Skocz do zawartości

Zasilanie, czyli dobra siecówka do Audio.


Recommended Posts

Mam pytanko, które nurtuje mnie od kilku dni. Rozmawiałem ze znajomym który wymienił standardowy kabel zasilający w swoim CD.
Wpakował gniazdo Shurter'a z filtrem do obudowy i kupil za około 100zł gruby kabel sieciowy, ekranowany, z dobrymi wtykami IEC.
Uważa że poprawił się bas, stał się jeszcze bardziej kontrolowany i pełny.

Czy faktycznie warte jest to zabawy? Czy dobra sieciówka odczuwalnie poprawia jakość dzwięku? Czy to tylko autosugestia?
Zapraszam do wymiany poglądów! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do systemow budzetowych w zupelnosci wystarczy sieciowka oparta o kabel Lapp. Co do ilosci zyl mozna eksperymentowac. Juz gdzies o tym pisalismy na forum.
Sam przewod mozna modyfikowac (np poprzez usuniecie ekranowania). Warto poeksperymentowac. Koszt jednej sieciowki opartej o przewod Lapp to okolo 40 zł.

Co do sieciowek mam troszke inne zdanie jak kolega Karson.
W systemach budzetowych wystarczy proste okablowanie sieciowe (przyklad wyzej). Przy takim sprzecie nie warto wydawac 1 kzl (czesto znacznie wiecej) na sieciowke, gdy np koszt kolumn czy wzmacniacza to okolo 4kzl (za klocek). Dolozenie tej kwoty do zakupu kolumn/wzmacniacza/zrodla da o wiele lepsze rezultaty.

System musi byc zrownowazony.
Budowanie systemu przy ograniczonych srodkach to szukanie kompromisow.

Podsumowujac, drogie/topowe sieciowki - TAK, ale w systemach wysokiej klasy. Sieciowka jako jeden z ostatnich szlifow systemu.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...