Skocz do zawartości

Nieprzyjemny dzwięk z Tweetera (pomocy)


Psyh0

Recommended Posts

Witam w akcie desperacji szukam pomocy na forum.

Otóż posiadam Głosniki Klipsch 51m i od nowości generują nieprzyjemny, nie wiem jak to nazwać rezonans? metaliczny dzwięk tylko i wyłącznie gry gra pianino w okreslonym pasmie nigdzie indziej tylko pianino nie wiem ile to hz ale jest to dosyc wysoki ton pianina. oprocz tego brzmią bardzo dobrze we wszyskich innych pasmach. Dzwiek pojawia sie w obu kolumnach.

Wzmacniacz domyślam się że jest dosyć marnej jakości( Taga Harmony 250 v2)  i w nim doszukuje się przyczyny ponieważ kiedy podpinam do dac'a sluchawki Kz 10pro slysze tez niedoskonałosci nagrań klasycznej muzyki ale bez tego dzwonienia.

Z Góry dziękuje za odzew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź czy problem będzie występował na innym wzmacniaczu. Klipsch R51m brzmią dość metalicznie ale nie zauważyłem aby były słyszalne przesterowania w normalnym zakresie głośności. Czy problem występuje na obu kolumnach czy może tylko w jednej? 
Na jakim utworze występuje problem? Być może jest to źle zrealizowany utwór, w którym po prostu są słyszalne artefakty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień te kolumny i ciesz się w końcu dobrym dźwiękiem.

16 godzin temu, Q21 napisał:

Czy problem występuje na obu kolumnach czy może tylko w jednej? 

 

Dnia 15.05.2022 o 21:44, Psyh0 napisał:

Dzwiek pojawia sie w obu kolumnach.

 

16 godzin temu, Q21 napisał:

Na jakim utworze występuje problem? Być może jest to źle zrealizowany utwór, w którym po prostu są słyszalne artefakty. 

 

Dnia 15.05.2022 o 21:44, Psyh0 napisał:

metaliczny dzwięk tylko i wyłącznie gry gra pianino w okreslonym pasmie nigdzie indziej tylko pianino nie wiem ile to hz ale jest to dosyc wysoki ton pianina

To by się wszystko zgadzało.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...