Skocz do zawartości

Kef r300 - kto słuchał?


mateolo2

Recommended Posts

Mocny bas, piękna średnica i lekko wycofane soprany. 

Odsprzedałem ze względu na to nadmierne ocieplenie tych kolumn. Balans tonalny w moich warunkach z modem pomieszczenia na 50Hz był zbyt przekoszony uwydatniając niskie tony. 

Mimo moich zastrzeżeń warto posłuchać bo może taka prezentacja muzyki się podobać. 

Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne monitory, które potrafią na prawdę nisko zejść i wyciągnąć sporo szczegółów bez sybilantów. Jedyny minus kolumn to scena dźwiękowa, która nie jest jakaś spektakularna ale nie można mieć wszystkiego. 
Jeśli lubisz mocniejszą podstawę basową oraz naturalną średnicę to mogą Ci się spodobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MariuszZ napisał:

Mocny bas, piękna średnica i lekko wycofane soprany. 

Odsprzedałem ze względu na to nadmierne ocieplenie tych kolumn. Balans tonalny w moich warunkach z modem pomieszczenia na 50Hz był zbyt przekoszony uwydatniając niskie tony. 

Mimo moich zastrzeżeń warto posłuchać bo może taka prezentacja muzyki się podobać. 

Pozdrawiam. 

 

Mogę się podpisać pod tym co pisze Mariusz. Miałem przez krótki czas te monitory i był nawet pomysł, żeby je zostawić ale w tamtym czasie wygrała miłość do dynaudio. Jeśli masz możliwość ustawienia tych kolumn w sporej odległości od ściany, nie masz problemów ze wzbudzającym się basem, lubisz ocieplony dźwięk, z "karmelową" średnicą, delikatną górą pasma, dużym i niezbyt punktowym basem a do tego masz wzmacniacz, który gra raczej po jaśniejszej stronie, warto je wypróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja je właśnie mam u siebie od kilku dni na testy i chyba zostaną. Chciałem po prostu poznać Wasze opinie bo ja jestem bardzo zadowolony jak grają. Wcześniej jechalem na triangle Comete ez. Faktycznie bas potężny, większy niż z niejednej podłogówki. Średnica fajna, scena spora, ale mogłaby być trochę szersza. Obłędna holografia, z której słynie kef. Jedynie mam poczucie, ze wokale są takie troszkę w nich wycofane. Słucham ich z primare wiec teoretycznie zestaw bardzo zgrany bo primare jest trochę analityczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quady 12L w hebanie pokrytym politura - wykonanie, niesamowite. Bardzo ciężkie, piękne - mebel w pomieszczeniu, a nie urządzenie. Dźwięk bardzo szlachetny - szybki, rześki, przepiękne wokale. Ale dosyć suchy dźwięk, pozbyto głębi. Baaardzo mało basu, a jak już jest to lekki i punktowy. Swietne kolumny do cichego „plumkania” w pomieszczeniu do czytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...