Skocz do zawartości

Brak dźwięku z TV przez amplituner


ziele_37

Recommended Posts

14 minut temu, S4Home napisał:

Poprawiłem. Kiedy otworzyłem oba linki na raz w przeglądarce została zamieniona ich kolejność.

Jednak wycinek opisu dawał jasno znać o którym mowa. Wszyscy wiedzieli

autor nie jest obeznany z tematyką, przyszedł na forum po pomoc. Ja wiedziałem czego szukać, Wy chyba też ale nie koniecznie inni, dodatkowo wpis nadal nie jest poprawiony. Można zgłosić taki post do moderacji aby poprawili  jeżeli nie możecie już edytować. Nie jeden raz prosiłem o to gdy się okazało, że mój wpis wprowadza kogoś w błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Jeden z dwóch zamówionych kabli jest już podpięty. Niestety nie widać ani co gorsze, nie słychać różnicy.

Próbowałem z różnymi ustawieniami w TV i w ampli.

 

Zrobiłem reset TV do ustawień fabrycznych, ustawiłem ponownie wszystko tak jak powinno być - dalej nic.

Wziąłem się za reset amplitunera i tam przy pierwszym ustawieniu ARC wywala mi błąd.

 

Tłumacząc z holenderskiego:

,,być może TV nie wspiera ARC albo jest wybrane złe wyjście w TV. Sprawdź czy kabel HDMI jest podpięty do portu z ARC. Jeżeli to nie pomoże skontaktuj się z pomocą techniczną"

 

Czy Onkyo może nie chcieć współpracować z TV Sony ? 

 

IMG_20220519_211333.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ziele_37 napisał:

Czy Onkyo może nie chcieć współpracować z TV Sony ? 

może, tak samo jak denon, yamaha, pioneer, marantz. Z ARC jest niestety sporo problemów :(

Ale skoro masz info na ampku to mamy jakiś trop, teraz w Bravia, powłączaj wszystkie ustawienia od ARC, te bravia sync itp itd, wyłącz i włącz amplituner/tv ponownie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lolekdrugi napisał:

powłączaj wszystkie ustawienia od ARC, te bravia sync itp itd, wyłącz i włącz amplituner/tv ponownie,

Niestety takie zabiegi nie pomagają.

Jeżeli w danym momencie na TV mam wybrany dźwięk z ,, systemu audio" i próbuję wyłączyć Bravia sync to wyskakuje komunikat jak na zdjęciu.

Natomiast na liście urządzeń zgodnych z Bravia sync, mimo że amplituner jest włączony i podłączony, widać że brakuje podpisu ,, podłączony" w kolumnie ,, system audio".

 

Sprawdziłem też z tym drugim zamówionym kablem i nic, więc zły kabel można wykluczyć chyba.

IMG_20220520_074423.jpg

IMG_20220520_074443.jpg

Edytowano przez ziele_37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak to widać na TV ale fizycznie nie są.

 

UBP-X700 jest podpięty pod wejście BD/DVD w ampli, podobnie jak PC po PC i tuner TV pod CBL/SAT.

Nie zmienia to faktu że ostatnie dwa dni wszystkie czynności robiłem na odłączonych wyżej wspomnianych uprzedzeniach od amplitunera.

Po odłączeniu BD znika on z listy na TV ale nic to nie zmienia.

IMG_20220520_081704.jpg

IMG_20220520_081621.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ziele_37 napisał:

Po odłączeniu BD znika on z listy na TV ale nic to nie zmienia.

no to jest ok w sensie przekazywanie informacji działa prawidłowo. Czyli pozostaje problem z ARC.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to pożyczyć od kogoś coś co obsługuje ARC i sprawdzić czy TV z tym zagada by móc wskazać gdzie leży przyczyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziele_37 napisał:

A czy po podpięciu optycznego i zmianie w ampli na dźwięk z wejścia optycznego dźwięk z TV powinnen iść od razu przez ampli?

to zależy, w niektórych TV trzeba zmienić ustawienie aby w ten sposób dźwięk puszczał. W amplitunerze tym który posiadasz również musisz przypisać gniazdo optyczne do odpowiedniego ustawienia wejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze raz podejmuję walkę z tym ARC. 

Zmotywowała mnie wczoraj instalacja Disney Plus na PC. W tej aplikacji nie ma możliwości ustawienia na dźwięk inny niż 2.0, natomiast w aplikacji na TV jest oczywiście 5.1 czy atmos.

Dnia 23.05.2022 o 08:11, S4Home napisał:

A sprawdziłeś które gniazdo u Ciebie ma ARC? Bo może nie 3 a 2?

Tak już w ostateczności sprawdzic

Piotr

To oczywiście jest ok, nawet gdzieś tutaj wrzuciłem zdjęcie że jest podpięty pod ARC, chyba że Sony się pomyliło i zrobili ARC pod gniazdem które nie jest podpisane ARC :)

 

Dnia 21.05.2022 o 17:00, lolekdrugi napisał:

to zależy, w niektórych TV trzeba zmienić ustawienie aby w ten sposób dźwięk puszczał. W amplitunerze tym który posiadasz również musisz przypisać gniazdo optyczne do odpowiedniego ustawienia wejścia.

Wiem że z optycznym atmosa nie pociągnę ale chciałem w jakikolwiek sposób ruszyć z dźwiękiem z TV przez ampli, tak jak pisałem, optyczny jest podpięty, w ampli ustawiłem wejście optyczne odpowiednie. Jeszcze pytanie jak to dobrze ustawić w TV żeby szło po optycznym.

 

Dnia 20.05.2022 o 08:37, lolekdrugi napisał:

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to pożyczyć od kogoś coś co obsługuje ARC i sprawdzić czy TV z tym zagada by móc wskazać gdzie leży przyczyna.

Póki co nie mam tutaj nikogo kto korzysta z  amplitunera. 

 

 

To że teraz wyłączając TV automatycznie wyłącza się też amplituner świadczy o tym że komunikacja przez ARC działa w pewnym zakresie poprawnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ziele_37 napisał:

To że teraz wyłączając TV automatycznie wyłącza się też amplituner świadczy o tym że komunikacja przez ARC działa w pewnym zakresie poprawnie?

to świadczy o działaniu HDMI-CEC które jest wymagane do działania ARC.

 

Jeszcze jedno, jak robisz reset wszystkich urządzeń aby ogarnąć ARC to wyłącz TV, wyłącz amplituner i odepnij amplituner od TV. Tak, jest to całkowicie nielogiczne ale bardzo często działa. Nie mam pojęcia co oni zepsuli w tym standardzie ale tak jest :(

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...