Skocz do zawartości

Zwykły RCA vs Melodica MD2R05


Ace2

Recommended Posts

Miałem ten kabel Melodiki (MD2R10) i to najgorszy RCA jaki kiedykolwiek wpinałem w tor. Zwykle kabelki po kilkanaście złotych były przyjemniejsze i mniej meczące. Jeśli szukasz taniego i naprawdę dobrego RCA to koniecznie sprawdź Ricable Primus. Jeśli nie pogryzie się z torem to będziesz zachwycony. Sam godnego następcę znalazłem dla Primusa po tygodniach szukania, przerzuceniu wielu modeli i w cenie ponad 2 tys. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ace2 napisał:

Hehe ale ten Ricable Primus kosztuje 390zl czyli dwa razy drożej. Ale warto się zastanowić bo jeszcze jeden komplet muszę kupić dla CD.

https://m.olx.pl/mojolx/active/

To moj. Audiofile dziela sie na racjonalnych jak ja, czyli mimo, ze cos sie kocha to sie sprzedaje gdy nie jest uzywane i na chomiki jak @tomek4446, ktorzy zatrzymuja wszystko co tylko sie da. Wole podejscie Tomka, ale na mnie racjonalnosc wymusza zona :D. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiego linku do olx każdy otworzy swój. Bo mój dla każdego jest inny :)

 

Ten kabel jest tak egzotyczny, że są tylko 2 więc mam Cię. 220zł. Cena zejścia ok tylko oprócz Ciebie nie wiem czy ktoś te kable zna.

Edytowano przez Ace2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ja mam tak z Argentum, ciężko znaleźć coś co zagra podobnie mimo kilkukrotnie wyższych cen. Póki co u mnie Argentum nie do pobicia. 

Bo jak cos dobrze wpisze sie w tor to naprawdę ciężko zastąpić, nawet wydając wielokrotnie więcej. Na próbach zastąpienia Primusa dużo droższymi modelami Ricable poległem. Dopiero Tellurium Q Black II XLR dały to czego chciałem. Ale k.... ile to godzin słuchania, ile kupowania, odsyłania i wstydu przed sklepem znoszącym cierpliwie moje eksperymenty... Niemniej chociaż wiem jeśli kabel zagra od początku to żadne wygrzewanie nic nie da bo to tylko maleńki akcent. 

4 minuty temu, Ace2 napisał:

Z takiego linku do olx każdy otworzy swój. Bo mój dla każdego jest inny :)

 

Ten kabel jest tak egzotyczny, że są tylko 2 więc mam Cię. 220zł. Cena zejścia ok tylko oprócz Ciebie nie wiem czy ktoś te kable zna.

Tutaj w dziale sprzedam tez wrzucalem. 

Mozesz kupic, sprobowac, jak Ci nie podpasuje to odeslac. Poniesiesz tylko koszty przesylki. Ale jezeli tak nie podszedl Ci kabel Melodiki to ten zachwyci. 

Fakt, co ja wkelilem :D

https://m.olx.pl/d/oferta/ricable-primus-signal-wloskie-kable-rca-CID99-IDORjSm.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2022 o 13:17, 1Ender napisał:

https://avcorp.pl/product-pol-2167-DIY-ViaBlue-NF-S1-Silver-Quattro-Analogue-na-metry.html

Kup sobie ten wg mnie bardzo dobry przewód. W konfekcji 0,5 mb kosztuje 780 zł za dwa przewody.  Bez około 11 x taniej.

Jasna klarowna góra, dużo szczegółów w środku, mocny dół.

Dokupisz wtyki polutujesz i cieszysz się muzyką.

Pozdrawiam

 

Kup sobie 2 lub 3 m i potnij na 4 równe części. Dokup wtyki RCA i polutuj. Przy 3m zmieścisz się w 400-500 zł z dobrymi wtykami RCA na 2 komplety.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Dobrze powiedziane. Wpinasz kabel i wiesz czy Ci pasuje lub nie.

U siebie nigdy nie zauważyłem dużej zmiany w kablach po wygrzaniu. To nie wzmacniacz czy kolumny które mogą zmienić się całkowicie. Jak cos mi nie pasowało od początku to po kilkuset godzinach nie pasowało nadal. Ale to moje doświadczenie, ktoś może mieć inne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2022 o 07:14, S4Home napisał:

Pierwsza sprawa jak to słyszysz kable? I nie boisz się o tym mówić?

A druga sprawa to Melodika tak gra. To kable ciemniejsze o zredukowanym brzmieniu konturowym.

dlatego ja te kable polecam do kolumn o typowej Vce które sa jeszcze wspomagane przez podobnie brzmiący wzmacniacz.

Dobre kabelki to Oehlbach, solidne a tanie oraz Chord chodź tu już nieco drożej.

Piotr

 

Cześć też się  zastanawiam nad zmianą okablowania. Vincent sv-237mk, Pioneer PD50 i Magnat Quantum 755.Kable głośnikowe i rca też melodika.Co w rozsądnych cenach polecacie?

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

Cześć też się  zastanawiam nad zmianą okablowania. Vincent sv-237mk, Pioneer PD50 i Magnat Quantum 755.Kable głośnikowe i rca też melodika.Co w rozsądnych cenach polecacie?

 

4 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

Cześć też się  zastanawiam nad zmianą okablowania. Vincent sv-237mk, Pioneer PD50 i Magnat Quantum 755.Kable głośnikowe i rca też melodika.Co w rozsądnych cenach polecacie?

Tellirium, Ricable... Wszystko tylko nie Melodika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...