Skocz do zawartości

Hi-Res Audio - kiepsko, ale drogo


Recommended Posts

6 godzin temu, FromBorg napisał:

Faktycznie im więcej czyta się o MQA tym bardziej zniechęca. Może stad moje opisane we wstępie odczucia?
Cóż, skończy się tak, ze przejdę na Tidal Hi-Fi, co miesiąc zaoszczędzę trochę a będę uzupełniał kolekcje płyt CD. Wczoraj kupiłem dwie kolejne. 
 

Oczywiście, że to ściema od lat o tym wiadomo, swojego czasu temat był poruszony na AS.

Polecam:

http://hd-opinie.pl/13528,audio,zasiac-ferment-czesc-i-a-moze-po-prostu-bladzimy.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Melo-man napisał:

Ja słucham tylko z CD. Głównie dlatego, że od tego nośnika zacząłem kolekcjonować muzykę. Logistycznie i ekonomicznie przy moim zbiorze nie ma uzasadnienia zmiany na pliki, a przechodzą na same winyle musiałbym wydać ok. 50-70 tysięcy.

Druga kwestia - wychowałem się na muzyce lat 80-tych, więc ta głównie gości na moich półkach. To lata, gdzie płyty CD zwyczajnie się dobrze nagrywało. Brzmią na tyle dobrze, że żadne SACD czy Hi-resy mnie nie interesują.

A może ta cała otoczka w postaci streamerow, dacow itp, poprostu cię przeraża lub przerasta. 😀

 

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, moss napisał:

A może ta cała otoczka w postaci streamerow, dacow oto, poprostu cię przeraża lub przerasta. 😀

 

Raczej nie, skoro nie ma odtwarzania CD bez DACa. 

21 minut temu, DiBatonio napisał:

Oczywiście, że to ściema od lat o tym wiadomo, swojego czasu temat był poruszony na AS.

Polecam:

http://hd-opinie.pl/13528,audio,zasiac-ferment-czesc-i-a-moze-po-prostu-bladzimy.html

Coz, zatem zmianiam abonament w Tidalu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Z jakiego na jaki, ja mam ten Hifi z masterami za 39zl/mies (i tak od lat), wychodzi mi drożej na rok niż Qobuz.

Ja mam Hifi (16/44,1) bez Master za 20zł. Stosunek ceny do jakości 👍

Dzięki radiom i mixom Tidala poznałem sporo dobrej muzyki. A MQA, no cóż... dobry link podrzuciłeś 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

Hm, ale... 

Nie pisał ktoś niedawno że flaci z tidal też jakieś lewe? 😀 

 

Niektórzy na internetach twierdzą że Tidal jak wprowadzał wersję MQA do danego albumu to Hifi też było kodowane MQA - charakterystyczny szum na wysokich. Czy to prawda, nie wiem, czy dotyczy wszystkich, nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Tidal jak wprowadzał wersję MQA do danego albumu to Hifi też było kodowane MQA - charakterystyczny szum na wysokich.

Porównywałem swego czasu płytę Oposition "Empire days" z Tidalem Hi-Fi. Dokładnie to wydanie: https://www.discogs.com/sell/item/1816504753

Na Tidalu były dość słyszalne nieczystości właśnie z górze pasam, czego nie było absolutnie słychać na CD.

Poza tym - cały czas uważam, że jeżeli serwisy nie oferują prawdziwych plików wysokiej rozdzielczości to mogą CO NAJWYŻEJ oferować jakość jaką oferuje płyta CD. W moim przypadku nie ma sensu zmiany.

Taka mała dygresja przy okazji. Odsłuchałem sobie dzisiaj dwóch absolutnie bardzo dobrze nagranych płyt, tj.:

https://www.discogs.com/sell/item/1988966414

https://www.discogs.com/sell/item/1923602372

Obie to w ogólnym pojęciu alternatywa. Pierwsza o dziwo wydana jest przez EMI, druga przez NIMBUS. Słuchając ich naprawdę nie trzeba brnąć w "wynalazki" typu 20 czy 24-bity, XRCD, SHM-CD i tym podobne.

Zero loudness war, kapitalna dynamika, przejrzystość, przestrzenność, czarne tło. Dla mnie referencja.

ps. na pewne zaczepki personalne nie będę odpowiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Niektórzy na internetach twierdzą że Tidal jak wprowadzał wersję MQA do danego albumu to Hifi też było kodowane MQA - charakterystyczny szum na wysokich. Czy to prawda, nie wiem, czy dotyczy wszystkich, nie wiem.

Nie da się tego wykluczyć.


Słuchałem niedawno „I want to break free” Queen zgrany bezstratnie z CD i dla porównania z Tidala. Nawet bez jakiegokolwiek analizowania dźwięku różnica w odbiorze była powalająca. Utwór z płyty aż kipiał od dynamiki, muzykalności, sprawiał ze wszystko w człowieku grało, ten z Tidala był jakby z tego wszystkiego wyprany, pozbawiony życia. A tu i tu było 16/44.
Po zastanowieniu wychodzi, ze Tidal Master to jeden wielki przekręt. Prawdziwych hi-res tam nie ma, wszystko kodowane stratnie MQA. W zasadzie kłamią w reklamach twierdząc, ze MQA to prawdziwa jakość studyjna. Dałoby się przed sadem odzyskać pieniądze gdyby człowiek się uparł. Zaś hi-res dużo lepszy od ich oferty to sobie można zrobić za darmo w domu upscslingiem DACa.
MQA to cos jakby się człowiek umówił na randkę z młoda Iga Wyrwał a na miejscu zastał liftingowanego glonojada z monstrualnymi, silikonowymi cyckami. Sam dałem się na to naciągnąć... Na jakiś czas bo jednak ten dźwięk coraz bardziej raził. Strasznie dużo ludzi postawiło na szali cały swój autorytet żeby tylko wcisnąć nam ten kodek. Dostajemy cos konwertowane stratnie, najczęściej także remastrowane i przeskalowane z szyldem „ze to właśnie jakość oryginału”...
Dziś doszły kolejne CD w tym Buena Vista Social Club. Bede miał okazje porównać z tym co dostawałem na Tidalu. Mam jeszcze kilka dni aktywnego abonamentu Master. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C. D. (ciąg dalszy z miłością do CD).
Buena Vista Social Club do tej pory znalem tylko z Tidala. Wersja CD, czyli uczciwe 16/44 bez sztuczek spowodowała szczere zdumienie. Już pierwsze nuty wyrwały mnie z kanapy – bardziej dynamiczne, żywe. Po chwili do głosu doszła przestrzeń. Tidalowe MQA na Luminie przylepiało dźwięk do głośników co było w moim systemie dużą sztuczka, CD uwolniło go i wkomponowało w przestrzeń. Następna sprawa – tidalowe efekciarstwo zastąpiła subtelność i elegancja brzmienia. Różnice są nie tyle bardzo duże co wręcz diametralne.
Zona się wścieka a ja zaczynam kupować CD jak nałogowiec. Kolejne kilka płyt w drodze. 
 

Dnia 27.05.2022 o 08:25, Aprox napisał:

Gdyby ktoś chciał dołączyć do "rodzinki" Amazon Music to mam wolnych 5 miejsc - miesięcznie wychodzi po 5 zł. Sorry @FromBorg że tak nie w temacie dyskusji ale jeśli tworzyć "rodzinę" to ze "starymi" wyjadaczami forum 😁🤘

Nie mam w streamerze wsparcia dla AM. Inaczej bym skorzytal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromBorg napisał:

Router - kabel LAN - streamer. 

Eksperymenty z podawaniem pliku roznymi drogami nie daly slyszalnych zmian. 

Jaki kabel LAN, czy router masz z liniowym zasilaniem?

Sorry, że pytam, ale kiedy u siebie zadbałem o te rzeczy, to zacząłem żałować, że nie zrobiłem tego już kilka lat wcześniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

Jaki kabel LAN, czy router masz z liniowym zasilaniem?

Sorry, że pytam, ale kiedy u siebie zadbałem o te rzeczy, to zacząłem żałować, że nie zrobiłem tego już kilka lat wcześniej. 

Jedna z kostek Mesh. Bez zasilania liniowego. Plyty CD i tak odtwarzam z pena podlaczonego bezposrednio do streamera... 

No wez mnie nie martw - w opisywanych przez Ciebie warunkach slychac roznice?! Znaczy sie, czekaja mnie kolejne wydatki?! 

Edytowano przez FromBorg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Następna sprawa – tidalowe efekciarstwo zastąpiła subtelność i elegancja brzmienia. Różnice są nie tyle bardzo duże co wręcz diametralne.
Zona się wścieka a ja zaczynam kupować CD jak nałogowiec. Kolejne kilka płyt w drodze. 

Moze  zabytek jestem, ale ciągle mam wrażenie że przesył po sieci jest ograniczony szerokoscią łącza. Do tego wszelkie hiresy czy hifi po sieci są podbijane sytemem kompresji w locie. A że cały interes kręci się dookoła kasy :)  wszelkie "kompresje" są dedykowane dla sprzętu który oferuje dostawca - czyli rekompresja w dedykowanym sprzęcie jest wg klucza niedostępnego dla innego odtwarzacza...

Cyfrowo wszystko można :( w sieci w locie.

Z płyty CD już tak nie można - bo jest na sztywno zapisane i łatwo to sprawdzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gienas napisał:

Moze  zabytek jestem, ale ciągle mam wrażenie że przesył po sieci jest ograniczony szerokoscią łącza. Do tego wszelkie hiresy czy hifi po sieci są podbijane sytemem kompresji w locie. A że cały interes kręci się dookoła kasy :)  wszelkie "kompresje" są dedykowane dla sprzętu który oferuje dostawca - czyli rekompresja w dedykowanym sprzęcie jest wg klucza niedostępnego dla innego odtwarzacza...

Cyfrowo wszystko można :( w sieci w locie.

Z płyty CD już tak nie można - bo jest na sztywno zapisane i łatwo to sprawdzić

Raczej nie tyle łącza co możliwościami serwerów dostawcy.
To efekty obliczone na odbiór przez słuchawki ze smartfona. Niestety im lepszy sprzęt tym bardziej widać ich sztuczność, tym mocniej meczą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaki kabel LAN, czy router masz z liniowym zasilaniem?

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Ale każdy ma takich Robinów, na jakich zasługuje.
Widzisz audioBatmanie, kogo sobie wychowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Ale każdy ma takich Robinów

No, jeden z Robinów po tym co napisałem zmienił nawet stopkę.

A mówiłem, że to oznaka słabości. 

  

Dnia 27.05.2022 o 23:59, DiBatonio napisał:

Bądź na tyle inteligentny, by w końcu konsekwentnie zastosować się do twojej "złotej myśli " ze stopki:

"Zrezygnowałem z aktywnego uczestnictwa w tym forum, bo tutejsza administracja stosuje agresję instrumentalną i ordynarną cenzurę, aktywnie wspierając mitologizację audio. Audio to wiedza i technika, a nie magia i religia."

Potrafisz wykazać siei inteligencją i konsekwencją tego wpisu?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...