Skocz do zawartości

ELAC UNI-FI 2.0 UF52


robotnik

Recommended Posts

To model który jest obecnie na przecenie.

Faktycznie konstrukcja zrobiona przez Andrew Jones. Facet odpowiadał za konstrukcję wcześniejszych kolumn KEF. Chciał zrobić coś podobnego z ELACiem .

Kolumny wąskie o dośc dobrej solidnej podstawie basowej. Do tego ładny środek pasma i dokładna góra. Nie jest to jednak brzmienie ani KEFa ani ELACa na JET. W początkowej cenie kolumny średnio się sprzedawały. Moim zdaniem obecna cena jest bardzo adekwatna do tych kolumn.

Jeśli nie szukasz kolumn o efekciarskim brzmieniu, o imprezowym stylu tylko raczej kolumn do słuchania do cieszenia się muzyką to jest to naprawdę dobra opcja.

Mają także wymagania względem wzmacniacza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

To model który jest obecnie na przecenie.

Faktycznie konstrukcja zrobiona przez Andrew Jones. Facet odpowiadał za konstrukcję wcześniejszych kolumn KEF. Chciał zrobić coś podobnego z ELACiem .

Kolumny wąskie o dośc dobrej solidnej podstawie basowej. Do tego ładny środek pasma i dokładna góra. Nie jest to jednak brzmienie ani KEFa ani ELACa na JET. W początkowej cenie kolumny średnio się sprzedawały. Moim zdaniem obecna cena jest bardzo adekwatna do tych kolumn.

Jeśli nie szukasz kolumn o efekciarskim brzmieniu, o imprezowym stylu tylko raczej kolumn do słuchania do cieszenia się muzyką to jest to naprawdę dobra opcja.

Mają także wymagania względem wzmacniacza.

Piotr

Właśnie się zastanawiam bo byly na Amazon w cenie 1370 za kolumnę . Grają jasniej niz kef q350  ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Mam podstawkową wersję i jest super. Widziałem podłogowe w tej cenie ale szybko zostały wykupione. Cena już znowu 1850 za sztukę ( co i tak jest bardzo dobrą ceną za ten model )

No to opłacam zamówienie . No elaci debut i dbr podstawkowe mi nie podchodzą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2022 o 11:08, robotnik napisał:

Właśnie się zastanawiam bo byly na Amazon w cenie 1370 za kolumnę . Grają jasniej niz kef q350  ?  

No to jest to bardzo dobra cena. Zdecydowanie bierz.

Tak grają nieco jaśniej od Q350

Dnia 13.05.2022 o 14:27, robotnik napisał:

No elaci debut i dbr podstawkowe mi nie podchodzą

To zupełnie coś innego

14 godzin temu, robotnik napisał:

Pytanie ile mocy potrzeba zeby napedzic te kolumny ? widze ze slabo z skutecznoscia jest . Wlasciwie dlaczegot akie klipsche potrafi a miec po 96 a tu ledwo 86 ? od czego to zalezy w kolumnach ?>

Od konstrukcji.

A jaki masz wzmacniacz? Bo może on mieć suche Waty 50W na kanał w klasie D i będzie mało. A może to byc 50W w klasie A i zagra super :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No to jest to bardzo dobra cena. Zdecydowanie bierz.

Tak grają nieco jaśniej od Q350

To zupełnie coś innego

Od konstrukcji.

A jaki masz wzmacniacz? Bo może on mieć suche Waty 50W na kanał w klasie D i będzie mało. A może to byc 50W w klasie A i zagra super :)

Piotr

Jeżeli to coś innego to przetestuję . Oglądając recenzje wygląda ze grają bardzo czysto . Aiyima d03 - realnie jakos 55-60w  na kanał , w specyfikacji 150 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2022 o 07:56, S4Home napisał:

Ja bym je jednak podłączał do starszych wzmacniaczy pracujących w klasie AB. Ale spróbuj. No ofertę masz więcej niż dobrą.

Piotr

Pierwsze wrażenia . Krystalicznie dialogi , całkiem fajny bas , podoba mi się dźwięk bardziej niż kef , ale potrzeba trochę wygrzać , i wtedy finalna ocena

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Te krystaliczne dialogi to chyba właśnie zasługa aiyima. Wygrzej je to nieco zmiękczą się. 

Piotr

Raczej dziwk wokali dialogów to kolumny , pod aiyima podlaczone kefy tego nie miały a za to supreme 202 tez czuste dialogi . W kefach musiałem z basem schodzić . Ogólnie bardzo fajnie grają , Sub donkuzyki zbedny .  Ale jakiegoś efektu wow na pewno nie ma w stosunku do kef czy klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...