Skocz do zawartości

Jaki amplituner


Baldrick

Recommended Posts

3 godziny temu, Wieslaw Zimek napisał:

Moze podłaczyc kompa albo laptopa? 

Na pewno jest to jakieś rozwiązanie z którego zresztą korzystałem przez wiele lat, ale w innym miejscu zamieszkania. Ale nawet takie rozwiazanie nie ominie wymiany telewizora. Obecnie komputera nie mam gdzie postawić przy amplitunerze a laptop u mnie to antyk (nawet nie wiem czy działa jeszcze 😉) Więc wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie odtwarzacz multimediów i pendrive, niż inwestowanie w laptopa który defacto byłby używany tylko do tego. 

 

Ale może są jeszcze jakieś inne rozwiązania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Baldrick napisał:

Czytałem na forum wczoraj różne tematy, bo to nie tak, że sam nie staram się znaleźć odpowiedzi na swój problem. Z tego co mi się wydaje to masz na myśli "Zidoo z9x." którego @Butler podał w innym temacie, ale może być tak, że ja teraz coś mieszam i Zidoo to coś innego, choć mam wrażenie, to była odpowiedz na pytanie o odtwarzacz multimedialny :)

tak to było chyba to:

 

9 godzin temu, Baldrick napisał:

Chyba jedno i drugie, okazuję się, że mój telewizor obsługuje tylko DD i DTS. Dodatkowo nie ma eARC (tak nawiązując do Twojego ostatniego zdania) więc nic innego jak znaleźć ciekawy model i zmienić.

na chwilę obecną eARC potrzebujesz gdy:

 - podpinasz konsolę pod TV która obsługuje 4k@120Hz lub komputer który obsługuje 4K@120Hz. Lub ewentualnie odtwarzasz na TV pliki które mają sygnał DTS HD-MA lub Dolby True HD (Atmos i DTS:X bazują na tych dwóch) chociaż nie jestem do końca pewien czy TV wyśle te sygnały (Dolby True HD oraz DTS HD-MA) przez eARC. W innym wypadku eARC nie potrzebujesz.

Tak samo nie potrzebujesz jak kupisz przystawkę i wepniesz ją do amplitunera, pod warunkiem, że nie masz konsoli do grania czy komputera jak wskazałem powyżej.

 

 

2 godziny temu, Baldrick napisał:

le może są jeszcze jakieś inne rozwiązania? 

raspberry pi ale jego cena jest obecnie zaporowa i cały zestaw: rasp + obudowa + karta pamieci + pilot itp itd wyjdzie pewnie wiecej albo tyle samo co ten zidoo i nie będzie gotowcem a musisz go sam poustawiać, skonfigurować wgrać soft itp itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2022 o 20:14, Baldrick napisał:

Witam Panowie po przerwie. 

Pojawił się problem i mam nadzieję, że mi pomożecie. 

Okazuje się, że moja elektronika jest dość "stara" a ja nie mam pojęcia w temacie audio/video, podłączyłem sobie pendrive do TV z filmami 7.1 itp, okazuje się, że nie odtwarza mi dźwięku z komunikatem: "plik dźwiękowy nie jest obsługiwany". Także, zostaje zmuszony do zmiany telewizora. Czy mam szukać tylko takich które mają dekodery dźwięku Dolby Atmos/dts:x? Czy może problem leży w innym miejscu np stara technologia hdmi/USB w telewizorze a dekodery dźwięku nie mają na to wpływu? Dekodowanie pliku dźwiękowego odbywa się przecież w amplitunerze?

Pomocy, nie chciałbym dokonać złego (niepotrzebnego) zakupu i bawić się w zwroty/wymiany.

 

Pozdrawiam. 

Możesz kupić sobie jakiś android player a nie koniecznie wymieniać TV

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, 

Panowie, telewizor wybrany, zawieszony. Wszystko ładnie, cacy. Ale pojawił się kolejny problem... (już mam dość powoli 😋) doszedłem do wniosku, że mój kabel hdmi jest za słaby, mianowicie "oehlbach blue magic cat2", wszystko podłączone i ustawione tak jak trzeba a jednak dźwięku np. trueHD nie przepuszcza. Leci sam obraz bez dźwięku. Podrzućcie coś co macie sprawdzone pod wymagające audio no i oczywiście 4k/8k... Myślałem o takim. Ale też ten rzucił mi się w oczy audioquest. Ale może jesteście w stanie polecić coś dobrego a będzie tańsze od tych co podałem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
14 minut temu, tomek4446 napisał:

Co myślisz o tym wyborze , ewentualnie jakaś alternatywa do 4,5 tys. ?

do 4500 masz:

 Onkyo NR6100  - tak sobie
 Denon x2700h - jak najbardziej za 4k z tego co widzę

i to chyba tyle. Brałbym Denona ze względu na większe możliwości konfiguracji i nie wiem czy przypadkiem Denon nie daje trzech lat gwarancji.

https://www.zkelectronics.com/compare/yamaha-rx-v4a/denon-avr-x2700h/

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po długim czasie.

Skompletowałem swoje kino domowe i doszedłem do wniosku, że się pochwalę, bo gdyby nie Wy, to temat by tak nie ruszył. Podzielę się z wami wrażeniami z odsłuchu. Na warsztat wziąłem:

Dali Oberon 7, Wharfedale EVO 4.4 oraz Focal Chora 826.

1. Dali - zbyt krzykliwa góra jak dla mnie, odpadły po pierwszym podejściu. Odczuwałem za duży bass, który zaczął męczyć (możliwe, że przez bass-reflex z tyłu)

Natomiast Focal i Wharfedale... Biłem się z myślami długo i szczerze mówiąc miałem trochę "wbitego gwoździa", bo jedne i drugie mi się bardzo podobają w swojej barwie, ale...

2. EVO 4.4 - wydają mi się za ciepłe, zbyt "wycofane" jeśli chodzi o środek i wysokie tony. Mając już wyrobioną jakąś opinie i odczucia, pozwoliłem sobie zerknąć na opinie w internecie i wiele osób uznaje to za duży plus tej konstrukcji. Jednak trochę się bałem, że za jakiś czas mogę odczuwać braki tej "wyrazistości". 

3. Focal - wbił mnie w sofę na starcie, kolumny które gdzieś podświadomie skreślałem z góry, okazały się dla mnie idealne. Bass nie męczył w żadnej piosence, niski, ciepły i płynny, kiedy potrzebowały sporego uderzenia, to potrafiły to zrobić (podejrzewam, że ze sporym zapasem, nie słuchałem jakoś bardzo głośno), wyraziste i dokładne brzmienie instrumentów. 

Kwestia wokalu w każdych jest na wysokim poziomie, ale znowu Focal w trzech piosenkach spowodował, że mnie "przytkało", tak więc nie było się co zastanawiać i wybrałem Focale. 

Tak więc, już wiem co wszyscy mieli na myśli mówiąc o Jamo - "market". Teraz grają u Mamy i jest bardzo zadowolona, a tonsil z lat 80 powędrował do sypialni :)

 

Cały zestaw prezentuje się tak:

Amplituner: pioneer vsx-lx505

Fronty: 2x Focal Chora 826

Centralny: Focal Chora center

Atmos: Dali Alteco c-1

Surround: 4x Dali Oberon 1

Na fronty i centralny poleciały kable Dali a pozostałe zostały po prostu uzbrojone we wtyki bananowe firmy QED

Jedyne co, to zostało się uzbroić w odtwarzacz multimedialny oraz te nieszczęsne kable HDMI :P Pytam poważnie, polecacie jakąś firmę? Potrzebuje kabel 2,5m a tutaj mam wrażenie, że wyboru za dużego nie ma. Dużo jest kabli np za 60 zł, ale czy odczuje jakąś różnice kupując taki za 300?? Macie jakieś doświadczenia? Do odtwarzacza będę potrzebował jakiś krótki, nawet 0.5 metra, bo rozumiem, że ma być podłączony do amplitunera. Ale ten długi ma być AMP - TV. Jak kwestia z konsolą? Konsola - TV czy konsola - AMP?? (zaznaczam, że konsoli nie mam w chwili obecnej, ale pytam na przyszłość, dziecko coraz starsze to i będzie wymówka:P )

 

Pozdrawiam serdecznie.

Adrian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baldrick napisał:

Jak kwestia z konsolą? Konsola - TV czy konsola - AMP??

Generalnie zasada jest taka że wszystkie źródła wtykasz do amplitunera, konsolę także. eARC pozwala jednak na podłączenie peryferiów bezpośredno do TV. Twój wybór.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2022 o 22:36, lolekdrugi napisał:

tak, kupujesz najtańsze które działają. Philips nie robił złych i dość dobre były a przede wszystkim tanie.

 

Dnia 5.07.2022 o 23:38, TomekN napisał:

HDMI - dowolny z [odpowiednim] certyfikatem HDMI.org

Ok, dzięki, popatrzę w takim razie na jakieś "rankingi" i opinie użytkowników i może coś wybiorę dla siebie.

 

Dnia 5.07.2022 o 23:52, Butler napisał:

Generalnie zasada jest taka że wszystkie źródła wtykasz do amplitunera, konsolę także. eARC pozwala jednak na podłączenie peryferiów bezpośredno do TV. Twój wybór.

Tak, owszem, ale pytam z tego względu, że spotkałem się z opinią, że ponoć konsola podłączona do amplitunera potrafi mieć opóźnienie z obrazem. Dlatego stwierdziłem, że zapytam czy to prawda, czy się spotkaliście z takim czymś? Jeśli to jakiś wymysł to podłączę w przyszłości bezpośrednio do amplitunera i nie będę na "zaś" pchał drugiego przewodu.

Dnia 6.07.2022 o 08:21, Piotr Sonido napisał:

Nvidia Shield. Właśnie testuje. Bedzie recenzja.

Piotr

Okey, daj znać Piotrze jak będziesz już po :) Co prawda, jakoś się nastawiałem na Zidoo Z9x polecane przez @Butler, ale rozważę wszelkie opcje.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baldrick napisał:

ponoć konsola podłączona do amplitunera potrafi mieć opóźnienie z obrazem. Dlatego stwierdziłem, że zapytam czy to prawda, czy się spotkaliście z takim czymś?

Mam PS5, XBOX-X i Nintendo Switch. Podłączałem dla testu bezpośrednio pod amplituner, aktualnie działają pod TV i różnicy moim zdaniem nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Baldrick napisał:

popatrzę w takim razie na jakieś "rankingi" i opinie użytkowników

rankingi, opinie? To są kable hdmi. Tam nie ma rankingów i opinii. idziesz do marketu i kupujesz taki na którym jest napisane: Hdmi 2.1 lub 2.0 z ethernetem lub ARC i tyle. Ma działać, jak nie działa to zwracasz.

 

10 godzin temu, Baldrick napisał:

Tak, owszem, ale pytam z tego względu, że spotkałem się z opinią, że ponoć konsola podłączona do amplitunera potrafi mieć opóźnienie z obrazem. Dlatego stwierdziłem, że zapytam czy to prawda, czy się spotkaliście z takim czymś? Jeśli to jakiś wymysł to podłączę w przyszłości bezpośrednio do amplitunera i nie będę na "zaś" pchał drugiego przewodu.

w drugą stronę. Konsola podpięta bezpośrednio do TV a TV do amplitunera po ARC może mieć opóźnienie na audio ale to jest głównie zależne od zestawu konsola <=> TV.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2022 o 21:01, Baldrick napisał:

Okey, daj znać Piotrze jak będziesz już po :) Co prawda, jakoś się nastawiałem na Zidoo Z9x polecane przez @Butler, ale rozważę wszelkie opcje.

Jesli chodzi o odtwarzanie formatów to juz ci powiem że nie ma z tym żadnego problemu.

Co daje wybór Zidoo Z9x względem tego Shielda?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić czy nVidia odtwarza już wszystkie pliki z HDR DOLBY VISION bo był z tym wielki problem. Radzi sobie już z AV1? W YT też HDR nie widziało, ale dawno nie sprawdzałem, może po kolejnej aktualizacji daje radę. Ponadto Zidoo jeszcze się nie zająknęło u mnie na żadnym filmie, czego o Shieldzie mój dobry znajomy nie może powiedzieć. Po kilku latach zaczyna mu "zamulać". Ogólnie bardzo dużo na sieci jest dyskusji co lepsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Masz jakieś demo w tym kodeku?

Nie.

35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Może go nie gasi dlatego? Raz na jakiś czas warto zrobić reset i ubić aplikacje w tle. Bo to co zauważyłem to shield się usypia nie gasi.

Możliwe, przy byle okazji podpytam. Fakt, NVidia słabo znosi multitasking. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sam byłem tym zdziwiony przy pierwszych kilku uruchomieniach.

Że odpala się nad wyraz ekspresowo. Ale okazało się że ona się usypia a nie gasi jak poprzednie Android TV.

I faktycznie łatwo jest wyjśc do menu głównego i zostawić odpalone wszystkie apki i one każdorazowo są tam cały czas odpalane z uśpienia.

HDR nie mam jak sprawdzić bo nie mam TV z HDR.

O AV1 chciałem ale tez nie mam dema w tym. Nowe ultra wydajne procesory AMD też nie mają tego wsparcia. Ciekaw jestem czy software to obejdzie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...