Skocz do zawartości

przejście z setu 5.1 na 7.1 z kolumnami instalacyjnymi


klips

Recommended Posts

Witam.
Amplituner Denon AVC-3700, aktualny set (od ok. 20 lat i nie zmienię) to fronty JBL Northridge E-90 (x2), central JBL Northridge EC-35 (x1), surround E10 (x2), subwoofer JBL L8400. Proszę Szanowne Grono o doradzenie w sprawie zakupu dwóch kolumn do zabudowy w ścianie, które spełniały by rolę bocznych surroundów, natomiast JBL E-10 poszły by na tylne surroundy.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet masz? Nie myślałeś by dokupić może z rynku wtórnego kolejną parę JBL E-10? Patrz tu https://allegrolokalnie.pl/oferta/jbl-e10-para-stan-igla-z-maskownicami. Wiem że chcesz instalacyjne... Ale może tak by było ok skoro nie chcesz się pozbywać "starych" ale sprawdzonych i pewnie lubianych kolumn?

1ea5bcec4e7a89062600ea894dd4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie muszę mieć wbudowane w ścianę, wynika to z układu pomieszczenia... Butler właśnie te ze zdjęcia mam tylko w ciemniejszym kolorze niestety jak już powiedziałem u mnie w zaplanowanym miejscu instalacji bocznych surroundów muszą być wbudowane w ścianę. Oglądam te MA serii W i są OK ale jak widzę zalecana moc wzmacniacza to max. 120W, zastanawiam się, czy dadzą radę? A może coś z Klipscha jest godnego polecenia? Mam drugi set z Klipsch RP 7.2.2 pod Denonem X4700H i jest naprawdę dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dadzą radę z tym 120W. To nie jest tak że jeśli specyfikacji Denon AVC-3700 ma 180W na kanał, to wszystkie tak są napędzane :D

180W dotyczą (wyłącznie) jednego kanału napędzanego przy 6 ohm, 1 kHz, 1% THD

135W dwa kanały 6 ohm, 1 kHz, 0.7% THD

105W dwa kanały 8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% THD

Zerknij jak wygląda test troszkę starszego ale mocniejszego AVR-X4400H przy większej ilości kanałów

"W naszych pomiarach przyjmujemy za podstawowe obciążenie 8-omowe, w takich warunkach AVR-X4400H osiąga też wysokie 162 W. Przy wysterowaniu dwóch kanałów dostarcza 2 x 154 W, w trybie pięciokanałowym aż 5 x 99 W, a przy pracy wszystkich dziewięciu końcówek - 9 x 50 W, osiągając też wysoką temperaturę, dlatego nie powinno się niczego na AVR-X4400H ustawiać.

Możliwe jest też obciążenie 4-omowe, i to we wszystkich kanałach, jednak w tym celu rekomendowane jest wybranie takiego trybu w selektorze impedancji. Moc spada wówczas radykalnie – nawet przy wysterowaniu jednego kanału, jest to tylko 57 W. Wynika to z bardzo asekuracyjnej konfiguracji końcówek, zabezpieczającej przed wzrostem temperatury. Ponieważ pozostawia to duży zapas w samym zasilaczu (wspólnym dla wszystkich końcówek), więc wraz z podłączeniem kolejnych końcówek, moc maleje już nieznacznie, poprzez 5 x 51 W do 9 x 42 W."

Źródło

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Możliwe jest też obciążenie 4-omowe, i to we wszystkich kanałach, jednak w tym celu rekomendowane jest wybranie takiego trybu w selektorze impedancji.

akurat chłopaki z Audioholics przy okazji testu RX-A6A który notabene dość dobrze wypadł według mnie,  tłumaczą dlaczego tego nie należy ustawiać:

Cytat

Editorial Note: Impedance Selector Switch - No matter how tempted you may be to do so, DO NOT change the default "8 ohm min" impedance setting of ANY AV receiver.  All this does is starve your speakers of power, simply so Yamaha could get 4-ohm certification (at a reduced power level) without making the receiver get too hot during their power tests. We have tested this 'feature' on virtually every receiver that offered it in the past and the results were always the same: the low impedance setting robs your speakers of power. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się amp będzie zbyt mocno grzał i o zgrozo wyłączał - nie będzie innej opcji. Pomijam że producenci kolumn podając w specyfikacji kolumn ile mają ohm, często mijają się z prawdą. Zresztą przebieg wykresu głośnika nie jest płaski... jakiś przykład poniżej

charakt-4ohmowa.jpg

53 minuty temu, klips napisał:

A może coś z Klipscha jest godnego polecenia?

A sprzedałem w zeszłym roku nowe nieużywane PRO-250RPW LCR... Z tego co pamiętam 2200zł za oba. :D Nie mogłem dorwać drugiej pary i zdecydowałem się na dostępne THX-502-L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Butler napisał:

A sprzedałem w zeszłym roku nowe nieużywane PRO-250RPW LCR... Z tego co pamiętam 2200zł za oba. :D Nie mogłem dorwać drugiej pary i zdecydowałem się na dostępne THX-502-L

Pamiętam Twoją ofertę... i gdyby to było dzisiaj nie musiałbyś długo czekać 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza w/w Monitor Audio i Klipsch sprawdzę również te Heco. Przyznam, że chciałbym by głośniki jak najmniej rzucały się w oczy i miały jak najmniejszy rozmiar - ale żeby grało - bo jeden z tych surroudów, z lewej strony będzie nieco powyżej sofy... To na szczęście jedyny problem z rozmieszczeniem a przynajmniej tak mi się wydaje. Pośpiechu też nie ma, bo zamierzam instalować dopiero przy najbliższym malowaniu pomieszczenia, a tym już zarządza moja druga połowa🤫

Dziękuję Panowie za wszelkie udzielone mi sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...