Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 25m2?


Fantomas

Recommended Posts

Spróbuj jeszcze Tara Labs Prism Klara. Czysta miedź 7n.  Bardzo szybkie, trochę jasne na górze, ale bez kłucia. Z mocnym szybkim dołem, bogatą średnicą. W miarę tanie. Gram na nich i nie zamierzam zmieniać.

PS. Gdzie ten Michałów tst?

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy głośniejszym graniu jest lepiej to nie jest to kwestia kabli a elektorniki.

Po prostu im grasz ciszej tym ona gra gorzej.

Jeśli nadal kolumny do wymiany to musiały by być takie które grają zywo od niskich poziomów.

Klipsch, Monitor audio Bronze, no chyba że Silver ale tu będzie za słabo z SXN30, Dynavoice

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fantomas napisał:

Mówię o Magnat MA 1000. Z Morelem miałem dużo więcej detali.

Moim zdaniem kwestia ustawienia oraz wzmacniacza. Wypożycz jeśli masz możliwość CXA 81, PT1+A2 od Emotivy i Denona PMA 1600 NE, podsłuchaj i się przekonaj. Moim zdaniem są to lepsze opcje (biorąc pod uwagę Twoje preferencje) od Magnata. 

Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek kroki, to zdecydowanie polecam pokombinować z ustawieniami sprzętu, bo na pierwszy rzut oka są mocno kulawe, co być może rozwiąże problem bez konieczności wymiany czegokolwiek. 

Okablowaniem polecam zając się na samym końcu, by "dopieścić" brzmienie, aktualnie sugeruje zająć się tym, co wniesie dużo więcej, czyli właśnie ustawieniem, ponieważ to podstawa, żeby móc działać dalej z czymkolwiek.

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fantomas napisał:

Trzymam się od nich z daleka.

(A może ROKSAN CASPIAN M2 ? Tylko ta zapiaszczona góra  ...)   😟

A to dlaczego jeśli nie jest to żadna tajemnica?. 

Słuchałeś z Denonem lub CXA 81?. Roksana nie znam, także nie mam pojęcia niestety. 

Tak czy inaczej polecam poświęcić chociażby jeden cały dzień, by przekonać się jak u Ciebie w pomieszczeniu najlepiej ustawić sprzęcik, ponieważ możesz tym zyskać więcej, niż kolejnymi, być może niekoniecznie potrzebnymi wydatkami. 


Ps. Sory, że się zapętlam nieco, ale wróciłem dopiero z trasy... 

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Loney napisał:

Słuchałeś z Denonem lub CXA 81?

Nie. Z Kambodża mam możliwość posłuchać. Myślę że przyzwyczaiłem się do najwyższej klasy tweetera i teraz trudno będzie temu dorównać..

1 godzinę temu, Loney napisał:

Słuchałeś z Denonem

Ładny. A jak gra? (Raczej ciut słaby-potrzebne min. 80W) . . .

 

Z emotiva mam kijowe doświadczenie. Więcej nie wrócę do tych klocków. Tu dopiero byłby dramat na górze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fantomas napisał:

Sprawdzę tego Zenona. Pożyczę chociaż lubię brzmienie mojego Magnata. Się osłucha!

Ale słuchałeś Emoty w tej konkretnej konfiguracji?. Jeśli jest opcja, to ogarnij i Denona i CXA - mocy nie powinno Ci brakować. 

Tak czy inaczej nie zapomnij podzielić się wrażeniami jeśli temat ruszy do przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2022 o 04:38, Fantomas napisał:

(A może ROKSAN CASPIAN M2 ? Tylko ta zapiaszczona góra  ...)   😟

Miałem Roksana Caspian M2 z kilkoma kolumnami, w żadnej konfiguracji nie miał zapiaszczonej góry.

56 minut temu, Fantomas napisał:

Mam 2 wzmacniacze .

Masz dwa wzmacniacze. Magnat MA 1000 i Pioneer SXN30AE tak?

Finalnie jakie kolumny?

I nie masz basu?

A zamieść zdjęcie jak stoi Twoj system.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...