Skocz do zawartości

Zestaw do łomotu - Rotel A12 + rozterka w temacie kolumn oraz cd


bkce

Recommended Posts

Hejka, 

Użyłem szukajki, już przesiałem wstępnie sprzęt. Jestem raczej zielony, więc chciałbym się poradzić i zapewne utwierdzić w finalnej konfiguracji. Szczególnie dotyczy, to tematu kolumn, odtwarzacza cd oraz kabli. 

Repertuar:

Dużo szatana na odsłuchu i to tego z gatunku najszkaradniejszych oraz thrashu.  Czasem jakiś wygibasy hip hopowe, trip hopowe i pop. Trochę muzyki filmowej, ładnie robi klimat przy szuraniem pionkiem po planszy. 

Szukam:

Uniwersalnego odsłuch, nie jara mnie kino domowe. Będzie pięknie jeśli bez bajpasów będę mógł streamować na niego z Tidala. Generalnie preferuję CD, opcje radio są mi totalnie zbędne.  Zależy mi aby znośnie grał na niskich poziomach natężenia dźwięku, lubię przysypiać przy muzyce późną porą. Z soundbarem w drugim pokoju mam problem, że jest ciut zbyt głośny na Morbid Angel o 3 w nocy, więc szerokie pasmo wyboru głośności będzie czymś pięknym, wręcz na miarę lifechangera. xD 

Obecny odsłuch:

- Denon RCD-M39,

- 2 x Jamo S801,

- subwoofer Jamo S808SUB,

- bluetooth Logitech,

- kable, nie wiem, jakieś ze średniej pułki marketowej.

Pomieszczenie, jak z rzutu. Przez 2-4 lata będzie to, potem standardowe okolice 5x4m z mieszkań pod około 65m2 i pewnie podłogowe kolumny, jeśli to będzie miało sens.  

Wpadło mi w oko:

- Rotel A12,

- Bowers & Wilkins 607 S2 lub Bowers & Wilkins 685 s2. Przy, do udźwignięcia, przekroczeniu budżetu myślę jeszcze o Bowers & Wilkins 606 S2, ale nie wiem czy jest to warte dopłaty,

- CD Rotel RCD-12, choć tańsza alternatywa jest jak najbardziej przeze mnie pożądana, 

- kable, w tym wypadku nie mam pojęcia, będę wdzięczny za każdą opinię.

Budżet:

Celuję w okolice 5-6k, ale nie jest sztywny. Nie mam problemu z używkami.

 

2022-05-12_06h34_14.png

Edytowano przez bkce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Rotel A12 + CD 14 + B&W 606 S2 już kupione.

Teraz pytanie, które kable kupić do głośników i jako interkonektor?
 
Nie chcę nic lutować, jestem głuchy jak pień, nie interesuje mnie wypożyczanie i testowanie.
 

Edytowano przez bkce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MDMA66 napisał:

Jak kable u Ciebie nie grają, jak u mnie. To kup melodike  purpurowy deszcz lub zamów u kolegi gavrona, będziesz zadowolony i kasa zostanie ,na przysłowiowy dodatek do planszówki ;)

Poczytam, pewnie i tak się skończy, choć chwilowo prowadzą: Cross-Tech hq3 2 x 4 mm² do kolumn + Chord C-line 2x RCA jako łącznik między cd, a wzmacniaczem. 

Masz może jakąś opinię o Cross-Tech?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Teraz pytasz o kable?

Zdecydowanie tak.

6 godzin temu, S4Home napisał:

A system odsłuchałeś?

Oczywiście, że nie. Będzie za 2 dni. Chcę kupić coś z klasy średnio-budżetowej, podłączyć i cieszyć się Darkthrone, Blood Incantation  i Death Angel. Bez myślenia i wmawiania sobie, że słyszę coś czego nie słyszę. Tu ja się nie nabijam. Nie mam wyczucia rytmu, ani słuchu.

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Czy słuchałeś porad osób z Top HiFi? Nie nabijam się tylko relanie pytam.

Przeczytałem kilka (10 stron?) tematu o kablach oraz jakiś 4 stronowy, który mocno jechał Melodikę. Nie mam problemu z nabijaniem. Zdaję sobie sprawę, że z moim podejściem raczej jestem tu nietypowym gościem. 
 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Melodika dość mocno wycina górę i tez łagodzi dół.

Co akurat może pasować do Bowersa.

Bardzo dziękuję, właśnie takich opinii szukałem. Masz może jakąś o Cross-Tech, mam 1 kabel od nich pod odbiornik BT teraz i wykonaniem wygląda świetnie, dlatego ciekawi mnie czy te ich 4mm2 pod kolumny mają sens.
 

Edytowano przez bkce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś nadać większą przestrzeń oraz plastykę bez zamulenia to polecałbym jako RCA pójść w kierunku Kimber PBJ Ultraplace, natomiast głośnikowe, które powinny się dobrze sprawdzić to Ricable Magnus, które bardzo często stosujemy przy jaśniejszych zestawach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś nadać większą przestrzeń oraz plastykę bez zamulenia to polecałbym jako RCA pójść w kierunku Kimber PBJ Ultraplace,

Oj ciut zbyt drogie jak dla mnie. Planuję wydać na interkonekt do 200-250 PLN. Tu widzę 550 w górę, więc odpuszczam. 

Z tymi drugimi jest podobnie. Niecałe 900 PLN. 

Generalnie na te 3 kable planuję wydać w okolicach 500-600 PLN. Mój błąd mogłem podać budżet na kable.

AAA i dzięki!

Edytowano przez bkce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bkce napisał:

Teraz pytanie, które kable kupić do głośników i jako interkonektor?

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/real-cable-cbv130016-kabel-glosnikowy.html

https://www.tophifi.pl/przewody/interkonekty/evergreen-0-6m-rca.html

Głośnikowy można kupić również bez konfekcji tzn. na metry:

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/tdc-300-f-kabel-glosnikowy.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bkce napisał:

Oj ciut zbyt drogie jak dla mnie. Planuję wydać na interkonekt do 200-250 PLN. Tu widzę 550 w górę, więc odpuszczam. 

Z tymi drugimi jest podobnie. Niecałe 900 PLN. 

Generalnie na te 3 kable planuję wydać w okolicach 500-600 PLN. Mój błąd mogłem podać budżet na kable.

AAA i dzięki!

Jeśli planowałbyś zmienić IC do kwoty 250zł to zostawiłbym Chorda C-Line i dołożyłbym do przewodów głośnikowych takich jak Tellurium Q Black II lub kupiłbym na metry Kimber 8PR jeśli zależałoby Ci na większym ociepleniu brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, stanęło na Chord C-line w roli interkonektora oraz Purple Rain Melodika do kolumn. Tu zdecydowała cena, miałem świetną ofertę za 179 PLN za 2 kable konfekcjonowane przez producenta.  

Zestaw zamknięty. Dam znać jak mruczy. 

Bardzo dziękuję za pomoc! 

Edytowano przez bkce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Jak szukasz dobrych kabli to kup i RCA i głośnikowe Oehlbacha.

Przez dwa dni lecę na jakimś marketowym+, zamówiłem już inne, ale jeśli nie grzmotną, to na pewno sprawdzę. Dzięki!

Edytowano przez bkce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interkonekty zastosuj te które otrzymasz razem z zestawem.
Kable do głosników najlepiej jesli kupisz miedziane, bez tlenowe (OFC), na metry i dorobisz sobie sam jakieś solidne końcówki.
Nie ma sensu kupować ww kabli, no chyba , że nie masz co zrobić z pieniędzmi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...