Skocz do zawartości

Hecu Aurora 700 czy 1000?


Shaman

Recommended Posts

Dnia 18.05.2022 o 16:07, rms.pl napisał:

Heco Aurora 1000 moim zdaniem to zdecydowanie za dużo do 20m2. Basu było by sporo, ale raczej z powodu modów pomieszczenia, można było by spodziewać się jego buczenia, czyli kiepskiej jakości jego odtwarzania.

Zależy od proporcji pomieszczenia i umiejscowienia sweet spotu.

Może się okazać że w 20m2 w sweet spocie będzie mod i dołek przy 40hz :)

Dlatego tak ważny jest odsłuch u siebie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam 700 juz dlugo.Pomieszczenie 20 m.Nigdy nie uslyszalem dudnienia.Przebasowienie tych kolumn w moich warunkach nie istnieje.A przeciez pomieszczenie raczej male.Brak detali, gory?Bzdura.Piekny dzwiek.Muzykalny.Gora bardzo dobra, wyrazna i bez zadnych udzczerbkow.Srednica na swoim miejscu, ani wycofana ani do przodu.Bas dobry, bez dudnienia, kiedy trzeba potrafi uderzyc w duza energia.A wiec...te opisy o takim czy srakim charakterze brzmienia to audiofilski bełkot.W kazdym pomieszczeniu ten sam sprzet moze zabrzmiec inaczej.Warunki akustyczne zazwyczaj rzadko bywaja prawidlowe.Szczegolnie przy dzisiejszym nowoczesnym wystroju wnetrz, ktorego osobiscie nie lubie.Dlatego odsluch we wlasnym domu jedynie moze pokazac czy dane kolumny i elektronika beda dla nas dobre i czy sie to zakonczy bananem na ustach czy frustracja.Te kolumny Heco dla mnie sa idealne bo swietnie pasuja do mojej elektroniki i warunkow akustycznych.Ale u Wacka czy Placka beda totalnie do niczego bo zakuleje ich akustyka i wzmacniacz bedzie brzmial lepiej z innymi kolumnami.Plus osobiste gusta...

Bodajze w temacie o rca melodiki ktos fajnie napisal ze wystepuje u nas juz choroba 😁.I to prawda.Radosc ze sluchania muzyki to juz rzadkie zjawisko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco 700 maja potencjał.Ale napewno nie zagraja dobrze z niedobrana elektronika.Zreszta pewnie to dotyczy wiekszosci kolumn.Lubilem je polaczone z RN803 Yamahy.Ale od kiedy mam dac RME to Heco zagraly jeszcze lepiej.Nawet z Magnatem zabrzmialy fajnie.Ale morał jest zawsze ten sam.Trzeba u siebie posluchac zeby sie przekonac co jest dobre dla nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

Z tym się zgodzę, ale jest jedno "ale". Jak nie usłyszysz lepszego to nie wiesz co tracisz. 

Goniłem kroliczka dlugi czas.Juz mi sie nie chce.Jestem zadowolony.Jak Bozia da jeszcze troche pozyć to moze za 5 lat cos jeszcze zmienie.Ale pewnie wtedy jeszcze bardziej nie bedzie sie chcialo gonić tego chorego królika😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0CF5566-266E-4980-AB05-94125A59BFB8.thumb.jpeg.1934328555e00ccd2b083d1d2dda118a.jpeg Dojechały,grają fenomenalnie,nic nie dudni,nawet trochę mało basu ale jeszcze nic nie robiłem a już mi sje podoba. Zgodnie z podpowiedziami grzeją się i zobaczymy za jakiś czas. Bardzo wszystkim dziękuje,ja jestem już zadowolony i dla takiego amatora jak ja starcza. Dziękuje wszystkim !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Shaman napisał:

C0CF5566-266E-4980-AB05-94125A59BFB8.thumb.jpeg.1934328555e00ccd2b083d1d2dda118a.jpeg Dojechały,grają fenomenalnie,nic nie dudni,nawet trochę mało basu ale jeszcze nic nie robiłem a już mi sje podoba. Zgodnie z podpowiedziami grzeją się i zobaczymy za jakiś czas. Bardzo wszystkim dziękuje,ja jestem już zadowolony i dla takiego amatora jak ja starcza. Dziękuje wszystkim !

Warto pokombinować ze skręceniem kolumn w stronę słuchacza. Zmieni to scenę, możesz sobie w ten sposób nieco doregulować dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale Wy chyba ciągle zapominacie że mówimy o sporych, mocnych kolumnach podłogowych do 3K.

Zauważyłem że jeśli pojawia się krytyka w kierunku Heco z linii Aurora to jest to spowodowane zawsze porównywaniem ich do znacznie droższych modeli.

Fajnie że ktoś idzie do przodu, że jest zadowolony z kolejnych zmian. Z kolejnych ulepszeń swojego audio.

Ale pamiętajmy do czego porównujemy.

Meta nie dość że mniejsze to jednak obiektywnie dużo droższe.

+40 - 80% ceny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...