Skocz do zawartości

Odtwarzacz multimedialny


Saper

Recommended Posts

Witam, Panowie i Panie proszę o pomoc, noszę się z zamiarem zakupu odtwarzacza multimedialnego jako źródło sygnału w zestawie składającym się z Smart TV, rzutnika, ampli (chcę zakupić Onkyo TX-NR696) zestawu kolumn 5.1. Wybrałem sobie dostępne obecnie na rynku modele, generalnie wszystkie mają potrzebne mi funkcje takie jak lan, mozliwość odtwarzania obrazu w 4K i wyżej, taktowanie zegara procesora zbliżone... i tyle, nie mam pojęcia który z nich sprawdzi się najlepiej... oto moje typy:

1. Android11.0 TV BOX 4+32G

2. Fantec 1476

3. Savio TB-P02 32 GB

4. Savio TB-G01 16 GB

5. Mecool K5 16 GB

6. CoreElec + Android SDMC Odtwarzacz sieciowy 4K HDR

Chyba, że ktoś doradzi coś ciekawszego... z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Saper napisał:

ampli (chcę zakupić Onkyo TX-NR696)

jak nowy to sobie odpuść i lepiej dopłać do NR6100, jak używany to może być.

 

3 godziny temu, Saper napisał:

hyba, że ktoś doradzi coś ciekawszego... z góry dziękuję za pomoc

ma mieć możliwość instalacji aplikacji typu netflix itp czy samo odtwarzanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina? To że się "da" to moim zdaniem za mało. Kupiłem do siebie Zidoo. HLG, HDR, HDR10, HDR 10+Dolby Vision Low Latency (LLDV) i Dolby Vision. Wspiera pełne 4K 60Hz na wyjściu HDMI 2.0a, posiada 12-bitową głębię kolorów (68 miliardów kolorów) i standard BT.2020 oraz pozwala płynnie odtwarzać niemal każdy format multimedialny, niezależnie od rozszerzenia czy zastosowanego kontenera. Dodam że wspiera sprzętowo 10bit i 12bit.

Na minus? Netflix i inne tego typu serwisy działają, ale ich obsługa jest trochę słaba. Tu można by pomyśleć o Nvidia Shield. Poza tym ciężko znaleźć słabe punkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Butler napisał:

Malina? To że się "da" to moim zdaniem za mało.

no a dlaczego by nie? Libreelec ma wsparcie normalnie dla Atmosa oraz HDR .

Dla Dolby Vision nie dostanie bo trzeba za licencje zapłacić a nie ma kto.

56 minut temu, Butler napisał:

Wspiera pełne 4K 60Hz na wyjściu HDMI 2.0a,

RPI 4 także wpiera pełne 4k@60Hz ma również wsparcie dla HDMI-CEC które naprawdę działa! Wiem bo testowałem, dodatkowo na forum piszą, że BT.2020 również działa w końcu.

57 minut temu, Butler napisał:

raz pozwala płynnie odtwarzać niemal każdy format multimedialny, niezależnie od rozszerzenia czy zastosowanego kontenera.

dokładnie tak jak Raspberry PI.

Dodatkowo masz sprzętowe wsparcie dla H.265  do 4K@60Hz oraz H.264 do 1080p@60Hz. Masz również dwa wyjścia HDMI z obsługa 4k@60Hz

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem 1x 4k 60Hz albo 2x 4k 30Hz, chyba że się coś zmieniło.

HDR10, HDR10+, Dolby Vision... To jak porownanie Onkyo 6100 vs 696. Po jakiego czorta kupować coś niewiele taniej jak można kupić kombajn mający już wszystko co trzeba? 

I po primo, masz już w komplecie wszystko co trzeba. Obudowa, anteny, zasilacz, wyświetlacz, pilot... Rasp fajna zabawka, ale to nie sprzęt dla kogoś nieobeznanego.

 

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Po jakiego czorta kupować coś niewiele taniej jak można kupić kombajn mający już wszystko co trzeba? 

to zależy. Jak już ktoś ma RPI4 to wtedy tylko wrzuca soft i gra.

 

2 godziny temu, Butler napisał:

Rasp fajna zabawka, ale to nie sprzęt dla kogoś nieobeznanego.

to już inna sprawa ale widziałem też gotowce czyli obudowa itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Saper napisał:

Nie, netflixa mam w TV, zależy mi głównie na plikach AV

zatem opcja nr 1: to co zaproponował @Butler i wtedy masz wszystko włącznie z Dolby Vision i nic nie robisz, opcja nr 2, kupujesz rpi 4, kupujesz do tego obudowę i instalujesz Librelec i masz kodi. Przy obecnych cenach rpi4 nie wiem co wyjdzie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

Z tego co wiem 1x 4k 60Hz albo 2x 4k 30Hz, chyba że się coś zmieniło.

HDR10, HDR10+, Dolby Vision... To jak porownanie Onkyo 6100 vs 696. Po jakiego czorta kupować coś niewiele taniej jak można kupić kombajn mający już wszystko co trzeba? 

I po primo, masz już w komplecie wszystko co trzeba. Obudowa, anteny, zasilacz, wyświetlacz, pilot... Rasp fajna zabawka, ale to nie sprzęt dla kogoś nieobeznanego.

 

 

 

no ok, 696 można już kupić za 3300, 6100 za 4300, co ma takiego 6100 a czego nie ma 696 (dla nieaudiofila i nievideofila :) co sprawia, że warto tałzena dorzucić? Fakt, że docelowo będę instalował rzutnik, więc może to sprawi, że warto dopłacić

20 godzin temu, Butler napisał:

Krótko. Zidoo z9x. 

Wygląda zajebiście i mówisz, że bezproblemowo obsłuży każdy 4K przy 60Hz? W sumie na tym mi najbardziej zalezy.. tylko cena trochę duża

 

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

zatem opcja nr 1: to co zaproponował @Butler i wtedy masz wszystko włącznie z Dolby Vision i nic nie robisz, opcja nr 2, kupujesz rpi 4, kupujesz do tego obudowę i instalujesz Librelec i masz kodi. Przy obecnych cenach rpi4 nie wiem co wyjdzie taniej.

ok dzięki Panowie, jak nie znajdę tańszej alternatywy to pewnie zainwestuje w Zidoo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Saper napisał:

co ma takiego 6100 a czego nie ma 696 (dla nieaudiofila i nievideofila :) co sprawia, że warto tałzena dorzucić?

pełną obsługę hdmi 2.1 czyli 4K@120Hz oraz eARC. Jeżeli masz konsolę lub komputer na którym grasz to chcesz to mieć.

 

13 minut temu, Saper napisał:

696 można już kupić za 3300

nowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

pełną obsługę hdmi 2.1 czyli 4K@120Hz oraz eARC. Jeżeli masz konsolę lub komputer na którym grasz to chcesz to mieć.

 

nowy?

Nowy ze zwrotu znalazłem, ale na pełnej gwarancji producenta etc.. kurde te ampli dwa lata temu chodziły już po 1900.. masakra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Saper napisał:

Nowy ze zwrotu znalazłem, ale na pełnej gwarancji producenta etc.. kurde te ampli dwa lata temu chodziły już po 1900.. masakra

no to w tej cenie można ewentualnie rozważyć jak Ci nie zależy na eARC lub co gorsza 4k@120Hz.

To pierwsze daje Ci możliwość podpięcia wszystkiego pod TV i przekazania pełnego sygnału audio do amplitunera. Bez eARC zostaje zwykłe ARC które prześle tylko skompresowany sygnał audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

pełną obsługę hdmi 2.1 czyli 4K@120Hz oraz eARC. Jeżeli masz konsolę lub komputer na którym grasz to chcesz to mieć.

No nie, tylko filmy... ale może faktycznie jak rzutnik będzie i te 100 pare cali....

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

no to w tej cenie można ewentualnie rozważyć jak Ci nie zależy na eARC lub co gorsza 4k@120Hz.

To pierwsze daje Ci możliwość podpięcia wszystkiego pod TV i przekazania pełnego sygnału audio do amplitunera. Bez eARC zostaje zwykłe ARC które prześle tylko skompresowany sygnał audio.

a ok, tylko teraz pytanie czy przy moich kolumnach mAudio HTS-800 które lata swej świetności mają za sobą i w miarę porządnym subie Jamo 302 eARC będzie na tyle skuteczny, że różnicę będzie w ogóle słychać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oglądasz tylko kino to nie obchodzi Cię na tą chwilę nic więcej jak 4K 60Hz. Filmy nie mają wiecej. No chyba że walniesz sobie TV lub rzutnik 8K, to musimy mieć wówczas HDMI 2.1. Ale jak by Cię było stać na takie źródło obrazu to nie szukałbyś tej klasy amplitunera 😜

eARC jest istotne tylko w przypadku podłączenia źródeł bezpośrednio do TV, bądź słuchania czegokolwiek co jest odtwarzane przez sam TV i jego aplikacje. Zwykle ARC daje dźwięk zwrotny do amplitunera, ale nie przepuści najwyższej jakości nieskompresowanego sygnału. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Butler napisał:

eARC jest istotne tylko w przypadku podłączenia źródeł bezpośrednio do TV, bądź słuchania czegokolwiek co jest odtwarzane przez sam TV i jego aplikacje. Zwykle ARC daje dźwięk zwrotny do amplitunera, ale nie przepuści najwyższej jakości nieskompresowanego sygnału. 

Czyli reasumując, zakładając, że zródłem będzie odtwarzacz i będa to tylko filmy odsłuchiwane na systemie 7.1 wystarczy 696? Sry, ale jestem w tym laikiem, który dopiero to próbuje ogarnąć :) Słysze dzwon tylko kościoła nie mogę zlokalizować... 

I jeszcze poza konkursem, może któryś z Was coś w tym temacie działał... puściłem sobie na sufit przewody do ATMOSa i właśnie raz, że na sufit a dwa, że nie mam tam podwieszanego sufitu... większość sufitowych systemów do ATMOSa jest przystosowana do zabudowy podwieszanej, a takie z własną obudową, to rzadkość.. Możecie coś polecić i w tym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Saper napisał:

Czyli reasumując, zakładając, że zródłem będzie odtwarzacz i będa to tylko filmy odsłuchiwane na systemie 7.1 wystarczy 696?

jeżeli odtwarzacz będzie podpięty do amplitunera to tak.

 

45 minut temu, Saper napisał:

Możecie coś polecić i w tym temacie?

praktycznie każde głośniki jakie znajdziesz i Ci spasują. Po prostu powiesisz je pod sufitem pod odpowiednim kątem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...