Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR696 vs Pioneer VSX-935


KaCzuH_5_0_5

Recommended Posts

Cześć,

W końcu nadszedł decyzji czas. I waham się pomiędzy Onkyo TX-NR696 oraz  Pioneer VSX-935 z obsługą 4k@120Hz w budżecie do 4 tys. 

Jednak z drugiej strony jest też rozsądek i większą uwagę przykładam do audio niż do aspektów wideo, dlatego dopuszczam też wyższy model (najlepiej z obsługą trzech stref) ale z 4k@60Hz.

 

Który z tych modeli jest lepszy? W porównywarce nie znalazłem VSX-935. A może jakiś wyższy model spośród tych dwóch marek - decyzja podyktowana szerszym gronem współpracujących głośników WiFi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Onkyo TX-NR696 oraz  Pioneer VSX-935 z obsługą 4k@120Hz w budżecie do 4 tys. 

696 nie obsługuje 4k@120Hz, dopiero NR6100 który to jest kopią VSX-935. Ja bym brał NR6100 bo ma indywidualne ustawienia crossover na każdy kanał a nie jedno centralne jak Pioneer.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki Panowie,

Rzeczywiście mały misz-masz zrobiłem.

Na dobrą sprawę powinienem porównywać TX-NR6100 vs VSX-936 vs AVR-X2700H.

Za pierwszą dwójką przemawiają nowsze bebechy, większa moc i większa pole do popisu z głośnikami wifi. Za starym i poczciwym danonem lepsza kalibracja.

Kwestią, którą mnie zastanawia i żadne tabelki porównawcze mi nie dadzą odpowiedzi. Jak wygląda kwestia aplikacji na telefon od producenta? Fajnie by było móc konfigurować wszystko z poziomu telefonu, dobrze by było mieć jedną aplikację od wszystkiego. Czy tutaj jest jakiś zwycięzca?

Jak wygląda kwestia integracji i automatyzacji z zewnętrzymi usługami? Np.: automatyczne ściszanie muzyki po godzinie 22:00?

 

Nie mogę się dokładnie doszukać, ale czy powyższe AVRy obsługują pełną przepustowość HDMI 2.1, tj 48Gbps? Jeżeli nie to "co" na tym cierpi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...