Skocz do zawartości

remont pokoju,czas na zmiany......


lukasz_pro

Recommended Posts

witam,szykuje mi się remont w pokoju (2,5x4m) chciałem sie was poradzić co do wytłumienia co teraz aktualnie jest praktycznie niezrobione (goły parkiet,chude firanki itd. ) ,bo będę planował zakup jakiegoś stereo (w przyszłości..... icon_neutral.gif ) bo aktualnie mam problem z basem w moich głośnikach do pc (logitech z-2300)


będe wdzięczny za pomoc icon_smile.gif



proszę o rozsądne propozycje bo mam 15 lat i moje możliwości są ograniczone icon_biggrin.gif


a tak na marginesie czy JAMO S718 mają bass 35 czy 40 hz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wyciszanie pokoju to ciężka sprawa (niskim kosztem) najlepiej w oknach zawiesić grube zasłony, tak naprawdę im grubsze tym lepsze choć bez przesady, na podłodze najlepszy byłby dywan (wykładzina ?) a reszta ścian to już wogóle schody. Sam niedawno interesowałem się tematem i za pokój 5,5x3x2,5 wyszło (dwie mniejsze ściany z czego na jednej jest duże okno ok 70% a na drugiej drzwi + duża ściana cała i sufit) ok 6000zł konkretniej były to tapety akustyczne Sempatap. Trzeba kombinować albo pogodzić sie ze stratami na jakości. Zawsze możesz zajrzeć do działu DIY może tam ci coś poradzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza wykładzina z prostego powodu pokrywa całość podłogi, a nie tylko część jak dywan. Powinna być dość gruba nie koniecznie z jakimiś długimi "włosami", ale nie może to być grubości tapety na ścianę. Dudnienie najprawdopodobniej spowodowane jest silnymi odbiciami wczesnymi, nieopowiednie wygłuszenie pomieszczenia (najczęściej zbyt słabe). Poczytaj te artykuły:
http://www.av.com.pl/index.php?s=3&file=26
http://www.av.com.pl/index.php?s=3&file=27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...