Skocz do zawartości

Hecu Aurora 700 czy 1000?


Shaman

Recommended Posts

Cześć,
Patrząc na wielkość pomieszczenia optymalnym rozwiązaniem byłyby Aurora 700, które nie będą się dusiły tak jak 1000. Te większe potrzebują około 25-30m2 i wiele zależy od akustyki. 

Jedno jest pewne, że Heco Aurora 700 i 1000 bardzo dobrze zgrywają się z brzmieniem Yamahy RN803d. Jeśli masz do nas niedaleko to zapraszam na szybki odsłuch, mamy jedne i drugie kolumny, musiałbyś jedynie zabrać ze sobą amplituner, ponieważ RN803d nie widzieliśmy już od bardzo dawna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Patrząc na wielkość pomieszczenia optymalnym rozwiązaniem byłyby Aurora 700, które nie będą się dusiły tak jak 1000. Te większe potrzebują około 25-30m2 i wiele zależy od akustyki. 

Jedno jest pewne, że Heco Aurora 700 i 1000 bardzo dobrze zgrywają się z brzmieniem Yamahy RN803d. Jeśli masz do nas niedaleko to zapraszam na szybki odsłuch, mamy jedne i drugie kolumny, musiałbyś jedynie zabrać ze sobą amplituner, ponieważ RN803d nie widzieliśmy już od bardzo dawna. 

Bardzo dziękuje ale raz,ze mieszkam za granic to dwa,ze pomieszczenia mamy całkiem inne. Mam wysokie mieszkanie 3,5m. Ma to duże znaczenie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Q21 napisał:

Oczywiście wysokość ma znaczenie. Jeśli masz możliwość w swojej okolicy wypożyczyć kolumny to skorzystaj z takiej opcji. Patrząc jednak nawet na tak wysokie mieszkanie uważam, że Aurory 700 sprawdzą się lepiej. 

Mi chodzi o to,czy jak kupię 1000 to czy nie pogorszy to sprawy. Chodzi o bass,lubię mocny ale nie żeby przebijał wszystko. No i czy 700 nie będą za słabe,nie chce żałować później.. No ale chyba ładnie wybór na 700. Bardzo dziękuje za odpowiedzi wszystkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Shaman napisał:

Witam,chciałbym prosić o wypowiedzenie się posiadaczy którychś z kolumn. Mam salon 20m gdzie chce powyższe kolumny,chętnie kupiłbym 1000 ale obawiam się,ze mam zbyt mały metraż.. czy nie zadziała duża moc w odwrotna stronę ? Będzie to podpięte pod yamahe rn 803d

Witaj,

Jeśli jeszcze nie podjąłeś ostatecznej decyzji, to proponuję Ci posłuchać Indiany Line Tesi 661 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-661.html?color=1738&gclid=CjwKCAjwj42UBhAAEiwACIhADknub9JsxPmjijJ2Zp2cLPpKjq0_dfVTQxuzO28g-uaCzTIrXrE-uxoC9ksQAvD_BwE

Mają inną barwę a niż HECO, są mniej dynamiczne lecz ich melodyjność i lekkie ocieplenie dobrze się zgrywają z Yamahą RN803.

Zapraszamy Cię na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe model 1000 wcale nie dusi się w mniejszych pomieszczeniach. Pisałem o tym kiedyś spory artykuł.

Podpięte pod przeciętną elektronikę modele 700 i 1000 zagrają bardzo zbliżonym dźwiękiem. Gdybyś słuchał innego utworu powiesz że słuchasz w ciemno na tych samych kolumnach.

Model 1000 rozkwita dopiero z wydajnymi modelami elektroniki.

Moim zdaniem przy 803 i 20m idż w 700tki.

Po prostu nie wykorzystasz 1000czek.

@J4Z Chodzi o to że bardziej dynamicznie od Tesi z tego co rozumiem. Moim zdaniem są też bardziej melodyjne a ich cieplejsze granie tak samo pasuje pod Yamahe.

14 godzin temu, Shaman napisał:

Mi chodzi o to,czy jak kupię 1000 to czy nie pogorszy to sprawy. Chodzi o bass,lubię mocny ale nie żeby przebijał wszystko. No i czy 700 nie będą za słabe,nie chce żałować później.. No ale chyba ładnie wybór na 700. Bardzo dziękuje za odpowiedzi wszystkim

Całkiem możliwe że u Ciebie po prostu zagrają tak samo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, J4Z napisał:

znowu pada stwierdzenie że aurora są dynamiczne... to ze mną jest coś nie tak czy wtf?

@Wito76 ??

No nie pomogę, nie jestem lekarzem ani farmaceutą :)

A co do dynamiki Aurora to nie chcę się wypowiadać bo miałem je dawno temu na odsłuchu w salonie przez pół godziny i... nie kupiłem ich ze względu na to że mogłyby być bardziej dynamiczne :). 

Naprawdę słabo znam te kolumny, więc moje zdanie niewiele znaczy, pamiętam jedynie że trochę za miękko, za mało detalicznie grały, z lekko cofniętą średnicą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Co ciekawe model 1000 wcale nie dusi się w mniejszych pomieszczeniach. Pisałem o tym kiedyś spory artykuł.

Podpięte pod przeciętną elektronikę modele 700 i 1000 zagrają bardzo zbliżonym dźwiękiem. Gdybyś słuchał innego utworu powiesz że słuchasz w ciemno na tych samych kolumnach.

Model 1000 rozkwita dopiero z wydajnymi modelami elektroniki.

Moim zdaniem przy 803 i 20m idż w 700tki.

Po prostu nie wykorzystasz 1000czek.

@J4Z Chodzi o to że bardziej dynamicznie od Tesi z tego co rozumiem. Moim zdaniem są też bardziej melodyjne a ich cieplejsze granie tak samo pasuje pod Yamahe.

Całkiem możliwe że u Ciebie po prostu zagrają tak samo.

Piotr

Bardzo dziękuje,o taka opinie mi chodziło. 700 zamówione 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oczywiście dostępne w sieci i nie tylko specjalne utwory, a konkretniej częstotliwości na których możemy wygrzewać sprzęt ale nie popadajmy w paranoje. Wystarczy jedynie słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać. Myślę, że w przypadku Heco Aurory 700 spokojnie wystarczy około 150h. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zazwyczaj główne zmiany w grania kolumn zachodzą przez pierwsze 50 godzin, rozruszanie się zawieszeń i wygrzanie się elementów w zwrotnicy. Potem zmiany są już dużo mniejsze, a zazwyczaj po około 100g grają jak trzeba. Najlepiej aby materiał muzyczny był różnego typu, słuchany na różnych poziomach głośności, a nie cały czas bardzo cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Shaman napisał:

Wygrzewanie czyli cicho dać pograć pare dni? Tak tarczy czy jakieś specjalne tricki są?

Graj na normalnym poziomie. Zalezy ile godzin dziennie. W przypadku Heco wystarczy pewnie około 80. Nie żyłuj ich na początku. 

Jeśli to możliwe to tez nie stosuj korekcji (bass , treble) w tym czasie.

Po tych 80 godzinach możesz rozkręcić je bardziej :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygrzewania. Możesz wygrzewać je szumem. Biały, różowy, czerwony, brązowy szum itp. Szukaj np. White Noise. Listę szumów znajdziesz na platformach streamingowych. Znacznie to przyspiesza wygrzewanie. Włączasz szum na noc, zamykasz drzwi, idziesz spać. Po 3-4 dniach kilkugodzinnych aplikacji szumów masz kolumny wygrzane. 

Pozdrawiam

Dnia 19.05.2022 o 08:45, Shaman napisał:

Wygrzewanie czyli cicho dać pograć pare dni? Tak tarczy czy jakieś specjalne tricki są?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2022 o 11:48, Q21 napisał:

Są oczywiście dostępne w sieci i nie tylko specjalne utwory, a konkretniej częstotliwości na których możemy wygrzewać sprzęt ale nie popadajmy w paranoje. Wystarczy jedynie słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać. Myślę, że w przypadku Heco Aurory 700 spokojnie wystarczy około 150h. 

..tylko nie licz że uslyszysz jakies detale i "górę" jak chocby z Dali Oberon 3. Za to duzo dudnienia z pewnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...