Skocz do zawartości

zestaw na początek


Bartosz Jankowski

Recommended Posts

Cześć,
Szukam zestawu do muzyki i filmów (tak faktycznie 50% na 50%). Źródło dźwięku to głównie tv, obecnie mam do niego podpięte yamahy hs7 z jakimś DACiem pozwalającym sterować poziomem głośności (ma 6 klików poziomów głośności, jest to bardzo niepraktyczne jako że każda apka ma inny poziom głośności na wyjściu), zresztą monitory studyjne w tym wypadku nie zdają swojego zadania (w sumie nie do tego one są zresztą). Myślałem żeby je sprzedać i kupić coś nowego do ok 2700zł, lub używanego za ok. 1700zł. Niestety nie mam opcji postawienia kolumn podłogowych, dlatego skończy się na monitorach podstawkowych i jakimś subie.

Co myślicie o takim zestawie i dlaczego nie warto tego kupować :D?:
- monitory POLK s20e (obecnie 619zł za szt.)
- SMSL SA300 ok. 720zł
- sub STX S-250, lub jakiś inny (czy warto mieć w subie cutoff?)


Pokój 35m2 (w załączeniu dokładne wymiary pokoju, choć ustawienie mebli jest inne w miejscu stołu jest kanapa a w miejscu kanapy TV na przeciwległej ścianie).

Screenshot_3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Faktycznie monitory studyjne mogą się nie sprawdzić, ponieważ są stworzone w innym celu niż odsłuch muzyki, bardziej do tworzenia muzyki grając płasko, aby znaleźć niedoskonałości.
Z propozycji, które uważam, w moim odczuciu by się sprawdziły,
Topping MX5,
Taga Harmony HTR-1000CD.
Z kolumn z moich propozycji,
Heco Aurora 300,
Indiana Line Tesi 261.
Nad subwooferem zastanowił, bym się później po sprawdzeniu jak dane kolumny brzmią w danym pomieszczeniu.


Pozdrawiam.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Bartosz Jankowski,

20 godzin temu, Bartosz Jankowski napisał:

Co myślicie o takim zestawie i dlaczego nie warto tego kupować :D?:
- monitory POLK s20e (obecnie 619zł za szt.)
- SMSL SA300 ok. 720zł
- sub STX S-250, lub jakiś inny (czy warto mieć w subie cutoff?)

SMSL to dobry kierunek aczkolwiek zastanów się nad modelem AD18, tam jest złącze optyczne.

Co do kolumn to Polk s20, Heco Aurora 300 ale w takim pomieszczeniu brałbym pod uwagę kolumny wolnostojące np. Polk Audio T50.

Masz możliwość podjechać gdzieś na odsłuch? 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

35 metrów pomieszczenie i podstawkowe?

Do tego słaba wydajna elektornika?

Moim zdaniem to nie przejdzie.

Podstawkowe mają z 80W, przy normlanym słuchaniu muzyki nie wiem czy potrzebowałbym czegoś głośniejszego. Aktualnie te monitory rozkręcam na jakieś 30% max. Do podłogówek musiałbym zrobić przemeblowanie, a to już większa akcja. Może są jakieś trójdrożne kolumny które spełniłyby swoje zadanie tzn. mogłyby stać na szafce rtv, np. transplus 1000?

 

2 godziny temu, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć @Bartosz Jankowski,

SMSL to dobry kierunek aczkolwiek zastanów się nad modelem AD18, tam jest złącze optyczne.

Co do kolumn to Polk s20, Heco Aurora 300 ale w takim pomieszczeniu brałbym pod uwagę kolumny wolnostojące np. Polk Audio T50.

Masz możliwość podjechać gdzieś na odsłuch? 

Piotr

ok dzięki, nie widziałem tego modelu, faktycznie chyba lepiej mieć optyka. Nie wiem czy jest sens podjeżdżać i słuchać takich budżetowych zestawów, będę kierował się poleceniami.

 

 

17 godzin temu, Q21 napisał:

Z propozycji, które uważam, w moim odczuciu by się sprawdziły,
Topping MX5,
Taga Harmony HTR-1000CD.
Z kolumn z moich propozycji,
Heco Aurora 300,
Indiana Line Tesi 261.
Nad subwooferem zastanowił, bym się później po sprawdzeniu jak dane kolumny brzmią w danym pomieszczeniu.

 

Ta Taga wygląda ciekawie, mocniejsza przy 8ohmah, i ma wyjście na suba. Suba też nie planowałem od razu, ale chciałbym mieć wyjście jakby co. Widzę że te kolumny Heco 300 dużo ludzi poleca, no i zaczynają pasmo od 32hz, może to wystarczy zamiast suba.

 

Co myślicie o takim zestawie? Heco Aurora 300 i Pioneer SX-10AE?

Edytowano przez Bartosz Jankowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartosz Jankowski napisał:

Nie wiem czy jest sens podjeżdżać i słuchać takich budżetowych zestawów, będę kierował się poleceniami.

Moim zdaniem warto przed zakupem nawet taki budżetowy zestaw przetestować. Masz już kolumny u siebie w domu, chcesz je wymienić na "lepsze". Sama specyfikacja innych produktów nie powie Ci, które to są. 

4 minuty temu, Bartosz Jankowski napisał:

no i zaczynają pasmo od 32hz, może to wystarczy zamiast suba.

Dlatego warto posłuchać kolumn przed zakupem żeby zweryfikować takie informacje.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz Jankowski napisał:

Ta Taga wygląda ciekawie, mocniejsza przy 8ohmah, i ma wyjście na suba. Suba też nie planowałem od razu, ale chciałbym mieć wyjście jakby co. Widzę że te kolumny Heco 300 dużo ludzi poleca, no i zaczynają pasmo od 32hz, może to wystarczy zamiast suba.

 

Co myślicie o takim zestawie? Heco Aurora 300 i Pioneer SX-10AE?

Może być sytuacja, że subwoofer w przypadku Tagi i Heco Aurory 300 nie będzie potrzebny ale szanse są marne, ponieważ mamy sporą powierzchnię do nagłośnienia. 
W mojej ocenie Taga Harmony HTR1000CD będzie lepszym wyborem niż Pioneer SX-10AE, który zagra dynamiczniej ale nie zapewni takiej przestrzeni i postawy basowej co Taga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Posiadam u siebie wyżej wspomniany zestaw, czyli  TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2 Plus Heco Aurora 300 i sprawują się jak na mój gust super. Jednak u mnie grają na dużo mniejszej powierzchni, bo około 13m kwadratowych. Na codzień grają same i dają radę, lecz czasem wspomagam się subem Jamo e4sub1 na minimum mocy. W takim połączeniu basu jest aż za dużo ale brzmi to nadal dobrze. 

Tylko zaznaczam, ze ja jestem totalnym amatorem i nie mam wielkich wymagań, wiec ta konfiguracja mi wystarcza w zupełności. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zrobisz sobie kuku. ale to Twoj system.

Początkowo wymienisz sprzet i będziesz z niego zadowolony ale z czasem zacznie Ci brakowac czegoś. Taka jest prawda. Nie sztuka probowac doradzać nowy sprze przez salony audio. Sztuka stawic czoła i powiedzieć klientowi jak ma dobrac dobry sprzet.

A powinien w tym przypadku iśc w sprzet używany, wiekszy

Takie moje zdanie.

Zrobisz co zechcesz.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem zrobisz sobie kuku. ale to Twoj system.

Początkowo wymienisz sprzet i będziesz z niego zadowolony ale z czasem zacznie Ci brakowac czegoś. Taka jest prawda. Nie sztuka probowac doradzać nowy sprze przez salony audio. Sztuka stawic czoła i powiedzieć klientowi jak ma dobrac dobry sprzet.

A powinien w tym przypadku iśc w sprzet używany, wiekszy

Takie moje zdanie.

Zrobisz co zechcesz.

Piotr

 

a jaki dobry zestaw używany można skompletować za 1700zł? Na razie pojawiają się ceny używanego sprzętu za 3k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bartosz Jankowski napisał:

a czym stanie na standach się różni od stania na szafce niskiej szafce?

Szafka powoduje niekorzystne odbicia dźwięku od blatu i frontu. Blat podbija bas, a front i krawędzie mebla zakłócają prawidłową stereofonię i mogą podkolorowywać brzmienie. Poza tym szafka stoi przy ścianie, więc mamy na dokładkę podbicia i odbicia od samej ściany. W przypadku standów odstawionych odpowiednio daleko od ściany wymienione problemy są zminimalizowane.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2022 o 10:37, Bartosz Jankowski napisał:

Cześć,
Szukam zestawu do muzyki i filmów (tak faktycznie 50% na 50%). Źródło dźwięku to głównie tv, obecnie mam do niego podpięte yamahy hs7 z jakimś DACiem pozwalającym sterować poziomem głośności (ma 6 klików poziomów głośności, jest to bardzo niepraktyczne jako że każda apka ma inny poziom głośności na wyjściu), zresztą monitory studyjne w tym wypadku nie zdają swojego zadania (w sumie nie do tego one są zresztą). Myślałem żeby je sprzedać i kupić coś nowego do ok 2700zł, lub używanego za ok. 1700zł. Niestety nie mam opcji postawienia kolumn podłogowych, dlatego skończy się na monitorach podstawkowych i jakimś subie.

Co myślicie o takim zestawie i dlaczego nie warto tego kupować :D?:
- monitory POLK s20e (obecnie 619zł za szt.)
- SMSL SA300 ok. 720zł
- sub STX S-250, lub jakiś inny (czy warto mieć w subie cutoff?)


Pokój 35m2 (w załączeniu dokładne wymiary pokoju, choć ustawienie mebli jest inne w miejscu stołu jest kanapa a w miejscu kanapy TV na przeciwległej ścianie).

Screenshot_3.jpg

A ja bym powiedział: Czemu nie :) ? Jeśli nie potrzebujesz wejścia optycznego to lepiej wybrać właśnie  bardziej udany SMSL SA300 i powinien on wystarczyć do kolumn takich jak POLK s20e. Inne wymienione opcje  niekoniecznie wyjdą na lepsze :) . Bez subwoofera tym kolumnom może być ciężko w 35m2. Opcje z kolumnami większymi aby miały sens koniecznie będą wymagały ich ustawienia na podstawkach lub na podłodze, co akurat jest bardzo dobrym pomysłem :) . Bez tego nie ma sensu zastanawiać się nad tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...