Skocz do zawartości

Amplituner - Klipsch reference


Kacper-93

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu rozglądam się za zakupem nowego amplitunera do swojego kina 60/40 muzyka. Obecnie posiadam dzielnie służące onkyo tx-nr646 wraz z zestawem kolumn 5.1.2 (nie wykluczam przyszłościowej rozbudowy 7.1.2 bądź 5.1.4) Klipsch Reference tj. r-820f / r-34c / r-51m / r-41sa + r120sw 

Uważam, że po 7latach użytkowania 646 czas na zmiany (trochę trudny okres na brak wyboru), ale wypadałoby pójść z postępem czasu i technologii do przodu oraz wykorzystać potencjał setu Klipscha. Rozglądałem się ponownie za Onkyo ale niestety ono zbyt staneło w miejscu, więc pojawiły się dylematy stąd ten post z prośbą o pomoc w doborze.

Budżet określam max 10k wiadomo nie trzeba wydawać co do grosza, ale to już jest skrajna granica.

Skłaniam się przy opcjach:

1.Denon x3700h + końcówka na fronty

2. Denon x4700h

Trzecia opcja dość ciężka czy realna cenowo, ale Arcam avr10 - gdzieś w sieci widziałem ogłoszenie za 9.999zł - niestety brak jakiej kolwiek styczności z tym sprzętem.

Może są również inne ciekawe opcje amplitunera do w/w zestawu, ktoś jest w stanie pomóc, doradzić? 

Dziękuję za zainteresowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 7.1.2 czy 5.1.4 nie potrzebujesz do obu z tych Denonów końcówki mocy (ale możesz oczywiście). Z dodatkową końcówką 2CH ogarniesz za to 7.1.4.

Arcam ciekawy sprzęt, zdekoduje podobnie jak denony 11 kanałów, ale wbudowanych końcówek mocy ma mniej bo 7 więc na początek 5.1.2 lub 7.1 to max. Na pełny potencjał potrzebne dodatkowe 4CH. W pomiarach Arcam wykazuje się pewnego rodzaju słabościami, ale w porównaniu z Denonem.... Hmm. Denon to sedan klasy średniej, takie dobrej klasy toczydło dla Kowalskiego. A Arcam gorący hot hatch. Tam zaskrzypi, tu twardo, sztywno, a jedzie tak że o reszcie się nie pamięta.

test Amira

Są jeszcze bracia Denona - Marantz SR6015 i SR7015. Onkyo... TX-NR7100, chyba że jakaś poprzednia seria jak TX-RZ3100, ale to już jesteś w nim technologicznie 2-3 lata do tyłu (brak HDMI 2.1 itp). Onkyo TX-RZ50 przewidziany (w teorii) na początek sierpnia.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lolekdrugi napisał:

przecież Onkyo ma obecnie Dirac'a?

 

 

Jeśli dobrze się doinformowałem to m.in brak eARC, 4K 60Hz to tak jakbym stanął w miejscu. 

 

Butler, o końcówce miałem na myśli odciążyć ampli a solidniej zasilić fronty. Aktualnie 5.1.2 zostanie (rozbudowe systemu miałem na myśli przyszłościowo - kupując taki sprzęcik to na kolejne minimum x-lat). Z tego powodu skreśliłem onkyo bo stać w miejscu albo cofać się to bez sens (a szkoda bo bardzo mi odpowiada połączenie onkyo z klipschem). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz TX-NR7100. Masz eARC HDMI 2.1 4K120hz... to świeża seria ich produktów. Nie ma takiej swobody żonglowania z kanałami po pre jak Denon/Marantz, ale podpiąć końcówkę na fronty przecież możesz. Z tym odciążeniem podobnie myślałem, a koniec końców zrobiłem na Denonie 7.1.4 (miało być skromniej) :D

onkyo_tx-nr7100(b)_mmp_re.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kacper-93 napisał:

Przy tej opcji niestety robi się problem z dostępnością

Fakt, nie zauważyłem że też go nie ma jeszcze na NASZYM rynku. No to już wiesz na czym stoisz. Z dostępnością Denon/Marantz też wesoło nie jest, ale da się kupić. Arcam sam bym z chęcią potestował u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper-93 napisał:

Jeśli dobrze się doinformowałem to m.in brak eARC, 4K 60Hz to tak jakbym stanął w miejscu. 

aktualizację do eARC dostał TX-RZ830 i tylko on zatem jak chodzi o 4k@120Hz pod kątem gier to można rozważyć o ile Twój odbiornik prześle PCM bo nie każdy to robi z tego co ludzie piszą na forach.

Natomiast wszystkie nowe Onkyo (TX-NR696 mimo, że sprzedawany jako nowy, jest starym modelem i nie dostał eARC) mają już hdmi 4k@120Hz czyli TX-NR6100 (bez Dirac), TX-NR7100 oraz TX-NR7100, TX-RZ50.

Ewentualnie możesz zerknąć na klony Onkyo: Pioneer VSX-935 (bez Dirac), VSX-LX305, VSX-LX505

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Twoje kolumny nie wykorzystają potencjału zamian. Ale jesli je lubisz no to

W przypadku Denona osobiście wolał bym 3700 + końcówkę mocy. Raz że możesz zmieniać sygnaturę dzwieku dwa że będzie to grało lepiej.

W przypadku Arcama AVR 10 to tu różnica względem 4700 jest znaczna. Mimo że ten amplituner ma mniej kanałów to jego dźwięk jest znacznie wyższej klasy. Pełny, Realny. Do tego nasycony od najniższych rejestrów. Inny kolega testował tu te amplitunery i został z Arcamem.

Ewentualnie włąsnie zostać przy brzmieniu Onkyo i iśc w 7100. Z tym że seria 7 onkyo od lat gra tak samo jak seria 6. Więc tutaj na wymianie zyskasz tylko albo aż kalibrację i nowe funkcję. Ale poprawa dzwieku będzie wynikała bardziej z innej formy kalibracji. Moim zdaniem nie warto.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S4Home napisał:

W przypadku Arcama AVR 10 to tu różnica względem 4700 jest znaczna. Mimo że ten amplituner ma mniej kanałów to jego dźwięk jest znacznie wyższej klasy. Pełny, Realny. Do tego nasycony od najniższych rejestrów. Inny kolega testował tu te amplitunery i został z Arcamem.

No ale Amir powiedział... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

37 minut temu, S4Home napisał:

Niestety Twoje kolumny nie wykorzystają potencjału zamian. Ale jesli je lubisz no to

wcale. Miał tx-nr656 z AccuEq a teraz będzie miał Audyssey i to w wersji XT32. Już na tym będzie spora różnica bo można korygować suby.

 

37 minut temu, S4Home napisał:

W przypadku Denona osobiście wolał bym 3700 + końcówkę mocy. Raz że możesz zmieniać sygnaturę dzwieku dwa że będzie to grało lepiej.

Do 4500 też można dołożyć końcówkę mocy jaki i do TX-NR7100 (na fronty) oraz innych. Tę sygnaturę dźwięku przemilczę.

 

37 minut temu, S4Home napisał:

W przypadku Arcama AVR 10 to tu różnica względem 4700 jest znaczna. Mimo że ten amplituner ma mniej kanałów to jego dźwięk jest znacznie wyższej klasy.

oh really? Testy mówią coś całkowicie innego: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

37 minut temu, S4Home napisał:

Ale poprawa dzwieku będzie wynikała bardziej z innej formy kalibracji. Moim zdaniem nie warto.

i właśnie dlatego tym bardziej warto zmienić.

 

@Kacper-93 wrzuciłem powyżej informacje, nie daj się naciągnąć na tego Arcama, za te pieniądze jakość tego sprzętu jest bardzo niska. Zmianę odczujesz i to bardzo, jak tylko możesz to zmieniaj. Denon x4700 i x3700 to bardzo dobre amplitunery chociaż obecnie drogie ale wszystko podrożało. Jak możesz poczekać na NR7100 to rozważ go.

W sumie w sąsiednim temacie inny forumowicz ostatecznie kupił Pioneer Elite VSX-LX505 z Dirac w dobrych pieniądzach który będzie jeszcze lepszy.

2 minuty temu, Butler napisał:

No ale Amir powiedział... :D

nie powiedział tylko przetestował i ma na to podkładkę :P Ale oni ...słyszeli !!!!!11!1!!11! xD

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lolekdrugi napisał:

Do 4500 też można dołożyć końcówkę mocy jaki i do TX-NR7100 (na fronty) oraz innych.

Istnieje coś takiego jak ograniczony budzet. Kolega ma do wyboru

3700 + końcówka

ALBO

4700

umiesz interpretować założenia?

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

Hehehehe

@Butler jest :D

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

wrzuciłem powyżej informacje, nie daj się naciągnąć na tego Arcama, za te pieniądze jakoś tego sprzętu jest bardzo niska.

A może niech kolega go przetestuje. I weźmmie to co chce a nie to co mówi Amir?

Bo to będzie kolejna osoba która jasno da Ci przekaz że amplituner Arcama gra wyraźnie lepiej.

Ty się nie dasz przekonać bo dla Ciebie grają tabelki. Ale dla 90% ludzi jednak walory akustyczne ktore słyszą.

Lolek po raz kolejny Ci to piszę.

Mam wrażenie że Ty wogóle nie rozumiesz założeń Testów Amira.

To są badania które pokazują wyznaczniki. Tak? Tu się zgadzasz. Na przykład kolumny mają być liniowe i wtedy sa dobre.

Amplituner ma mieć wysoki Sinad wtedy jest dobry. Prawda?

 A potem się okazuje że klienci nie szukają liniowych kolumn.

Nie wiem dlaczego tak bardzo tkwisz w swoich przekonaniach i nie jesteś w stanie zrozumieć rynku. Jest to dziwne bo wydajesz się być użytkownikiem który ma jakieś pojęcie . ale brnać ślepo za Amirem pokazujesz że jednak nie.

Piotr

Przed chwilą, Butler napisał:

Zakończmy to emotkami ok? 🤣

Tak trzeba było nie widziaęłem Twojej odpowiedzi. Ale tak zrobie już tu nie drążę.

Lolek nie próbuj.

Juz nie odpiszę.

🤣

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

stnieje coś takiego jak ograniczony budzet. Kolega ma do wyboru

3700 + końcówka

ALBO

4700

umiesz interpretować założenia?

A Wy? Napisał do 10k tyle kosztuje Denon 4700. Pioneer VSX-LX505 to kwota 7k pln. Nie wiem jak u was z matematyką ale u mnie 7k to mniej niż 10k.

 

2 minuty temu, S4Home napisał:

A może niech kolega go przetestuje. I weźmmie to co chce a nie to co mówi Amir?

raczej mu do pięt nie dorastam więc nie mam zamiaru podważać jego opinii w tym zakresie z resztą fakty mówią same za siebie.

 

3 minuty temu, S4Home napisał:

Bo to będzie kolejna osoba która jasno da Ci przekaz że amplituner Arcama gra wyraźnie lepiej.

Specjalnie dla was, do obejrzenia filmik i skończmy z waszym "bo ktoś słyszał", dobrze?

 

5 minut temu, S4Home napisał:

Ale dla 90% ludzi jednak walory akustyczne ktore słyszą.

Słyszą pomieszczenie i głośniki oraz wydane $$. Zapraszam do obejrzenia filmiku powyżej.

 

5 minut temu, S4Home napisał:

Amplituner ma mieć wysoki Sinad wtedy jest dobry. Prawda?

Proszę? Sinad to nie wszytko już o tym pisałem.

 

6 minut temu, S4Home napisał:

o są badania które pokazują wyznaczniki. Tak? Tu się zgadzasz. Na przykład kolumny mają być liniowe i wtedy sa dobre.

Kolumny grają i każda gra inaczej i z tym się zgadzam, tutaj jest pole do popisu. Gra również pomieszczenie do którego je wsadzimy.

 

7 minut temu, S4Home napisał:

Nie wiem dlaczego tak bardzo tkwisz w swoich przekonaniach i nie jesteś w stanie zrozumieć rynku.

Rynku? Stosujecie zasadę autosugestii przy sprzedaży, o jakim rynku piszesz?  Zrób ślepy test dwóch amplitunerów, nie mów klientowi jakie to są, puść oba w trybie direct i ustaw poziom głośności dokładnie w ten sam sposób używając skalibrowanego mikrofonu. Marne szanse by większość waszych klientów usłyszała różnicę o ile w ogóle.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MASX napisał:

To ja zapytam jak ma się granie 4700 do rz840? Bo zmieniłem rz na inny amplituner.

w trybie Direct nie powinieneś słyszeć różnic.

4 minuty temu, Butler napisał:

będę chciał Arcama porównać do mojego Denona

tylko pamiętaj aby robić to w trybie direct/pure czy jak go tam nazywają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Butler napisał:

Przyznam że na 100% będę chciał Arcama porównać do mojego Denona... Pisałem już jak ja do tego podchodzę kilka postów wyżej. link

 

Skoro w stereo pomiędzy rz840 a 4700 nie ma wielkiej różnicy to przygotuj się na wydatek. Ja rz od razu schowałem do kartonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Niestety Twoje kolumny nie wykorzystają potencjału zamian. Ale jesli je lubisz no to

 

Lubię i to bardzo, 3 miesiące temu zakupiłem także najbliższe x lat są ze mną a i w kinie jest to co potrzeba :)

Widzę, że ten Arcam robi wiele zamieszania 😅 ale głównie widzę wszędzie zachwalanie jako stereo - a jak w przypadku kina? Bo jednak bardziej preferuje kino dynamike, akcje żywiołowość, a muzyka jedynie do słuchania "w tle".  (No i dodatkowo avr10 jest tylko w momencie dobrej ceny mieszczącej się w budżecie, tak jak znalazłem oferte 10k bo więcej niestety nie mogę sobie pozwolić)

Z tymi "nowymi" onkyo jest ciężki temat. Brak dostępności, a modele cenowo na tle konkrencji nic nad wyraz nie oferują.

Padła tutaj propozycja Pioneera, być może się mylę - nie chcę nikogo urazić, ale od zawsze uważałem pioneera za taki festyniarski plastik i jakiś taki dystans do tej firmy trzymam dlatego na ich produkty powiem szczerze nie patrzyłem.

Denon 3700 + końcówka / Denon 4700 - to mieści się w budżecie 10k i jako tako są dostępne gdzie niegdzie (różnice w sklepach nie wielkie) dlatego głównie o to zapytałem, oferują znacznie więcej niż wspomniane np nr7100 które aktualna cena przy braku jest pomiędzy dwoma denonami (gdy będzie dostępny to wtedy o jego cenie realnej można mówić, bo wydaje mi się że nie jest warte tej kwoty a napewno przesiadki z 646 po za kalibracją i 1xpre nic nad wyraz nie zyskuje)

Patrząc w przód jeżeli faktycznie warto dołożyć i wziąć 4700 niż 3700 - to nie wykluczam opcji aby za jakiś czas również do 4700 dołożyć końcówkę. Tutaj głównie chodzi o "nowy dobry start"  aby nie wydać krocia za stanięcie w miejscu lub zrobienie tylko małego kroczka czy też brak dalszej perspektywy.

Edytowano przez Kacper-93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper-93 napisał:

avr10 jest tylko w momencie dobrej ceny mieszczącej się w budżecie, tak jak znalazłem oferte 10k bo więcej niestety nie mogę sobie pozwolić

nie dałbym tyle za tego Arcama, nie ma opcji właśnie ze względu na to jak fatalnie wypada w pomiarach, to jest kpina z klientów.

 

2 godziny temu, Kacper-93 napisał:

a modele cenowo na tle konkrencji nic nad wyraz nie oferują.

Dirac w tej półce cenowej to jest nic? Panie co pan?

 

2 godziny temu, Kacper-93 napisał:

Padła tutaj propozycja Pioneera, być może się mylę - nie chcę nikogo urazić, ale od zawsze uważałem pioneera za taki festyniarski plastik i jakiś taki dystans do tej firmy trzymam dlatego na ich produkty powiem szczerze nie patrzyłem.

Pioneer został kupiony przez Onkyo w okolicy 2014 i robił bardzo dobre amplitunery. Teraz to praktycznie to samo co Onkyo z małymi różnicami.

 

2 godziny temu, Kacper-93 napisał:

z 646 po za kalibracją i 1xpre nic nad wyraz nie zyskuje

właśnie ta kalibracja tutaj zrobi bardzo dużą robotę.

 

2 godziny temu, Kacper-93 napisał:

Patrząc w przód jeżeli faktycznie warto dołożyć i wziąć 4700 niż 3700 - to nie wykluczam opcji aby za jakiś czas również do 4700 dołożyć końcówkę. Tutaj głównie chodzi o "nowy dobry start"  aby nie wydać krocia za stanięcie w miejscu lub zrobienie tylko małego kroczka czy też brak dalszej perspektywy.

Jeżeli mam coś podpowiedzieć to ja osobiście gdybym nie szedł w Auro3d i miał kupić obecnie nowy amplituner to bym wybierał pomiędzy: Pioneer VSX-LX305, Onkyo NR7100, Denon 3700.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , pięknie !:)

Kolega będzie jeszcze regulował ceny Arcama :)

Jaka powinna być cena za dobry jakościowo pellet liściasty , bo w tygodniu muszę kupić 6 ton i chętnie powołam się na Ciebie :)

4

Widzę , że słowo ,, Direkt,, u niektórych robi ,, mokre sny ,, 

Tylko , czy podstawa wersja da chociaż tyle , co Audyssey 32 ? 

Czy trzeba dodatkowo zapłacić za soft i dostęp ? 

 

Diabeł tkwi w szczegółach , i czy każdy bez pojęcia sobie z tym poradzi ? 

NIE każda jest Alfą i Omegą jak Ty 

Ps 

Podaj proszę cenę peletu , proszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maciek72 napisał:

Kolega będzie jeszcze regulował ceny Arcama :)

sprzedałeś już to Onkyo czy nie? I za ile?

11 minut temu, maciek72 napisał:

Tylko , czy podstawa wersja da chociaż tyle , co Audyssey 32 ? 

z tego co wiem, to dirac live vs Audyssey Xt32 wygrywa Dirac o ile masz jednego suba, przy większej ilości robi się komplikacja i potrzebny jest DLBC niestety na teraz Onkyo/Pioneer nie ma tej opcji, czy to się zmieni, nie wiadomo.

12 minut temu, maciek72 napisał:

Diabeł tkwi w szczegółach , i czy każdy bez pojęcia sobie z tym poradzi ? 

NIE każda jest Alfą i Omegą jak Ty 

nie jestem alfą i omegą, jest coś takiego jak instrukcja obsługi, dodatkowo ludzie na fora przychodzą i pytają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...