Skocz do zawartości

Zgłaszanie wyłudzeń z portali na Policję.


Recommended Posts

Jestem na etapie zgłoszenia wyłudzenia pieniędzy przy sprzedaży sprzętu przez OLX i zastanawia mnie twarde zlewanie tematu przez Policję. Tzn, już na początku, dyżurny robi wszystko aby zniechęcić do złożenia zawiadomienia. Sprawa prosta. Można się wykazać niewielkim kosztem. A tu taka ciekawostka....

Ktoś z Szanownych przechodził już taką drogę? Od kupienia cegły/złomu, do ostatecznego finału?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, P_iter napisał:

Jestem na etapie zgłoszenia wyłudzenia pieniędzy przy sprzedaży sprzętu przez OLX i zastanawia mnie twarde zlewanie tematu przez Policję.

musiałbyś coś więcej napisać co Cię spotkało. Mam za sobą kradzież samochodu , włamanie do chałupy i kradzież narzędzi z busa. Jak sobie ktoś wyobraża że będzie tak jak w serialach kryminalnych , czyli zaraz ekipa policji rzuci się do rozwiązywania sprawy i po dwóch godzinach sprawca zostanie zatrzymany, to jest w błędzie. 

W przypadku samochodu usłyszałem , że jest już dawno za wschodnią granicą , mimo , że od kradzieży minęły trzy godziny i czy mam ubezpieczenie. Co do włamania do chałupy to funkcjonariusze obfotografowali moje lampy i one ich najbardziej interesowały , a gość od daktyloskopii tylko smętnie stwierdził : " po ch.j ja sypie tym proszkiem , jak wszyscy złodzieje mają rękawiczki ? " . W przypadku kradzieży narzędzi policja stwierdziła , że niestety nie ma żadnych tropów. Trochę się zdziwili jak przyniosłem im nagrania z dwóch kamer / pobliski sklep spoż i kamera w klatce bloku mieszkalnego/ na których jak na dłoni było widać całe zajście. 

Wszystkie sprawy umorzono. 

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem CD Player a na OLX. 100% sprawny. Gwarancja rozruchowa, przesyłka OLX i tego typu pierdoły. Sp Zet przyszedł z padnięta synchronizacją obrotów. Blokuję pieniądze do wypłaty a OLX i tak wypłaca, motywując tym, że przecież w przesyłce cegły nie było, tylko odtwarzacz. To ja na policję i tu moje zdziwienie. Policja ma alergię na przyjęcie zawiadomień. To dla mnie pikuś, bo są metody, gdzie dyżurny może się tylko ukłonić i przyjąć zawiadomienie. Natomiast dziwi mnie podejście do sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...