Skocz do zawartości

Zwykły RCA vs Melodica MD2R05


Ace2

Recommended Posts

Porównanie kabel kierunkowy Camil Professional ofc audio-video cable c-01 mam go z 20 lat i dziś wymiennie testowałem Melodica MD2R05 podłączone do Magnata MA900 i Focali Aria.

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego tak polecany kabel gra wyraźnie gorzej. Lekko ciszej, zredukował wyraźnie basy. Ogólnie w odsłuchu jest słabiej , mniej dynamiki w tym dźwięku. Przecież to dużo lepszy kabel w opiniach? Co jest nie tak. Dwie osoby słuchały.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim torze piszesz ale dźwięk idzie z Tidala HiFi na Node i z niego do Magnata i Focali. 

Preferencje to dynamiczny dźwięk z mięsistym basem czyli tak jak u większości. Zaczynam się rozglądać za innymi kablami. Nie potrzebnie zrobiłem porównanie bo teraz kabel do CD też wyleci a to taka sama Melodika.

Tylko co teraz zakupić aby był progres w stosunku do kabla starszego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neotech nei 3002 kurcze cena od 500-700zł. NEI 3004 już cena przystępna. Te produkty na allegro wydają się zakuwane na zamówienie.

Chord c line bez problemu w moim zasięgu.

Jeszcze jakieś propozycje ? czy wybierać coś z tej trójki?

Boje się że jak kupie kable robione to nie będę mógł ich zwrócić jak by co. Docelowo 2 komplety i jeden coaxial do BR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa jak to słyszysz kable? I nie boisz się o tym mówić?

A druga sprawa to Melodika tak gra. To kable ciemniejsze o zredukowanym brzmieniu konturowym.

dlatego ja te kable polecam do kolumn o typowej Vce które sa jeszcze wspomagane przez podobnie brzmiący wzmacniacz.

Dobre kabelki to Oehlbach, solidne a tanie oraz Chord chodź tu już nieco drożej.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ace2do 400zl zobacz sobie też Albedo Beginning, mnie  miło zaskoczył. To najtańszy z Albedo jakie miałem, nosiłem się z zamiarem zrobienia jakiegoś IC do toru słuchawkowego, ale jak zacząłem wymyślać, to wyszedłby mi drożej 😁

Zakupiłem tego Albedo i tak został w sluchawkowcu.

https://allegro.pl/oferta/albedo-beginning-10455630381

 

6 minut temu, Ace2 napisał:

za dużo opcji heheheh lubię podpowiedzi kup ten i będzie dobrze :)

To tak nie działa, u kogoś będzie dobrze, a u  Ciebie nie musi. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy o tym było na forum. Melodika ma pełno opinii na sklepie RMS, na Ceneo poetyckie opisy oraz te krótkie (ale za to ze znaczkiem "potwierdzony zakup"). Powiem tak, jest tu na forum cała armia rozczarowanych posiadaczy kabli Melodika. Co jakiś czas pojawia się taki wpis jak Twój. Choćby gruby wątek kolegi Khedron. Tzn był gruby ale administracja musiała trochę chwastów wyrwać. Tak, masz rację, to kabel który przede wszystkim zamula, dobrze słyszysz. 

A tymczasem odliczam minuty do przybycia kuriera z kabelkami na testy:Neotech, Belden i Audioquest :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://avcorp.pl/product-pol-2167-DIY-ViaBlue-NF-S1-Silver-Quattro-Analogue-na-metry.html

Kup sobie ten wg mnie bardzo dobry przewód. W konfekcji 0,5 mb kosztuje 780 zł za dwa przewody.  Bez około 11 x taniej.

Jasna klarowna góra, dużo szczegółów w środku, mocny dół.

Dokupisz wtyki polutujesz i cieszysz się muzyką.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 1Ender napisał:

https://avcorp.pl/product-pol-2167-DIY-ViaBlue-NF-S1-Silver-Quattro-Analogue-na-metry.html

Kup sobie ten wg mnie bardzo dobry przewód. W konfekcji 0,5 mb kosztuje 780 zł za dwa przewody.  Bez około 11 x taniej.

Ja akurat miałem ten RCA już z konfekcją, ale potwierdzam, że jest dobry. Polecam. Porównywałem z około 1.5 razy droższym Albedo Flat One i praktycznie nie słyszałem różnicy w swoim systemie. Tonalnie ViaBlue NF-S1 Silver Quattro Analogue jest odrobinę jaśniejszy od PAD Vesta i minimalnie ciemniejszy od Albedo Blue, który mam teraz. Mniej więcej pośrodku między nimi, chyba też trochę szybszy od Albedo.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

No co Ty gadasz?

Na jakich wtykach był ten Viablue?

To był ten kabel z AVCorp:

https://avcorp.pl/product-pol-1390-ViaBlue-NF-S1-SILVER-QUATTRO-MONO-RCA.html?query_id=1?selected_size=U

To, że ja nie słyszałem większych różnic o niczym nie świadczy. :) Wtedy nastawiałem się wyłącznie na sprawy tonalne - żeby nie było za jasno ani za ciemno - i pod tym katem słuchałem. Pozostałe przewody przy przełączaniu odróżniałem na luzie, a tutaj (ViaBlue i Albedo Flat One) było dla mnie naprawdę podobnie.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Tyle razy o tym było na forum. Melodika ma pełno opinii na sklepie RMS, na Ceneo poetyckie opisy oraz te krótkie (ale za to ze znaczkiem "potwierdzony zakup"). Powiem tak, jest tu na forum cała armia rozczarowanych posiadaczy kabli Melodika. Co jakiś czas pojawia się taki wpis jak Twój. Choćby gruby wątek kolegi Khedron. Tzn był gruby ale administracja musiała trochę chwastów wyrwać. Tak, masz rację, to kabel który przede wszystkim zamula, dobrze słyszysz. 

Komuś zamula, a w innym w systemie jest w sam raz. A jest też grono osób, które uważa że kable nie mają żadnego wpływu na granie. Różne są wymagania, preferencje i temu nie ma jednego rodzaju kabla, kolumn, czy wzmacniacza. Nie rozumiem też czemu tak przeszkadza Tobie, że ktoś zostawił komentarz, w którym nie podziela Twojej opinii, a jest pozytywnie oceniony.

Nie ma kabla, który idealnie pasuje do wszystkich systemów. Wszystko musi zgrać się idealnie w całość. Są osoby, dla których pasuje i nie, to tak jakby powiedzieć że jakiś wzmacniacz jest za jasno grający i do niczego się nie nadaje. W naszym sklepie zawsze jest możliwość wypożyczenia, sprawdzenia danego kablowania i samemu podjęcia decyzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ace2 napisał:

Neotech nei 3002 kurcze cena od 500-700zł. NEI 3004 już cena przystępna. Te produkty na allegro wydają się zakuwane na zamówienie.

Chord c line bez problemu w moim zasięgu.

Jeszcze jakieś propozycje ? czy wybierać coś z tej trójki?

Boje się że jak kupie kable robione to nie będę mógł ich zwrócić jak by co. Docelowo 2 komplety i jeden coaxial do BR.

Neotech warto od Cyferki - zrobi w dobrych pieniądzach. Na olxie zobaczysz z Radomia kolega. Ja 3004 polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...