Skocz do zawartości

Hi-Res Audio - kiepsko, ale drogo


Recommended Posts

Serwisy pirackie zawsze były, są i będą :) bo na przykład:

Idąc na film trzeba oglądnać średnio pół godziny reklam...

Netflix wprowadza reklamy i zakaz dzielenia konta...

 

Zawsze możesz zrobić tak:

Ściągając z takiego serwisu płytę jeśli się spodobowuje - idę kupić oryginał, jeśli nie spodobowuje się - kasuję plik i wsio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gienas napisał:

Serwisy pirackie zawsze były, są i będą :) bo na przykład:

Idąc na film trzeba oglądnać średnio pół godziny reklam...

Netflix wprowadza reklamy i zakaz dzielenia konta...

 

Zawsze możesz zrobić tak:

Ściągając z takiego serwisu płytę jeśli się spodobowuje - idę kupić oryginał, jeśli nie spodobowuje się - kasuję plik i wsio.

Zgadza się, ale nie tylko to jest problemem.

Zobacz co zrobili z kontentem, rozbili go na kilka platform. Chcąc być na bieżąco, to musisz płacić wszędzie. To samo ze sportem i co gorsza ,to też pojawiają się sluchy, że jeden album jest dostępny na Tidal i inny na Amazon, itp. Mówiąc szczerze, kto tu kogo okrada. Oni nie mają skrupułów, a ja mam mieć? Sorki ale ten numer ze mną nie przejdzie. Zresztą znajdź mi takiego, który w dobie internetu nie ściągnął muzy, filmu , programu i tak dalej . Temat rzeka. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Ja mam zamiar zmienić IP za pomocą wtyczki do przeglądarki o nazwie "browsec" i przypisać wirtualną kartę z revolut. 

Założyć trial i zlikwidować kartę. 

Ciekawe jak tam z polskimi  wykonawcami. 

Zapomnij. Sposób płatności musi być z tego samego kraju co konto Qobuza. Czyli paypal albo kraj karty z kraju zakupu. 

KAT i TSA maja po jednej płycie na Q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ten wątek i...

Podzielę się moim doświadczeniem do którego namówił mnie syn. On ma Spotify ja Tidala Master. JA WYBIERAŁEM UTWÓR i zrobiliśmy ślepy test. Wybrałem wersję jak się okazało Spotify, tak więc też mi otworzył oczy na przekłamanie jakości plików. Moim zdaniem to po prostu przykre zjawisko że platforma oferująca niby świetną jakość za którą przecież płacę, tak naprawdę oferuje coś dużo gorszego niż platforma niby gorsza jakościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, karolkos napisał:

On ma Spotify ja Tidala Master. JA WYBIERAŁEM UTWÓR i zrobiliśmy ślepy test. Wybrałem wersję jak się okazało Spotify,

Może pora poprawić system do streamingu 🤭

Nie jestem obrońca Tidala, bo do Qobuza mu brakuje, ale jak Spotify gra lepiej to znaczy słabo że źródłem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karolkos napisał:

Może sam sprawdzisz to co piszę robiąc ślepy test? Oczywiście nie neguję Twoich wątpliwości dotyczących mojego systemu streamingu, bo to mogło mieć wpływ na wynik, ale śmiem w to powątpiewać.

Przerabiałem temat wielokrotnie, Spotify nie ma zbyt dobrej jakości, ale Tidal żeby zagrał dobrze potrzebuje przynajmniej jakiejś maliny i zewnętrznego programu typu mconnect/bubble upnp.

Np umojej Siostry na kinie domowym i muzyce granej przez Apple TV Spotify brzmi dużo lepiej a Tidal zwyczajnie źle. 

Więc to porównanie nie świadczy o cudownej jakości mp3 ze Spotify tylko raczej kiepskiej obsługi Tidala, co się potrafi zdarzać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromBorg napisał:

Nie pisząc teraz o samej jakości plików, kolejna rzecz jaka zauważyłem: przy muzyce z Tidala trudno odpocząć. Jest taka jakaś nerwowa. Puszczam to samo z pliku z CD i czuje się zupełnie inaczej.

 

Bas podbity, góra ostra i jakaś taka niespójność? Apka natywna? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Może pora poprawić system do streamingu 🤭

Czy uważasz, że streaming jest w stanie zaoferować taką jakość, jaką choćby uzyskuję z mojego playera?

A jeżeli tak to co mam zrobić?

Dnia 18.05.2022 o 19:09, Wing0 napisał:

Dla mnie pliki z dobrego źródła z dobrym DAC grają równie dobrze jak z C

Co masz na myśli mówiąc dobre źródło? Serwisy strumieniowe czy np. pliki flac czy wav?

Co oznacza dobry DAC dla Ciebie i na jakim playerze grasz, jeżeli nie jest to tajemnicą?

13 godzin temu, FromBorg napisał:

Puszczam to samo z pliku z CD i czuje się zupełnie inaczej.

Z CD udało mi się uzyskać w końcu czyste, pełne gładkości granie. Większość płyt z mojej kolekcji gra tak wystarczająco dobrze, że nie szukam tutaj zmian, mimo, że pewnie coś tam zawsze można poprawić. Oczywiście - każda płyta jest inaczej nagrana, niektóre trochę lepiej, inne trochę gorzej. Nie wszystko brzmi referencyjnie, a wiadomo też, że płyty z niskim DR nigdy nie zagrają referencyjnie. Na szczęście tych ostatnich nie mam za dużo. Kilka, może kilkanaście sztuk.

Wcześniej wielokrotnie wmawiałem sobie, że złe brzmienie, to ZAWSZE wina nagrania, nie mojego systemu. Jak się okazało - byłem w błędzie. Zmieniając po raz kolejny system, w końcu kilka lat temu zastanowiłem się, czy aby na pewno przyczyna jest tam gdzie uważam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Melo-man napisał:

 

Wcześniej wielokrotnie wmawiałem sobie, że złe brzmienie, to ZAWSZE wina nagrania, nie mojego systemu. Jak się okazało - byłem w błędzie. Zmieniając po raz kolejny system, w końcu kilka lat temu zastanowiłem się, czy aby na pewno przyczyna jest tam gdzie uważam.

Część nagrań jest tak źle zrealizowana, ze nic im nie pomoże. My jednak nie piszemy o takiej sytuacji, ale o zupełnie innej. Jeśli plik z serwisu gra źle a ten sam utwór z cd brzmi znakomicie, to z realizacją nie ma nic wspólnego. Winne są metody kompresji stosowane przez serwis. W przypadku Tidala to nieszczęsne MQA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazlem na tidalu troche przesadnie chyba masterowanych utworow.Az piszczy czesto.Anna Jurksztowicz-Stan pogody.Kombi z plyty live Koncert 15 lecie utwor Kochac cie za pozno...i jeszcze kilka innych.Sprawdzone na roznych wzmacniaczach i kolumnach.Ale to samo z tymi utworami dzieje sie przy odtwarzaniu ze spotyfi.Wiec to nie tylko mqa ale ogolne fuszerki po masteringu.Czasem mysle ze powrot do cd jest nieuchronny.Bo jesli w streamingu bedzie coraz wiecej takiego brzmienia z przesterowaniem to bynajmniej ja z tego zrezygnuje.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromBorg napisał:

Jeśli plik z serwisu gra źle a ten sam utwór z cd brzmi znakomicie, to z realizacją nie ma nic wspólnego. Winne są metody kompresji stosowane przez serwis. W przypadku Tidala to nieszczęsne MQA.

Ale ja właśnie o tym piszę. Sam mam zdanie, że strumieniowanie przynajmniej na dzisiaj nie ma podejścia do tradycyjnej płyty CD, jeżeli chodzi o oferowaną jakość brzmienia.

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Bo jesli w streamingu bedzie coraz wiecej takiego brzmienia z przesterowaniem to bynajmniej ja z tego zrezygnuje.

Mnie wystarczył miesiąc na Tidalu. Powrotu w ogóle nie przewiduję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Czy nie jest tak że streaming, czy Tidal/Spotify i reszta, ustawiony jest pod smartfona na słuchawki bluetooth? Ewentualnie odsłuch w aucie :) oczywiście po bluetooth.

 Wcale się bym nie zdziwił że pliki źródłowe na ich serwerach są w mp3 VBR  a wypuszczane są po zmianie nagłówka na kodek jaki chcesz ;) .

Strumień mało kto zdiagnozuje w locie, zapis CD jest już łatwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Ostatnio znalazlem na tidalu troche przesadnie chyba masterowanych utworow.Az piszczy czesto.Anna Jurksztowicz-Stan pogody.Kombi z plyty live Koncert 15 lecie utwor Kochac cie za pozno...i jeszcze kilka innych.Sprawdzone na roznych wzmacniaczach i kolumnach.Ale to samo z tymi utworami dzieje sie przy odtwarzaniu ze spotyfi.Wiec to nie tylko mqa ale ogolne fuszerki po masteringu.Czasem mysle ze powrot do cd jest nieuchronny.Bo jesli w streamingu bedzie coraz wiecej takiego brzmienia z przesterowaniem to bynajmniej ja z tego zrezygnuje.

A nie myślałeś może, aby to naprawić używając nieco ciemniejszych kabli w swoim torze muzycznym? Poczynając od zasilających, ale przede wszystkim IC. Różnica może nie być duża, ale zawsze.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...