Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przed chwilą, lolekdrugi napisał:

@pioterlech1 napisz jeszcze co dokładnie chcesz zrobić, to znaczy w jakiej konfiguracji chcesz użyć ten rozdzielacz.

Mam jedno wyjscie optyczne audio w telewizorze a chce podlaczyc 2 systemy audio razem. Zestawy audio rowniez podlacza sie kablem optyczym, kazdy z nich gdy jest podlaczony osobno jako jeden to dzialaja, a jak podlacze je przez rozdzielacz to niestety juz nie.

Mi sie wydaje ze ten rozdzielacz nie po prostu nie dziala, chinski szmelc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika że takie rozdzielacze dają na wyjściach słabszy sygnał optyczny, bo jest on podzielony. Dla jednych odbiorników nie stanowi to problemu a dla innych nie. Próbowałem 2 różne rozdzielacze optyczne pasywne i zawsze był problem z jednym odbiornikiem. Problem rozwiązał rozgałęźnik aktywny. Taki: https://pl.aliexpress.com/item/4000092541716.html Pozwala on podłączyć nawet 3 urządzenia do jego wyjść i nie ma strat. Działa bezproblemowo.

Wszystkie 3 wyjścia działają równocześnie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

Z moich doświadczeń wynika że takie rozdzielacze dają na wyjściach słabszy sygnał optyczny, bo jest on podzielony. Dla jednych odbiorników nie stanowi to problemu a dla innych nie. Próbowałem 2 różne rozdzielacze optyczne pasywne i zawsze był problem z jednym odbiornikiem. Problem rozwiązał rozgałęźnik aktywny. Taki: https://pl.aliexpress.com/item/4000092541716.html Pozwala on podłączyć nawet 3 urządzenia do jego wyjść i nie ma strat. Działa bezproblemowo.

Wszystkie 3 wyjścia działają równocześnie

Dziekuje bardzo😁 Juz kupuje 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pioterlech1 napisał:

Dziekuje bardzo😁 Juz kupuje 👍

Ja mam takie coś, używałem odwrotnie, do wpuszczenia sygnału z tv i Chromecast Audio do daca z jednym wejściem - działało doskonale. 

https://tridex.pl/product/6708/rozgaleznik-toslink-1-gniazdo-2-gniazda

Z tego co pamiętam okolice 20 - 30 PLN parę lat temu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ja mam takie coś, używałem odwrotnie, do wpuszczenia sygnału z tv i Chromecast Audio do daca z jednym wejściem - działało doskonale. 

https://tridex.pl/product/6708/rozgaleznik-toslink-1-gniazdo-2-gniazda

Z tego co pamiętam okolice 20 - 30 PLN parę lat temu

Tyle że to urządzenie innego typu i działa odwrotnie. Do tego zwykle był pilot do wyboru źródła z którego korzystamy. Nie działa kilka wejść na raz, bo sygnałów cyfrowych nie można sumować w prosty sposób. Potrzebny były do tego mikser cyfrowy.

Mówię oczywiście o aktywnym selektorze źródeł optycznym :) .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

Tyle że to urządzenie innego typu i działa odwrotnie. Do tego zwykle był pilot do wyboru źródła z którego korzystamy. Nie działa kilka wejść na raz, bo sygnałów cyfrowych nie można sumować w prosty sposób. Potrzebny były do tego mikser cyfrowy.

Mówię oczywiście o aktywnym selektorze źródeł optycznym :) .

U mnie wpadały do tego 2 sygnały 44,1 kHz z Chromecast Audio i 48 kHz z TV.

Dac (Toppingi różne) przy 2 sygnalach jednocześnie działal z TV z tego co pamiętam. O dziwo dzialalo to perfekcyjnie. (bez trzasków i zakłóceń przy 2 sygnalach czy przełączaniu) Jak się pozbyłem Toppingów i Chromecast Audio dziala u kumpla na tej samej zasadzie. 

Jako rozdzielacza go nie próbowałem, ale wydaje mi się że tym bardziej powinien być ok, jak go używać zgodnie z przeznaczeniem a nie na odwrót jak ja 😂

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...