Skocz do zawartości

Słuchawki douszne o podobnym brzmieniu do MDR-1AM2


Recommended Posts

Cześć, od kilku lat korzystam ze słuchawek Sony MDR-1AM2 w duecie z Audioquest Dragonfly black. Brzmienie tego zestawu bardzo mi odpowiada. Szukam słuchawek bardziej mobilnych, które będą miały zbliżoną jakość oraz charakterystykę dźwięku do ww. słuchawek. Budżet tak do 300zł, ale jeżeli będzie trzeba to mogę trochę dołożyć. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek nie chcę zmieniać, po prostu szukam czegoś mniejszego, czego będzie można używać poza domem, łatwo schować np. do kieszeni, ale nie chcę jakościowo schodzić poniżej obecnych słuchawek, których używam tylko stacjonarnie. Zwiększenie budżetu jak najbardziej wchodzi w grę.

Z tego co patrzyłem to, żeby kupić KZ ZAS, to tylko ali wchodzi w grę?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie da się je kupić w innych sklepach. Tam jednak z tego co widzę że są dostępne bez problemu. Są płatnikiem Vatu w naszym kraju, więc nie będzie dodatkowych opłat celnych, a przesyłka powinna dotrzeć w jakieś 2 tygodnie.

To dość nowy model i przez to może być trudniej dostępny gdzie  indziej teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2022 o 23:21, platyniak18 napisał:

Słuchawek nie chcę zmieniać, po prostu szukam czegoś mniejszego, czego będzie można używać poza domem, łatwo schować np. do kieszeni, ale nie chcę jakościowo schodzić poniżej obecnych słuchawek, których używam tylko stacjonarnie. Zwiększenie budżetu jak najbardziej wchodzi w grę.

Z tego co patrzyłem to, żeby kupić KZ ZAS, to tylko ali wchodzi w grę?.

Mamy teraz w bardzo dobrej cenie, True Wireless owe słuchaweczki B&W PI5 https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-true-wireless/bowers-wilkins-pi5.html

Za 799 zł to jest to bezkonkurencyjny produkt. Charakterystyka jest dynamiczna i przejrzysta. Dają dużo frajdy i są bardzo wygodne w uchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2022 o 23:21, platyniak18 napisał:

Słuchawek nie chcę zmieniać, po prostu szukam czegoś mniejszego, czego będzie można używać poza domem, łatwo schować np. do kieszeni, ale nie chcę jakościowo schodzić poniżej obecnych słuchawek, których używam tylko stacjonarnie. Zwiększenie budżetu jak najbardziej wchodzi w grę.

Jak chcesz mobilności i wygody, to polecam sprawdzenie MEE Audio X20, pomimo transmisji Bluetooth dźwięk jest bardzo dobrej jakości, a same słuchawki bardzo wiernie go odtwarzają, równo, naturalnie, budując bardzo dobrze przestrzeń, bas nie jest w nich podbity ponad resztę pasma. W razie chęci przetestowania, zapraszam na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem właśnie ostatnio takie słuchawki zakupić, ale szczerze.... nie wiem czy to jest dobry pomysł. Nie jest czasem tak, że można tam jakichś stanów zapalnych ucha dostać ? Ja już ogólnie mam narażone uszy na różnego rodzaju infekcje. Dodam, ze bardzo lubie słuchać muzyki przez słuchawki, bo idealnie słychać niemal każdy dźwięk muzyki. Póki co noszę w czasie treningów, biegania etc, słuchawki z JBL bezprzewodowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekPijowczyk napisał:

Cześć, chciałem właśnie ostatnio takie słuchawki zakupić, ale szczerze.... nie wiem czy to jest dobry pomysł. Nie jest czasem tak, że można tam jakichś stanów zapalnych ucha dostać ? Ja już ogólnie mam narażone uszy na różnego rodzaju infekcje. Dodam, ze bardzo lubie słuchać muzyki przez słuchawki, bo idealnie słychać niemal każdy dźwięk muzyki. Póki co noszę w czasie treningów, biegania etc, słuchawki z JBL bezprzewodowe.

Od siebie dodam, że warto robić przerwy w noszeniu słuchawek. 15 minut przerwy u mnie sie sprawdzało (taka wentylacja 😜 ). Obecnie jednak w ruchu korzystam z "koss porta pro" - lekkie, nie pocą sie uszy nawet podczas wszelkiej masci działań zwiazanych z treningami. Jednak wadą może być dla niektórych osób "przeciek" dzwieku, bo mowa tu o słuchawkach otwartych. Widziałem juz osoby biegajace w "kossach" to co dla jednych jest wada (przeciek) dla innych zaletą, zwlaszcza jesli poruszamy sie w ruchu miejskim (rower, bieganie) - wieksze bezpieczenstwo (słyszymy również tło).

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas treningów dokanałówki są dużo wygodniejsze, zwłaszcza nie jest tak gorąco w uszy jak w nausznych, przez to mniej poci się ucho, nie obciążają głowy. Tak jak napisał MobyDick należy dbać o higienę ucha i po każdym treningu czyścić słuchawki. Jak szukasz słuchawek do używania w czasie treningów, biegania to polecam dedykowane pod to MEE Audio M9BG2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...