Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 7000


Alwox

Recommended Posts

Dnia 12.05.2022 o 07:28, S4Home napisał:

W moim odczuciu oba zaproponowane zestawy są złe.

1. W pierwszym salony Top HiFi jasno mówią o nie łączeniu kolumn Bowersa z elektorniką Yamahy ale trafiłeś na ten salon Topa ktory woli sprzedać niż dobrze doradzić.

To brzmienie nawet jesl izrobiło na Tobie wrażenie będzie z czasem męczyć. To kwestia czasu

2. kolumny super ale nie do 8220. To kolumny które potrzebują czegoś lepszego. wydajniejszego.

Ad1. Pisałem o tym wcześniej. Każdy ma inny gust i preferencje, dlatego też nie jestem zaskoczony, że któryś z kolegów zasugerował taką kombinacje. Skąd wiesz, że kolegę który szuka sprzętu będzie to męczyło? "zakładasz' - może się okazać, że taka kombinacja będzie stała w salonie przez kilka najbliższych lat. 

Ad2. Co Ty proponujesz nie mając B&W na co dzień :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bo to męczy 80% osób które to testuje. Mozna tak założyć. Chodź są osoby które są mocno w mniejszości które to lubią fakt.

2. Koledzy ale nie zawsze trzeba "byle tylko sprzedać". Kolega ma elektornikę. Chcecie sprzedać kolumny. Ale wiecie przecież że to połączenie nie jest dobre. Czasem trzeba odpuścić. Powiedzieć. Czasu są ciężkie ale im bardziej zostawimy ludzką twarz tym lepiej na przyszłość.

Do 8220 proponuję od Was na przykład ELACi albo Indiane.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu jeszcze kilku tematów wybór wstępnie padł na NAD 368 + Heco Aurora 700 mam tylko jeszcze jedną wątpliwość. Ten NAD ma wbudowaną łączność BT ale czy Tidal ze smartphona połączony BT będzie sensownym źródłem? Robi to wgl jakąś różnicę jeśli i tak dźwięk powstaje we wzmacniaczu (tzn, że robi różnicę to na pewno ale czy BT może być tu ograniczeniem, obecne standardy mają raczej bardzo dobry transfer)? Wiem, że ten wzmak ma możliwość dorzucenia modułu z BluOS ale jego cena jest konkretna więc może kiedyś.

Edytowano przez Alwox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV także nie należy do dobrego źródła choć występują wyjątki tak samo jak w przypadku modułów bluetooth. NAD C368 + Heco Aurora 700 to dobre zestawienie i warto samemu posłuchać. Jeśli uznasz, że brzmienie po BT Ci nie odpowiada to zawsze możesz dokupić moduł sieciowy lub zewnętrzny streamer. Mamy taki zestaw u siebie więc jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki bardzo wszystkim za odpowiedzi - wygląda na to, że na ten moment mam już wszystko czego potrzeba 😉 Co do źródła to zacznę w takim razie od tego co tu jest - teraz i tak nie mam budżetu na kolejne urządzenie. Dodatkowo jako źródło będę korzystał też z gramofonu - najwyżej będę miał większą motywację do powiększania kolekcji 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Alwox napisał:

Ok, dzięki bardzo wszystkim za odpowiedzi - wygląda na to, że na ten moment mam już wszystko czego potrzeba 😉 Co do źródła to zacznę w takim razie od tego co tu jest - teraz i tak nie mam budżetu na kolejne urządzenie. Dodatkowo jako źródło będę korzystał też z gramofonu - najwyżej będę miał większą motywację do powiększania kolekcji 😃

Jaki gramofon, wkładka, igła, preamp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Mówie Ci na start zainwestuj w Wiim mini.

Dokupię ale za jakiś czas, na razie budżet wykorzystany na full, a raczej nie ma sensu zmieniać sprzętu na gorszy tylko po to żeby od razu mieć cały komplet.

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Jaki gramofon, wkładka, igła, preamp?

Miałem nadzieję, że to pytanie nie padnie 😅 Nie bijcie ale jakiś no name z media markt jaki kiedyś dostałem w prezencie - też wymienię jak najszybciej no ale nie od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Alwox napisał:

Dokupię ale za jakiś czas, na razie budżet wykorzystany na full, a raczej nie ma sensu zmieniać sprzętu na gorszy tylko po to żeby od razu mieć cały komplet.

Tylko to bardzo dobry transport.

Nic nie zmieniasz na gorsze.

Patrzysz przez pryzmat ceny. A on gra ponad swój koszt.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...