Skocz do zawartości

Wygrzewanie przetworników w zespołach głośnikowych. Fakty, mity i wrażenia.


Recommended Posts

1 godzinę temu, eMBe napisał:

U mnie zmiana brzmienia kolumn po czasie zbiegła się z podniesieniem kolumn z dywanu na kolce i podstawki granitowe.

Przecież to też nie działa, a jednak coś tam się zmieniło.

Tak tak, zaraz powiesz z kolegami, że to efekt zmiany pozycji/wysokości kopulki od podłogi,  czy sufitu.

😁

7 minut temu, Kukawa napisał:

W takim razie dziękujemy i spokojnie możesz opuścić konwersacje. W tym wątku również udowodniłeś, że jesteś wszechwiedzący oraz słyszący. Proponuje nagrodę - statuetkę „Złote Ucho”

Ja bym dodał nagrodę Darwina 2022r.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kukawa napisał:

Proponuje nagrodę - statuetkę „Złote Ucho”

 

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Ja bym dodał nagrodę Darwina 2022r.

Panowie. Zdarzało mi sie mieć zdanie inne niz @Kraft i przerzucaliśmy sie wspolnie argumentami, jednak widząc takie wpisy jak powyżej.... ech... szkoda gadać.... yyyy pisać 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DiBatonio napisał:

Dobrze jak ten punkt widzenia poparty jest własnymi doświadczeniami,  a nie teoretyzowaniem.

Skąd Ty się urwałeś, chłopaku? Ten wątek zaczął się przecież od moich własnych doświadczeń z KEFami R3 - zero efektu wygrzewania. Kraft również wielokrotnie pisał o swoich własnych doświadczeniach, ostatnio np. tu o Pylonach - zero efektu wygrzewania. To nie teoria, to praktyka. Teoria zresztą też mówi, że zmian w kolumnie nie da się usłyszeć. To samo mówią badania, to samo mówią autorytety audio, to samo mówią renomowani producenci.

Czym jeszcze mamy poprzeć opinię, że wygrzewanie to mit?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kukawa napisał:

Nie mam problemu z tym, że Kraft neguje wpływ kabli, wzmacniaczy itp. To jest jego zdanie i ma do tego prawo, ale na cholerę na każdym kroku przekonuje do tego innych i wmawia im, że  nie mają prawa słyszeć kabli, wygrzewanie itp. ? Wyraził swoje zdanie, które wszyscy znają i nie ma sensu wbijać szpilki i podsycać. 

Czy przekonuje? To zależy od "siły" argumentów. 

Czy wmawia? Nie odbieram tego w ten sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomekN napisał:

Skąd Ty się urwałeś, chłopaku?

Chłopaku, nie pisałem o kolumnach i ich wygrzewaniu,  pisałem o całokształcie chłopaku....

Wystarczajaco dużo argumentów podał Mariusz, a że Ty wolisz czerpać garściami od Amirów i jego podobnych...

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kukawa napisał:

Nie mam problemu z tym, że Kraft neguje wpływ kabli, wzmacniaczy itp. To jest jego zdanie i ma do tego prawo, ale na cholerę na każdym kroku przekonuje do tego innych i wmawia im, że  nie mają prawa słyszeć kabli, wygrzewania itp. ? Wyraził swoje zdanie, które wszyscy znają i nie ma sensu wbijać szpilki i podsycać. 

Nie histeryzuj. Nikt tu nikomu nie wbija szpilki. Chyba że sam się tak czujesz, gdy jakiś umiłowany mit rozpada się na Twoich oczach i przecieka Ci przez palce. W tej sytuacji wystarczy nie czytać wybranych wątków forum. Niewiedza zapewni Ci pełen komfort 💁‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kukawa napisał:

A może  ja w ogóle nie miałem tego na myśli? 

Co miałeś na myśli to ja mogę jedynie się domyślać. Ale Ci nie wyszło.

7 minut temu, DiBatonio napisał:

Myślę, że kolega @Kukawa miał na myśli,i "Zlote ucho", zwykły lapsus językowy.

Wierzę że tak, ale chociaż od dziś jest uświadomiony, że tak pisząc popełnia drobne faux pas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekN napisał:

100% prawdy napisał. Co jest nie tak?

 

Wszystko...

Wiemy już z tego wątku, jak u Ciebie wygląda ustawienie i co tam masz, zatem niewiele możesz powiedzieć poza wyczytanymi teoriami.

Natomiast przewody coaxialne owszem mają wpływ na brzmienie podobnie jak interkonekty.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DiBatonio napisał:

Przecież to też nie działa, a jednak coś tam się zmieniło.

Tak tak, zaraz powiesz z kolegami, że to efekt zmiany pozycji/wysokości kopulki od podłogi,  czy sufitu.

Co nie działa? Zmiana umiejscowienia kolumny i wysokości głośnika wysokotonowego?
Kto tak twierdzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Wszystko...

Wiemy już z tego wątku, jak u Ciebie wygląda ustawienie i co tam masz, zatem niewiele możesz powiedzieć poza wyczytanymi teoriami.

A Ty co, Audiowit-junior? Jesteście jak Batman i Robin? 

 

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Natomiast przewodycoaxialne owszem mają wpływ na brzmienie podobnie jak interkonekty.

Dlaczego usilnie próbujesz mi i innym wmawiać głupoty?? Kable nie wpływają na brzmienie i wiem to z wielu źródeł: z własnych doświadczeń, z oceny żony, z opinii kuzyna sąsiada i z reakcji jego psa. A przy okazji potwierdza to też powszechnie dostępna nauka i wiedza, a także szereg udokumentowanych eksperymentów i testów ABX. Nikomu na tym forum (ani na żadnym innym) nigdy nie udało się udowodnić, że kabel wpływa na brzmienie.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TomekN napisał:

A Ty co, Audiowit-junior? Jesteście jak Batman i Robin? 

 

Dlaczego usilnie próbujesz mi i innym wmawiać głupoty?? Kable nie wpływają na brzmienie i wiem to z wielu źródeł: z własnych doświadczeń, a potwierdza to też powszechnie dostępna nauka i wiedza, a także szereg udokumentowanych eksperymentów i testów ABX.

Otóż,  głupoty piszesz Ty, też tak mogę z mojego punktu widzenia napisać. 

Mam pytać o pozwolenie, czy mogę?  Chlopaku?

 Ktoś kiedyś ładnie powiedział, nauka niczego nie udowadnia, ona tylko opisuje pewne zjawiska.

Bo widzisz, jak dla mnie różnice są słyszalne między przewodami coax, USB, IC, SP, ba nawet zasilającymi, powiem więcej....

Wtyki mają znaczenie na zasilających, można nieźle namieszać nimi, podawałem tutaj przykład pewnej dzikiej świni, która jest na urlopie.

No, ale podobno Amir napisał, że nie, to nie.

Zatem każdy ma inne doświadczenia,  ja mam takie,  a Ty masz inne.

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Bo widzisz, jak dla mnie różnice są słyszalne między przewodami coax, USB, IC, SP, ba nawet zasilającymi, powiem więcej....

Możesz sobie nawet słyszeć "głos boga", co mnie to obchodzi?

Ja tylko chcę mieć prawo do wyrażania swoich opinii, innych niż Twoje.

 

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Zatem każdy ma inne doświadczenia,  ja mam takie,  a Ty masz inne.

Tylko dlaczego Twoje doświadczenia miałby ty być bardziej "legalne" od moich?

Dlaczego Kraft, ja i inni obiektywiści "uparcie wmawiamy, wbijamy szpile i podsycamy", a tacy jak Ty to zawsze są ofiarami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TomekN napisał:

szereg udokumentowanych eksperymentów i testów ABX. Nikomu na tym forum (ani na żadnym innym) nigdy nie udało się udowodnić, że kabel wpływa na brzmienie.

Ślepe testy?

Nikt na świecie ich nie przeszedł w 100% i nigdy nie przejdzie, jest tu jeden co twierdzi, że się da.

Otóż nie da się i są na to również naukowe wytłumaczenia. 

Nie chce mi się szukać, ale można znaleźć w czeluściach internetu. 

Przed chwilą, TomekN napisał:

Możesz sobie nawet słyszeć "głos boga", co mnie to obchodzi?

Nie słucham bożków.

 

1 minutę temu, TomekN napisał:

Ja tylko chcę mieć prawo do wyrażania swoich opinii, innych niż Twoje.

A ja i mnie podobni, chcemy mieć prawo do wyrażania swoich opinii i doświadczeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kukawa napisał:

A z inne beczki- brałeś może kiedyś udziale testach ABS? 

Tak. Potwierdziłem sobie teorię, że na b. śliskiej nawierzchni istotnie wydłuża drogę hamowania.

 

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Nikt na świecie ich nie przeszedł w 100% i nigdy nie przejdzie, jest tu jeden co twierdzi, że się da.

Znowu głupoty gadasz. Ludzie regularnie przechodzą ślepe testy, gdy różnice nie są minimalne. Czasami nawet przechodzą, gdy są minimalne.

Na przykład, istnieją osoby, co - ku mojemu szczeremu zdziwieniu - są w stanie w ślepym teście odróżnić materiał HiRes od nie HiRes. I to też jest udokumentowane w necie. Ale to wyjątki w skali światowej, bo większość ludzkości nie jest w stanie tego odróżnić w ślepym teście.

Stąd nie ma powodu, aby od razu wywalać Tidal MQA z mojej sygnaturki 😎

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomekN napisał:

Tylko dlaczego Twoje doświadczenia miałby ty być bardziej "legalne" od moich?

Złóż dobry system audio, zadbaj o akustykę.

Nie prowadzę "nielegalnych" doświadczeń,  cokolwiek to u Ciebie znaczy. 

Dziś pewna ekipa przekonała się o wpływie na brzmienie Oyaide GPX Re v2, nie chce przywoływać nicków. 

Uważasz, że to zbiorowe omamy i histeria jak objawienia fatimskie?

😆

9 minut temu, TomekN napisał:

Znowu głupoty gadasz. Ludzie regularnie przechodzą ślepe testy, gdy różnice nie są minimalne. Czasami nawet przechodzą, gdy są b. małe.

Niestety, nie!

Gdzieś to wyczytał? 

Nie znam, ani też nauka nie zna, aby ktoś na 10 prób, trafił 10 razy.

Jeslitak, to test był przeprowadzony nieprawidlowo lub ktoś komuś pomagał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Dziś pewna ekipa przekonała się o wpływie na brzmienie Oyaide GPX Re v2, nie chce przywoływać nicków. 

Uważasz, że to zbiorowe omamy i histeria jak objawienia fatimskie?

Oczywiście, że tak. W ślepym teście nie odróżniliby tego od kabla komputerowego z allegro za 20 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...