Skocz do zawartości

Zestaw KD z małymi frontami i tylnymi


marekdarek

Recommended Posts

22 godziny temu, marekdarek napisał:

A Teufel Audio są ok ? Niektóre zestawy są w moim limicie ...

Nie są.

22 godziny temu, marekdarek napisał:

https://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/magnat-cinema-star-black-kpl-kolumn-5-1.bhtml

Magnat ok czy lepiej Canton, bo w sumie podobne ceny i na szczęście rozmiary ;)

 

Dnia 4.05.2022 o 07:44, S4Home napisał:

wysłałem Ci to tu. Zrobimy lepsza cenę oczywiście.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, zbiór głośników jest dograny :) ale ampli mnie ciągle męczy ...

Ostatnio przyglądam się Denonom i jest tam ich całe multum X1700h (3500 i ma chyba wszystko co chcę), ale  obok S760h w praktycznie identycznej cenie - 760H jest chyba nowszy ale poza tym którego wybrać ? Oba maja BT out, 7.1, earc itd, więc chyba kwestia detali ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

@marekdarek 1700 to półka wyżej niż S760 i jak dobrze kojarzę rocznikowo ten sam. Bierz X1700 bo ma lepszego Audyssey.

Supcio! dziękuję!

 

To ostatnia prośba - lista głośników (małych rozmiarów :( ) :

- POLK-TL1600-5.1

- Magnat Cinema Star 5.1

- CANTON MOVIE 95 (5.1)

- Harman Kardon HKTS 9 

- Harman Kardon HKTS 16

+ x1700h 

Wiem, że cudów nie będzie ... ale realia są jakie są :( , które z nich polecalibyście (poproszę top2 :) bo z dostępnościami wszystkiego teraz to dramat;( ) do większego pokoju (czyli jakieś 25-30metrów, odległość do tv to pewnie z 2.5m) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

@marekdarek nie wiem jaki masz budżet ale ja bym żadnego z tych zestawów nie kupił. Szukałbym normalnych monitorów na fronty, czegoś mniejszego na tył no i centralny oraz sub.

Hyh to brzmi jak kawał cięższej roboty i wiedzy :( budżet na głośniki to taki 2500 max , więc na pewno jakości w 5+1 bym się nie spodziewał, a chce miec 5.1 :/ stąd idę na ostry kompromis i po prostu biorę jakiś w miarę grający zestaw w racjonalnej cenie ...

Więc z pistoletem przy skroni , które 2 byś wybrał?:)

A Jakby rozgladac sie bezposrednio za tymi pojedynczymi sztukami to jakie marki brac pod uwage ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lolekdrugi napisał:

sztukowałbym używki :P

Hehe no to już w ogóle odpada, nie mam wiedzy na to, ani czasu i nie mam szczęścia, bo co kupię używkę to potem trzeba narpawiać, dlatego chce mieć nówki na gwarancji ...

Także, które z poniższych przetrwają najdłużej i są potencjalnie 'najmocniejsze' i najdłużej będą trzymać cenę ? (może kiedyś zamienie to na dużo większy i droższy zestaw 7.1, więc też obecnie nie chcę przesadzać z ceną):

- POLK-TL1600-5.1

- Magnat Cinema Star 5.1

- CANTON MOVIE 95 (5.1)

- Harman Kardon HKTS 9 

- Harman Kardon HKTS 16

+ x1700h 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, marekdarek napisał:

Hmm jeśli x1700 ma  na kanał 80w, to branie głośników ktore maja po 100/120w nie ma sensu , bo nie wykorzystam ich mocy z tym ampli?

Takie cos jest przy x1700h, to oznacza rozne moce przy innym wyborze impedancji na kazdym wyjsciu ?

Mogę ustawić różne na różnych wyjściach?

2kanaly i 2drozne głośniki to ma tu jakieś znaczenie?

 

Number of Power Amps7

Power Output (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2ch Drive)80 W

Power Output (6 ohm, 1 kHz, 0.7% 2ch Drive)120 W

Power Output (6 ohm, 1 kHz, 10% 1ch Drive)175 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w uproszczeniu...

a) Przy podłączeniu dwóch kolumn (2ch Drive) o impendancji 8 ohm amplituner będzie je w stanie zasilić w pełnym użytecznym paśmie (20 Hz - 20 kHz) z bardzo niewielkimi zniekształceniami (0.08%) mocą 80W na kanał

b) Przy podłączeniu dwóch kolumn (2ch Drive) o impendancji 6 ohm amplituner będzie je w stanie zasilić w konkretnej częstotliwości (1kHz) z małymi zniekształceniami (0.7%) mocą 120W na kanał

c) Przy podłączeniu wyłącznie jednej kolumny (1ch Drive) o impendancji 6 ohm amplituner będzie ją w stanie zasilić w konkretnej częstotliwości (1kHz) z dużymi zniekształceniami (10%) mocą 175W

Im więcej kolumn podpinasz, tym mniejszą moc na kanał będzie w stanie uzyskać amplituner. W przypadku metody a) strzelam że przy pięciu głośnikach to będzie 35W na kanał, a w przypadku siedmiu 25W. Przy odsłuchu stereo masz do dyspozycji 80W na kanał. Dlatego w przypadku kina warto mieć subwoofer który odciąży amplituner z napędzania wymagających prądowo niskich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Butler napisał:

Tak w uproszczeniu...

a) Przy podłączeniu dwóch kolumn (2ch Drive) o impendancji 8 ohm amplituner będzie je w stanie zasilić w pełnym użytecznym paśmie (20 Hz - 20 kHz) z bardzo niewielkimi zniekształceniami (0.08%) mocą 80W na kanał

b) Przy podłączeniu dwóch kolumn (2ch Drive) o impendancji 6 ohm amplituner będzie je w stanie zasilić w konkretnej częstotliwości (1kHz) z małymi zniekształceniami (0.7%) mocą 120W na kanał

c) Przy podłączeniu wyłącznie jednej kolumny (1ch Drive) o impendancji 6 ohm amplituner będzie ją w stanie zasilić w konkretnej częstotliwości (1kHz) z dużymi zniekształceniami (10%) mocą 175W

Im więcej kolumn podpinasz, tym mniejszą moc na kanał będzie w stanie uzyskać amplituner. W przypadku metody a) strzelam że przy pięciu głośnikach to będzie 35W na kanał, a w przypadku siedmiu 25W. Przy odsłuchu stereo masz do dyspozycji 80W na kanał. Dlatego w przypadku kina warto mieć subwoofer który odciąży amplituner z napędzania wymagających prądowo niskich tonów.

Ok, czyli głośniki będą z aktywnym subem żeby ampli miało łatwiej!:)

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

to nie ma aż takiego znaczenia, w tym pomieszczeniu jakim masz raczej i tak nie wykorzystasz nawet połowy mocy.

 

 

Dziękuję! Oki czyli będzie costam grało i W sumie o to mi chodzi ;)

Myślę że w temacie głośników to pójdę w Wasza listę i wybiorę coś w rozsądnej cenie, żeby potem nie żałować jak przyjdzie je zostawić albo zmienić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z innej beczki :)

Jeśli mam kable gole poprowadzone do satelit,stare mają te gniazda zaciskowe itd, a nowe głośniki już mają te okrągłe wejścia jak canton movie 95.

Czy można zakończyć te gole kable w odpowiednie końcówki i czy ekspercka wiedza i toole są potrzebne ?

Czy mam ciągnąć nowe kable ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marekdarek napisał:

Czy można zakończyć te gole kable w odpowiednie końcówki i czy ekspercka wiedza i toole są potrzebne ?

bez problemu zrobisz to sam, potrzebujesz tylko ewentualnie nóż.

 

44 minuty temu, marekdarek napisał:

Czy mam ciągnąć nowe kable ?

to zależy jaki przekrój mają stare kable i ile metrów ich jest do głośnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, marekdarek napisał:

 

 ....a nowe głośniki już mają te okrągłe wejścia jak canton movie 95.

Czy można zakończyć te gole kable w odpowiednie końcówki i czy ekspercka wiedza i toole są potrzebne ?...

 

To są zakręcane terminale głośnikowe spokojnie podłączysz pod nie kable bez zarabiania. Albo zarobić wtyki bananowe, to już jak uważasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli znajdziesz uzywane te Tannoye to także ich polecam.

Ogólnie ciezko jest znaleśc system na małych satelitach uzywany.

Ale no może warto szukać, tylko uzbroić się w czepliwość.

Jak nie to z wymienionych przez Ciebie Magnat i Canton to bezpieczny wybór i nie wykorzystują budzetu.

Więc zostaje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...