Skocz do zawartości

Krok w przód - zmiana wzmacniacza stereo


Polar

Recommended Posts

4 godziny temu, Polar napisał:

Duży ruch w top interesie - dopiero na przyszły tydzień można się umówić na odsłuch, a wypożyczają tylko na weekendy. Chwilę porozmawiałem przez telefon o moich oczekiwaniach i Pan po drugiej stronie słuchawki zaproponował Rotela RA-1592 MkII jako jedyną opcję. Podobno z Heglem nie osiągnę tego o czym mówię.

Rotel poszedł w górę, hegel jest w promocji. Czyli raczej oczywiste, że będą polecać Japończyka 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Polar napisał:

Duży ruch w top interesie - dopiero na przyszły tydzień można się umówić na odsłuch, a wypożyczają tylko na weekendy. Chwilę porozmawiałem przez telefon o moich oczekiwaniach i Pan po drugiej stronie słuchawki zaproponował Rotela RA-1592 MkII jako jedyną opcję. Podobno z Heglem nie osiągnę tego o czym mówię.

To Pana z Topa słuchasz? A co z Amirem?

17 godzin temu, Dedal75 napisał:

A jak w pomiarach i tabelkach ten Rotel 😋 ?

Hahah dokładnie :P

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

No właśnie w pomiarach wypada całkiem dobrze, a jak gra, to się okaże.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3433-ra-1592-mkii

To musza być pomiary Amira. Audio nie robi takich.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

No tak, masz rację, ASR jako wyznacznik wyboru sprzętu. Świat schodzi na psy niestety.

No niestety ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Ale okres pandemii i wyboru sprzetu zdalnie bardzo wypromowało ASR w naszym kraju.

Niektórzy wybierają sprzęt do słuchania, oczami....

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam na wypożyczeniu końcówkę mocy Benchmark AHB2. Przyznam, że jak słuchałem jej najpierw w sklepie to nie byłem do końca przekonany. Miałem wrażenie, że brzmienie jest zbyt ostre jak na moje uszy, góra momentami drażniła. Wziąłem jednak do domu i okazało się, że z KEF-ami Benchmark zgrał się na mój gust znacznie lepiej. 

Porównując AHB2 do IN200 Signature słychać na pewno poprawę w reprodukcji niskich częstotliwości. Jest więcej tekstury w brzmieniu gitary basowej czy elektrycznej. Atoll trochę te dźwięki rozmywa. Nie jest to jednak kolosalna różnica, przynajmniej na moje ucho. Ogólnie, porównując te dwa sprzęty, nie ma między nimi ogromnej różnicy. Faktycznie Benchmark jest bardziej transparentny, klarowny. Separacja między instrumentami jest na wysokim poziomie. Obiektywnie rzecz biorąc jest lepszy od Atolla (jako końcówki mocy). Jest jednak 2x droższy, no i nie ma wbudowanego przedwzmacniacza jak IN200. Przy dłuższym słuchaniu czułem niestety lekkie zmęczenie, coś co przy słuchaniu Atolla również zresztą wystepuje. Być może mam zbyt czułe uszy :/ Z tego też powodu wydaje mi, że muszę spróbować wzmacniacza z digital room correction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam jednak na akustykę pomieszczenia. Mimo adaptacji widocznie wciąż nie jest optymalnie.

Aha, słuchałem też w sklepie wzmaka hybrydowego  Kora TB140 i bardzo przyjemnie to grało. Zapewne w pomiarach wypadłby słabo, więc wszyscy anty-pomiarowcy możecie zatańczyć taniec triumfu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Polar napisał:

Od kilku dni mam na wypożyczeniu końcówkę mocy Benchmark AHB2. Przyznam, że jak słuchałem jej najpierw w sklepie to nie byłem do końca przekonany. Miałem wrażenie, że brzmienie jest zbyt ostre jak na moje uszy, góra momentami drażniła. Wziąłem jednak do domu i okazało się, że z KEF-ami Benchmark zgrał się na mój gust znacznie lepiej. 

Porównując AHB2 do IN200 Signature słychać na pewno poprawę w reprodukcji niskich częstotliwości. Jest więcej tekstury w brzmieniu gitary basowej czy elektrycznej. Atoll trochę te dźwięki rozmywa. Nie jest to jednak kolosalna różnica, przynajmniej na moje ucho. Ogólnie, porównując te dwa sprzęty, nie ma między nimi ogromnej różnicy. Faktycznie Benchmark jest bardziej transparentny, klarowny. Separacja między instrumentami jest na wysokim poziomie. Obiektywnie rzecz biorąc jest lepszy od Atolla (jako końcówki mocy). Jest jednak 2x droższy, no i nie ma wbudowanego przedwzmacniacza jak IN200. Przy dłuższym słuchaniu czułem niestety lekkie zmęczenie, coś co przy słuchaniu Atolla również zresztą wystepuje. Być może mam zbyt czułe uszy :/ Z tego też powodu wydaje mi, że muszę spróbować wzmacniacza z digital room correction.

Moim zdaniem:

To bardzo dobrze jak końcówka jest neutralna, czy przeźroczysta. Masz wtedy możliwość wykończenia dźwięku odpowiednim preampem. Później kolejne elementy toru.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dziś Lyngdorfa TDAI-3400 i TDAI-1120 na kolumnach podstawkowych Davis Acoustic w sklepie. Obu słuchałem z włączonym systemem Room Perfect. Z tej dwójki lepiej wypadł 3400 - lepiej sobie radzi z wybrzmieniami basu, naprawdę ładnie to brzmi. Mam ochotę go wypożyczyć do domu. Ciekawe jest natomiast, że po ok pół godziny dość głośnego słuchania znów odczuwałem lekkie zmęczenie (mrowienie w czole). Chyba trzeba się wybrać do laryngologa :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Polar napisał:

Ciekawe jest natomiast, że po ok pół godziny dość głośnego słuchania znów odczuwałem lekkie zmęczenie (mrowienie w czole).

Poziom głośności jaki będzie w salonie audio powinien odpowiadać temu, z jakim słuchać bedziesz w domu. Jesli zamierzasz zawsze słuchać "dość głośno" to OK.

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Polar napisał:

Lubię czasem posłuchać głośniej i jak nie ma w domu reszty domowników to zdarza się podkręcić nieco głośność.  

Szkoda, ze nie porównywałeś bezpośrednio Benchmarka i Lyngdorfa.

Też zamierzam się wybrać do laryngologa. Wiem, że mam lekko wduszoną błonę bębenkową w lewym uchu, chciałbym to zniwelować, no i przy okazji zbadać ubytek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Polar napisał:

Posłuchałem dziś Lyngdorfa TDAI-3400 i TDAI-1120 na kolumnach podstawkowych Davis Acoustic w sklepie. Obu słuchałem z włączonym systemem Room Perfect. Z tej dwójki lepiej wypadł 3400 - lepiej sobie radzi z wybrzmieniami basu, naprawdę ładnie to brzmi. Mam ochotę go wypożyczyć do domu. Ciekawe jest natomiast, że po ok pół godziny dość głośnego słuchania znów odczuwałem lekkie zmęczenie (mrowienie w czole). Chyba trzeba się wybrać do laryngologa :/ 

Może po prostu słuchasz za głośno?

Bo dobrze rozumiem teraz i te systemy które dobrze uASR wypadają i te co źle oba Cie meczą przy długim odsłuchu?

Może po prostu dzień pracy + późne głośne słuchanie tak na Ciebie wpływa. JA przyznam czasem są dni kiedy nie mam ochoty odpalać wzmacniacza.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni wypożyczonego tdai3400 i powiem Wam, że biję się z myślami cały czas... RoomPerfect jest świetny! Wprawdzie po zrobieniu pomiarów pokazuje, że zastosował korektę na poziomie jedynie 21%, także nie jest u mnie źle z akustyką, ale mimo to różnica bez RP i z RP jest słyszalna. Duża poprawa jest oczywiście w zakresie niskich częstotliwości - krócej wybrzmiewają dźwięki co ma wpływ na ogólną separację. Ale nie tylko w tym zakresie jest lepiej. Wokale również inaczej brzmią, są wysunięte do słuchacza, dźwięk jest łagodniejszy, ma dużo powietrza i lepiej słychać średnicę i wysokie tony. Generalnie bardzo mi się podoba, nie widzę póki co żadnych wad oprócz ceny... Rozsądek niestety odciąga mnie od zakupu 😢

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1120 nie ma tidal connect, a to dla mnie must have. Zresztą porównywałem go z 3400 w sklepie na tych kolumnach i wypadł wg mnie gorzej.

Problem zmęczenia głowy podczas słuchania wciąż występuje, także bez wizyty u laryngologa się nie obejdzie. Natomiast jeśli chodzi o sam sound to 3400 z aktywnym RP trafia w moje gusta bezbłędnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...