Skocz do zawartości

Transpuls 1000 czy subwoofer?


Piotr84

Recommended Posts

23 minuty temu, S4Home napisał:

Jest to związane z roznoszeniem się fali jak mniemam.

Zabudowany sub, który nie jest do tego specjalne przygotowany, wzmocni bas do poziomów buczenia, utraty kontroli.

W takim razie jego zabudowa może w równie dobrym stopniu zdegradować bas, jak i go polepszyć. Chyba nie muszę ojca pouczać jak dzieci robić i opowiadać o długości fali akustycznej o niskich częstotliwościach...? 🤣

Zależnie od modów pomieszczenia, ruch z tą zabudową może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Bez testów/obliczeń nic bym na stałe nie montował. Ale tak jak @lolekdrugi odpowiedziałem, na pewno nie wsadzał bym w ścianę każdej konstrukcji bo oprócz kwestii akustycznych są czysto konstrukcyjne które wykluczają takie manewry.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler nie koniecznie w ścianę, może to być w szafce i jak widać, ludzie z Polk Audio nie mają nic przeciwko nawet w kwestii zwykłych subwooferów przy zachowaniu pewnych zdrowych zasad, są również dedykowane rozwiązania.

Cytat

Al Baron from Polk Audio gave the same forward-firing recommendation, and also advised, "Keep the space around the woofer enclosure to a minimum to reduce unwanted resonances from this 'secondary enclosure.' The cabinet's interior will have a resonant frequency all its own that will exaggerate this range unnecessarily, muddying up the bass. If you can't minimize the space, stuff fairly dense batting or insulation around the sides and back to reduce the level of this resonance." If you plan to hide the sub behind closed doors, make sure the doors aren't solid but rather a material like speaker-grille cloth or perforated metal to allow bass to flow into the room. If the idea of altering your cabinet doors is a turn-off, consider James Loudspeaker's Powerpipe sub, which fires bass through a tube that ports into your room through a vent in the subwoofer. Very slick.

Źródło: https://www.soundandvision.com/content/7-ways-hide-your-subwoofer

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie sub stoi teraz?

W tym samym miejscu? tak?

To chwile Lolek chwila. Na poprzedniej stronie robiłeś aferę że branża zachęca do nowego zakupu a teraz robisz to samo

17 godzin temu, lolekdrugi napisał:

orientacyjnie ja bym go tam wsadził i zweryfikował czy mu to tam pasuje.

Stary tam stoi.

To ja przed zakupem nowego @Piotr84 zachęcam Cie abyś ten sub który masz ustawił gdzie indziej. Dla testów. Nawet w miejscu w którym byś go normalnie nie trzymał, ale zobaczyć jak zmienia się dźwięk i czy to pomaga

👌

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

To chwile Lolek chwila. Na poprzedniej stronie robiłeś aferę że branża zachęca do nowego zakupu a teraz robisz to samo

wcześniej dostał poradę co ma zrobić. Przede wszystkim przeprowadzić kalibrację automatyczną z systemem audyssey, następnie ewentualnie poprawić ustawienia kolumn skoro nie chce zmieniać pozycji subwoofera. Z tego co widzę, do tej pory tego nie zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a więc podsumowanie, zrobiłem kalibrację, na moje niezbyt wprawione może ucho minimalnie się zmieniło ogólnie, sub bez zmian dalej nie wyrabia i przeciąga o czym pisałem, bo nie było to buczenie. Pochodziłem z nim później po mieszkaniu, postawiłem go pomiędzy komodą a głośnikami i wciąż jak dla mnie bez zmian...  Wkur.... się i pojechałem kupić w piątek svs 1000 pro (gabaryty wzięły górę bo jest niewielki). Jest o niebo lepiej, słychać że jest dużo szybszy. Mam wrażenie że może nie aż tak jak głośniki ale jest duża różnica. Co do jakość dźwięku jestem w 80% zadowolony, na odsłuchu sub grał lepiej, ale to pewnie kwestia akustyki i wzmacniacza stereo i być może (nie "wygrzanego" sprzętu. Piszę o muzyce na filmy jeszcze nie miałem czasu. Finalnie jestem bardzo zadowolony i raczej Polaków w najbliższej przyszłości zmieniać nie będę :)

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowano przez Piotr84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...