Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 2000 zł - Nowe/Outlet


winnetou

Recommended Posts

Cześć 

Nadszedł czas wymiany moich Tonsil na coś innego. Obecnie napędza je Topping MX3, który w przyszłości zostanie zastąpiony wzmacniaczem Argon Audio SA1. Do tego czasu szukam dość tanich podłogówek do 2000 zł. Głównie zależałoby mi by to były "klocki" nowe lub z outletu. W grę wchodzą również używki ale nie chciałbym na nie przeznaczyć więcej niż 1.5k zł.  Przejrzałem tematy, które są już na forum i na dobrą sprawę sam nie wiem na co się zdecydować. 

Póki co wpadły mi w oko:

Fyne Audio F302

Wharfedale D303

Klipsch R-610F

Polk Audio S50e

Co do muzyki - słucham elektroniki, rocka i sporadycznie hip-hop/rap.

Metraż 21m2.

A no i najważniejsze! Muszą być "ładne"! - wymóg partnerki 😁

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @winnetou,

4 godziny temu, winnetou napisał:

A no i najważniejsze! Muszą być "ładne"! - wymóg partnerki 😁

To stwierdzenie to pojęcie względne ;) 

Każda z kolumn wymienionych przez Ciebie zagra zdecydowanie inaczej niż Tonsil. Czego oczekujesz po zmianie?

Oglądałeś już coś na "żywo"? Miałeś okazję czegoś posłuchać?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LBX Systemy Audio Oczekuję, że nowe kolumny będą miały nisko schodzący bas i wyraźnie zaznaczoną górę. Generalnie lubię granie "V". W obecnych kolumnach drażni mnie, że średnica jest jakby zlana z wyższymi partiami. Póki co gra to tylko z Toppingiem ale spodziewam się, że będzie gorzej jak podłączę je do Argon Audio lub innego wzmacniacza. Niestety póki co nie miałem okazji odwiedzić salonu audio i posłuchać czegoś na żywo. Chcę zebrać propozycje i udać się z nimi do jakiegoś salonu, a następnie podjąć decyzję. 

@Q21 ma to grać w pokoju dziennym z aneksem kuchennym. Powierzchnia - 21 m2. Z reguły słucham muzyki na kanapie, która jest oddalona od kolumn o okolo 3,5 m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

Jeżeli lubisz "V" to Klipsch. Od tego bym zaczął.

Co do zbierania propozycji to "ile głów tyle opinii" ;) 

Jak nie masz daleko to zapraszam na odsłuch, od czegoś warto zacząć :) 

Piotr

Dzisiaj jadę posłuchać tych Klipsch plus dodatkowo: Fyne Audio F302 i Pylon Opal 20.

Czy te Klipsch masz dostępne w swoim sklepie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nowych kolumn które sa wymienione w tym watku. Jesli akceptujesz kolumny używane a widze że tak to dostaniesz znacznie lepsze paczki niż te.

Indiana Line Tesi 560 / 561 to tak z nowych konstrukcji a dalej Klipsch F2, Tannoy M4, Dali 450, Mission M34i, chodź tu może być problem z napędzeniem tym wzmacniaczem.

ELAC FS 67

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sobotnich odsłuchach I póki co najbliżej mi do Pylonów. Co Indiana Line - czy jest duża różnica w dźwięku pomiędzy Nota 550 a Tesi 561? 

I jeszcze jedno pytanie - zauważyłem, że w tym budżecie pojawiają się używane Dali Zensor 5. Czy warto się nimi zainteresować? 

Edytowano przez winnetou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś iść w kierunku Zensorów to bierz pod uwagę wyłącznie 7, które zaoferują mocniejszy bas niż 5. 

Indiana Line Nota 550 to łagodne, muzykalne brzmienie, w którym dla Ciebie będzie brakować właśnie góry i basu. 


W mojej ocenie warto poszukać na rynku wtórnym Klipsch F2 lub spojrzeć w kierunku Pylonów Pearl 25.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2022 o 15:46, lysyrafal napisał:

Pod wymagania autora wątku, również mogę polecić, dół odpowiednio dociążony, górą wyraźna, choć nie jest typowy styl V jak w Klipsch z mocniej wycofanym średnim zakresem. Łatwe do ustawienia, tzn. dobrze znoszą bliskość ścian, bez mocnego wzbudzania basu, dodatkowo łatwe do wysterowania. Moim zdaniem warto odsłuchać i np. porównać z kolumnami Klipsch jaki styl bardziej pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, winnetou napisał:

Po sobotnich odsłuchach I póki co najbliżej mi do Pylonów. Co Indiana Line - czy jest duża różnica w dźwięku pomiędzy Nota 550 a Tesi 561? 

Tak, bardzo. Nota gra bardzo ciepłym takim mułowatym (ale w dobrym znaczeniu) dźwiękiem. Tesi mimo że też nieco wolniejsze to juz są bardziej rozdzielcze.

22 godziny temu, winnetou napisał:

I jeszcze jedno pytanie - zauważyłem, że w tym budżecie pojawiają się używane Dali Zensor 5. Czy warto się nimi zainteresować? 

Z Zensora to poluj na 7ki. One tez sa dostępne w zabawnie niskich cenach teraz.

Względem nowych Oberon 7

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...