Skocz do zawartości

Amplituner - Klipsch reference


Kacper-93

Recommended Posts

4 godziny temu, Kacper-93 napisał:

Lubię i to bardzo, 3 miesiące temu zakupiłem także najbliższe x lat są ze mną a i w kinie jest to co potrzeba :)

Widzę, że ten Arcam robi wiele zamieszania 😅 ale głównie widzę wszędzie zachwalanie jako stereo - a jak w przypadku kina? Bo jednak bardziej preferuje kino dynamike, akcje żywiołowość, a muzyka jedynie do słuchania "w tle".  (No i dodatkowo avr10 jest tylko w momencie dobrej ceny mieszczącej się w budżecie, tak jak znalazłem oferte 10k bo więcej niestety nie mogę sobie pozwolić)

Z tymi "nowymi" onkyo jest ciężki temat. Brak dostępności, a modele cenowo na tle konkrencji nic nad wyraz nie oferują.

Padła tutaj propozycja Pioneera, być może się mylę - nie chcę nikogo urazić, ale od zawsze uważałem pioneera za taki festyniarski plastik i jakiś taki dystans do tej firmy trzymam dlatego na ich produkty powiem szczerze nie patrzyłem.

Denon 3700 + końcówka / Denon 4700 - to mieści się w budżecie 10k i jako tako są dostępne gdzie niegdzie (różnice w sklepach nie wielkie) dlatego głównie o to zapytałem, oferują znacznie więcej niż wspomniane np nr7100 które aktualna cena przy braku jest pomiędzy dwoma denonami (gdy będzie dostępny to wtedy o jego cenie realnej można mówić, bo wydaje mi się że nie jest warte tej kwoty a napewno przesiadki z 646 po za kalibracją i 1xpre nic nad wyraz nie zyskuje)

Patrząc w przód jeżeli faktycznie warto dołożyć i wziąć 4700 niż 3700 - to nie wykluczam opcji aby za jakiś czas również do 4700 dołożyć końcówkę. Tutaj głównie chodzi o "nowy dobry start"  aby nie wydać krocia za stanięcie w miejscu lub zrobienie tylko małego kroczka czy też brak dalszej perspektywy.

W porównaniu do rz840 jest ten dźwięk pełniejszy i o większej mocy. Dodatkowo przy Netflix te tryby arcama robią robotę.

Dirac na początku odstrasza ale ogólnie nie jest trudny. 
Też głównie kupiłem do kina ale coraz częściej słucham muzyki. Rz było męczące na dłuższa metę z MA Silver.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MASX napisał:

W porównaniu do rz840 jest ten dźwięk pełniejszy i o większej mocy.

 

35 minut temu, MASX napisał:

Rz było męczące na dłuższa metę z MA Silver.

ale proszę dopisuj przy takich stwierdzeniach, że "dla mnie", "mnie się wydaje" itp itd.

Bo potem się różne mity na takich podstawach rodzą.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MASX napisał:

o ja zapytam jak ma się granie 4700 do rz840? Bo zmieniłem rz na inny amplituner.

Onkyo gra jaśniej bardziej rozdzielczo. Dokładnie.

Z kolei Denon gra łagodniej górą a więcej dzwieku ma w środku pasma.

22 godziny temu, Butler napisał:

Przyznam że na 100% będę chciał Arcama porównać do mojego Denona... Pisałem już jak ja do tego podchodzę kilka postów wyżej. link

 

Bardzo słusznie!

Dla czystych testów nawet.

Najgorzej jak ktoś piszę że NIE ale nigdy nie testował

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

w trybie Direct nie powinieneś słyszeć różnic.

No prosze Cie. A to dlaczego?

Jesteś zdania że każdy amplituner gra tak samo? Wzmacniacz też.

Dobrze że to napisałeś bo to podważyło wszystko co do tej pory pisałeś. Jawnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Nigdy nie obcowałeś z tymi amplitunerami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

Onkyo gra jaśniej bardziej rozdzielczo. Dokładnie.

Z kolei Denon gra łagodniej górą a więcej dzwieku ma w środku pasma.

 

19 minut temu, S4Home napisał:

Jesteś zdania że każdy amplituner gra tak samo? Wzmacniacz też.

Dobrze że to napisałeś bo to podważyło wszystko co do tej pory pisałeś. Jawnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Nigdy nie obcowałeś z tymi amplitunerami.

skoro wy słyszycie to się zgłoście po $10k USD nagrody, jak na razie nikt jej nie wygrał, ale może będziecie pierwsi.

https://playbutton.co/do-hi-fi-amplifiers-sound-different/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...