posprzątam wpisy nie na temat. Na razie temat "gdzie można sobie wsadzić kable" jest tak szeroki, że można rozważać dylematy gniazd RCA czy XLR, listw zasilających i gniazd w ścianie poprzez problematykę wygrzewarki kablowej na szufladzie kończąc. Nie dziwi zatem offtop bo sam tytuł zachęca. 

Może coś w stylu "Wpływ interkonektów na brzmienie mojego systemu audio - doświadczenia i przemyślenia".

EDIT.

Wpisy na temat części zasilającej systemu Butlera przeniosłem do nowego tematu. Resztę off topu ukryłem.

Zachęcam do kontynuowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi To nie jest temat o audio mitach, voodoo i innych pobocznych tematach. Proszę pisać zgodnie z wolą autora na temat problematyki podpinania okablowania do waszych systemów stereo. Dzielcie się wrażeniami z tym związanymi i nie dotykajcie tematu marketingu i uświadamiania. Posty piszą i czytają ludzie dorośli. Świadomi.  Posty nie na temat będą ukrywane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...