Skocz do zawartości

Dla początkujących melomanów, czyli co w naszym zestawie jest najważniejsze


Sipo

Recommended Posts

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Jest jeszcze opcja DIY. Aktywna, ewentualnie półaktywna. Też może być fajna sprawa, tylko trzeba by znaleźć jakąś kompetentną firmę do tego.

Zrobiłem niedawno na próbę kolumny tubowe, z głośnikiem szerokopasmowym 8" (można obejrzeć w wątku DIY) i muszę przyznać po odsłuchach że to jest właściwy kierunek. Na sprzęt docelowy wybrałem drivery firmy Cube.

Wzmacniacza co prawda nie potrafię wykonać samodzielnie, ale są tacy co potrafią a ja mam na nich namiar!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SIpo napisał:

Zrobiłem niedawno na próbę kolumny tubowe, z głośnikiem szerokopasmowym 8" (można obejrzeć w wątku DIY) i muszę przyznać po odsłuchach że to jest właściwy kierunek. Na sprzęt docelowy wybrałem drivery firmy Cube.

Wzmacniacza co prawda nie potrafię wykonać samodzielnie, ale są tacy co potrafią a ja mam na nich namiar!  

Podobno przetworniki Purifi są rewelacyjne. Do tej pory mieli tylko 6,5 cala, ale od niedawna także 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A można wiedzieć cóż to za hajendy ma ten sly30? I czy to jest jakiś ziom pmcompa? @DiBatonio, możesz coś powiedzieć? 

Seba napisz do niego na AS, powołaj się na mnie z nickiem z AS, że chwalilem może Tobie napisze 😁

Niech Ci wymieni poszczególne elementy, ma gdzieś też opisane na zamknietym forum, musiałbym zobaczyć. 

Ale podam na  PW.

Zdjęć  nie pokażę bo nie mam zgody, jego odgrody są wyższe ode mnie i to może z 50cm, a ja mam 182cm wzrostu.

Generalnie to chyba jeden z niewielu w Polsce, a może jedyny taki system.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, seba3002 napisał:

Co to jest zamknięte forum 🤔

Takie którego zawartości nie zobaczysz jeśli nie jesteś zarejestrowany, zazwyczaj tak jak na NA jesteś zapraszany z polecenia.

Jest kilka takich for.

NaszeAudio, Planetaudio...

 

5 minut temu, Amarok napisał:

Towarzystwo wzajemnej adoracji. 🤔

Niekoniecznie, mógłbyś się zdziwić 😁

44 minuty temu, seba3002 napisał:

To facet od tych wielkich kolumn open baffle.  Pewnie gra to pięknie, ale wygląda okropnie 🙂

Widziałeś gdzieś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adi777 napisał:

Jestem ciekawy, jak to się potoczy u mnie ze sprzętem. Niedługo jadę na odsłuch trzech par kolumn aktywnych.

Jak już się będzie włóczył po salonach, to dla porównania posłuchaj kilku kolumn aktywnych w "normalnych pieniądzach". Np. od wyjadaczy: Dynaudio Focus XD, Dali Rubicon C czy KEF LS60 Wireless. Ciekawie, jak wypadną na tle tych manufakturowych high-endów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rega napisał:

@Adi777 A może takie ? Jeśli chcesz to mogę Ci podać nr telefonu i umówisz sie na odsłuch. W Danii. Adresu nie mogę podać bo gość zastrzegł sobie wizyty po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

IMG-5848.jpg

I używa Tidala i laptopa.... jak to możliwe? 

Widzę, że leci Allan Taylor 😍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jak już się będzie włóczył po salonach, to dla porównania posłuchaj kilku kolumn aktywnych w "normalnych pieniądzach". Np. od wyjadaczy: Dynaudio Focus XD, Dali Rubicon C czy KEF LS60 Wireless. Ciekawie, jak wypadną na tle tych manufakturowych high-endów.

Postaram się, ale i tak najlepiej byłoby porównywać bezpośrednio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seba3002 napisał:

No kolego, jeśli walniesz sobie system za 200 tysięcy, to już tylko Szymon Faber będzie mógł z Tobą konkurować 😉.

No i tu Sebastianie mógłbyś się zdziwić, jakie to ludzie mają systemy i to dużo droższe. Nie mają potrzeby udzielania, chęci, spierania się na forach, bo im to do szczęścia niepotrzebne. Mam parę zdjęć droższych systemów od znajomego, ale nie wiem czy mogę je publikować. Zapytam, może je wrzucę, a jak nie, to musisz mi uwierzyć na słowo.

P.S. Wydaje się, że jesteś w porządku gość, ale mnie drażni jedna Twoja bardzo brzydka cecha charakteru, a mianowicie. Odnoszę nieodparte wrażenie ( po Twoich wpisach ), że lubisz zaglądać ludziom do portfela i liczyć im pieniądze ( zresztą nie tylko Ty ), a ja się pytam dlaczego to robisz?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

lubisz zaglądać ludziom do portfela i liczyć im pieniądze 

Skoro takie odnosisz wrażenie to raczej nic na to nie poradzę 🙂

Mogę się co najwyżej jakoś tam ustosunkować do tego. Nie, nie jest dla mnie problemem czy ktoś mieszka w zamku czy w chatce ze strzechą. Jedyne co mnie dziwi w tym hobby, to fakt, że ludzie gotowi są wydawać majątek na coś tak prozaicznego jak słuchanie muzyki. Ba, audiofile czynią ze swojej pasji wręcz religię. Ja wiem, że fajnie jest posłuchać sobie muzyki na drogim sprzęcie ale niestety sporo osób posiadających takie systemy odmawia tym, którzy grają na smslach, toppingach czy innych budżetowych sprzętach, przyjemności i radości obcowania z muzyką. Jak już niejednokrotnie wspominałem, od lat trenuję sporty i sztuki walki. I w życiu nie spotkałem się tam z taką szyderą jaka panuje wśród audiofili. Wręcz przeciwnie, osoby mające doświadczenie starają się doradzać tym, którzy są "niżej". Tutaj jest coś zupełnie odwrotnego - Ci którzy mają jakiś tam status, zwykle kpią i drwią z tych, którzy na audio nie wydali fortuny. Jest to oczywiście moje subiektywne odczucie i mogę się mylić 🙂

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

No i tu Sebastianie mógłbyś się zdziwić, jakie to ludzie mają systemy i to dużo droższe. Nie mają potrzeby udzielania, chęci, spierania się na forach, bo im to do szczęścia niepotrzebne.

Ludzie mający naprawdę bardzo drogie systemy (kosztujące kilkaset tysięcy i więcej) praktycznie w ogóle nie udzielają się na forach. Bardzo często jest to kosmiczne granie. Ale do takich systemów trzeba mieć też super warunki i odpowiednio je wykorzystane.

12 minut temu, seba3002 napisał:

Jedyne co mnie dziwi w tym hobby, to fakt, że ludzie gotowi są wydawać majątek na coś tak prozaicznego jak słuchanie muzyki

Mamy czasy, o czym wielokrotnie pisałem, że mamy zwyczajnie za dużo pieniądza na rynku. Ludzi bogatych i bardzo bogatych jest nawet dzisiaj jakby nadmiar.

To, że kupują drogie nieruchomości, samochody, zegarki czy sprzęt audio, nie mówiąc o jachtach to jeszcze nic dziwnego, jeżeli spojrzy się na trend i za ile kupuje się wirtualne obrazki (NFT) czy wirtualne... nieruchomości za miliony dolarów.

Dla mnie to już rzeczywiście patologia, a kto bogatemu zabroni? Kupno przy tym Gryphona Apex to betka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

No i tu Sebastianie mógłbyś się zdziwić, jakie to ludzie mają systemy i to dużo droższe. Nie mają potrzeby udzielania, chęci, spierania się na forach, bo im to do szczęścia niepotrzebne. Mam parę zdjęć droższych systemów od znajomego, ale nie wiem czy mogę je publikować. Zapytam, może je wrzucę, a jak nie, to musisz mi uwierzyć na słowo.

Odniosę się jeszcze do tego. Rafał, wiem też że są ludzie, którzy kupują wędki za kilkadziesiąt tysięcy, bo ryba lepiej bierze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Melo-man napisał:

Ludzie mający naprawdę bardzo drogie systemy (kosztujące kilkaset tysięcy i więcej) praktycznie w ogóle nie udzielają się na forach.

Pewnie najwięcej takich osób w ogóle nie jest audiofilami. Mają kupę kasy na koncie, więc nie kupią kolumn za 10 tysięcy. Kupią takie za kilkaset lub ponad milion, bo je stać, ale nie zwracają uwagi na jakość dźwięku, czy nawet muzykę. Tak ja to widzę, ale mogę się mylić. Oczywiście, takie osoby jak napisałeś też są.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rega napisał:

Mnie nie pytaj. Moja córka czasem słucha u niego, bo jego zona jest jej znajomą. Zwróć uwagę na grubość talerza od gramofonu.

Jestem ciekaw, jak to gra. Pewnie świetnie, ale mam pytanie odnośnie elektroniki. Co tam gra jako źródło i wzmocnienie?

Widziałem na fotce powyżej chyba jakiegoś lampizatora.

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Rafał, wiem też że są ludzie, którzy kupują wędki za kilkadziesiąt tysięcy, bo ryba lepiej bierze.

Lubię Cię Seba, ale porównanie nietrafione. Musiałeś mieć chyba pecha przy słuchanie naprawdę dobrych (niestety czytaj drogich) systemów. Wierz mi - jest lepiej. Momentami dużo lepiej. Czasami jest to przepaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...