Skocz do zawartości

Wygrzewanie przetworników w zespołach głośnikowych. Fakty, mity i wrażenia.


Recommended Posts

13 minut temu, TomekN napisał:

Są nawet tacy, co - ku mojemu szczeremu zdziwieniu - są w stanie w ślepym teście odróżnić materiał HiRes od nie HiRes. I to też jest udokumentowane w necie.

"Udokumentowane w necie" ???

Bo ktoś tak napisal?

Zatem wiesz ile takich udokumentowanych opinii w necie jest na temat "brzmienia" kabli, źródeł,  DACów i wzmacniaczy?

Można takw kółko. 

 

1 minutę temu, TomekN napisał:

Oczywiście, że tak. W ślepym teście nie odróżniliby tego od kabla komputerowego z allegro za 20 zł.

😂😂😂😂

Czyli nie masz pojęcia i nigdy nie miałeś styczności z przewodem zasilającym Oyaide. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

"Udokumentowane w necie" ???

Bo ktoś tak napisal?

Sfilmował eksperyment, jest na Youtube. Mam Ci poszukać linka, czy znajdziesz sobie?

 

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Zatem wiesz ile takich udokumentowanych opinii w necie jest na temat "brzmienia" kabli, źródeł,  DACów i wzmacniaczy?

Wiem ile: 0 (słownie: zero). Nigdy nie napotkałem sfilmowanego eksperymentu, jak ktoś skutecznie i powtarzalnie odróżnia od siebie dwa kable w teście ABX. Jak masz link do takiego eksperymentu na YouTube, to dajesz.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eMBe napisał:

A od jakiej wartości się liczy?

To  nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Po prostu zapytałem z ciekawości ile podniosłeś i tylko tyle.

Ktoś tu na forum pisał o pochyleniu kolumn o 5mm zalecenia producenta i to działa, więc  i teresowalo mnie o ile Ty podniosłeś. 

Tylko tyle, nie doszukuj się w moich wypowiedziach problemów, gdzie ich nie ma.

5 minut temu, TomekN napisał:

Filmował eksperyment. Jest na Youtube. Mam Ci poszukać linka, czy znajdziesz sobie?

Aha....

YT mnie nie interesuje, ani ocena brzmienia, ani coś co niby ma dokumentować.

Wiesz, że można zmanipulować filmiki na YT, czy nie wiesz? 

Obejrzyj uwielbiany przez spiskowców "Upadek Kabały "

😆

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

😂😂😂😂

Czyli nie masz pojęcia i nigdy nie miałeś styczności z przewodem zasilającym Oyaide. 

Jasne że nie. Po co miałbym wydawać 3500 zł na coś, co absolutnie nie wpływa na brzmienie, bo nie może.

Jeśli twierdzisz, że w jakikolwiek sposób wpływa, to sfilmuj test ABX jak odróżniasz taki kable od kable komputerowego za 20 zł. I to radzę też Twoim kolegom, przed wydaniem 3500 zł na ten drogi gadżet.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TomekN napisał:

Wiem ile: 0 (słownie: zero). Nigdy nie napotkałem sfilmowanego eksperymentu, jak ktoś skutecznie i powtarzalnie odróżnia od siebie dwa kable w teście ABX

Zgadza się, nikt nie przejdzie testów ABX czegokolwiek byś nie testował w ślepych testach.

 

4 minuty temu, TomekN napisał:

to radzę też Twoim kolegom, przed wydaniem 3500 zł na ten drogi gadżet.

A skąd pewność, że ten przewód właściciela kosztował 3500zl?

😆😆😆

Tobie radzę się nie wypowiadać w ten spósob, bo nie masz pojęcia. 

 

 Audiowit  chyba wyjaśniał jak u Ciebie stoi sprzęt, suby w innym pokoju, etc...

Naprawdę daj spokój,  bo teoretyzujesz.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Zgadza się, nikt nie przejdzie testów ABX czegokolwiek byś nie testował w ślepych testach.

Tobie jakoś siada krótkotrwała pamięć, czy paliłeś skuna przed chwilą?
Przecież 3 posty wcześniej pisałem, że ludzie bez problemu przechodzą ślepe testy / testy ABX w przypadku, gdy różnice nie są minimalne, a czasami nawet wtedy gdy są minimalne (przykład: widziałem film jak ktoś odróżnia HiRes od mp3).

5 minut temu, DiBatonio napisał:

A skąd pewność, że ten przewód właściciela kosztował 3500zl?

Ile by nie wydał, prędzej czy później uświadomi sobie, że dał się naciągnąć na zbędny wydatek.

8 minut temu, Kukawa napisał:

Ja dzisiaj słyszałem, różnice jaka była po wpięciu Furutecha i Oyaide. 

Czyli to Ty się dałeś naciągnąć? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TomekN napisał:

Przecież 3 posty wcześniej pisałem, że ludzie bez problemu przechodzą ślepe testy / testy ABX w przypadku, gdy różnice nie są minimalne, a czasami nawet wtedy gdy są minimalne (przykład: widziałem film jak ktoś odróżnia HiRes od mp3)

A jaTobie, że to nieprawda.

Zatem, kto z nas palił?

Ja pierd.... e widziałeś film...😂😂😂😂

A ja na filmie z YT widziałem jak ktoś pokazywał, że Ziemia jest płaska. 

Stary, naprawdę widziałem film ....😆😆😆

Widziałem płaską Ziemię...😆😆😆

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie to dokładnie, gdy będziesz miał wolne 45 minut.
Niezbędny angielski, jeśli nie znasz to można włączyć napisy z automatycznym tłumaczeniem na polski.

https://www.youtube.com/watch?v=0KX2yk-9ygk

To jest bezsprzeczny dowód, że test ABX można przejść nawet, gdy różnice są minimalne (tylko trzeba mieć wiedzę czego szukać i mieć bardzo wytrenowany słuch). Jeśli różnice pomiędzy A i B są większe niż minimalne, to można test ABX przejść bez problemu. Ale jeszcze nikt takiego testu nie przeszedł na kablach. Dlaczego? Bo różnicy nie ma żadnej. 💁‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

jaracie coś chłopaki? xD

Zaglądam raz na parę dni, a tu ciągle to samo. Kur... ale trzeba mieć czasu w życiu jpd... sami emeryci bez wnuków, albo prawie dorośli na utrzymaniu 60 letniej matki.... Pany do roboty się weźcie, popracujcie może nad przyrostem naturalnym bo zaraz w Polsce ludzi braknie, na spacer idźcie, a nie od wieków kto co słyszy.... Ile to już lat jest wałkowane masakra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprzeciw Jarka i Tomka zapewnieniom, że wygrzewanie to mit kolejna dawka pomiarów przedstawionych w tej dyskusji. To nie są opinie przedstawiane przez autorytety jak dr Olive czy serwisant Geneleca ale pomiary realnych wartości parametrów TS kilku przetworników potwierdzające, że zmiany zachodzą i nie są pomijalnie małe. Jako ciekawostkę można uznać fakt, że autor spróbował pomierzyć również zniekształcenia THD przed i po wygrzaniu. Wnioski można przedyskutować oczywiście ;) 

Pozdrawiam i proszę zakończyć personalne przepychanki :) 

źródło

 

zmiany (Medium).png

amplit (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, TomekN napisał:

Mariusz, a opinia szefa Bose? A wyjaśnienie w FAQ Neumanna? Nie ustosunkujesz się jakoś?

Ale do czego? Nie ma żadnych danych tylko ich opinie i stwierdzenia. Na słowo mógłbym uwierzyć gdyby moje przekonania i wiedza mi pozwalały. No nie jestem na chwilę obecną gotowy by się zgodzić z nimi w tej materii.

Oczywiście możliwe, że Genelec ma super głośniczki nie wymagające wygrzewania, a dr Olive doświadczył w swojej karierze naukowej braku wpływu wygrzewania ale nie znaczy to, że inne marki przetworników nie mają z tym drobnego problemu, a dr Olive przebadał wszystkie przypadki. Wątpię by naukowo tym problemem się zajmował. To zbyt mały problem na doktora i pewnie twierdzenia jego wynikają z jego wiedzy teoretycznej, a nie pomiarów. Jest przekonany o swojej nieomylności i widocznie takich pomiarów nigdy nie zrobi. Nie dziwię się i rozumiem ale sa pomiary innych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Wątpię by naukowo tym problemem się zajmował. To zbyt mały problem na doktora i pewnie twierdzenia jego wynikają z jego wiedzy teoretycznej, a nie pomiarów. Jest przekonany o swojej nieomylności i widocznie takich pomiarów nigdy nie zrobi.

No to pojechałeś (po doktorze;).Chyba nie bardzo się orientujesz, jakie funkcje sprawował i jakimi zagadnieniami się zajmuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2022 o 15:49, lysyrafal napisał:

Jesteś tak omamiony przez tego gościa,

Bo to jest guru sekty, nie wiedziałeś? Amir - imię idealne dla guru 🤣

No, Genelec raczej lipy nie odstawia.

Mam nadzieję, że już niedługo posłucham jakichś "głośniczków" od nich.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

zmiany zachodzą i nie są pomijalnie małe.

amplit (Medium).jpg

Pomijając pewne zastrzeżenia co do metody pomiaru, które zgłaszają w temacie dyskutanci, to zastanawia jedno. Symulacja pokazuje faktycznie 1-1,5 dB zmianę pasma przenoszenia kolumny z nowym i dotartym przetwornikiem. Jednak różnica między przetwornikiem wygrzewanym godzinę i wygrzewanym siedem godzin jest już minimalna (ułamek dB). I teraz pytanie. Czy zmiany zmierzone po godzinie faktycznie wymagały godziny wygrzewania, czy może nastąpiły znacznie wcześniej, np. po kilku sekundach lub minutach pracy przetwornika? Moim zdaniem ten eksperyment może potwierdzać to, co pisałem wcześniej, że wygrzewanie jest procesem bardzo krótkim.

PS żeby nie było, że nie mam co robić i tylko siedzę i knuję, jak pognębić audiofilów, to właśnie wróciłem z koncertu Waglewski&Kasai;). Polecam.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

właśnie wróciłem z koncertu Waglewski&Kasai;). Polecam.

Się rozumie. Płytę jakąś nabyłeś? Ja staram się zawsze i na gorąco powtórka w domu. 

Jeżeli chodzi o pytanie nt. czy godzina to kilka minut to nie wiem. Nie chcę już dzisiaj śmiecić (smęcić) bo jeszcze ktoś poza Miśkiem poprosi o kasację 😉

Ten dB w amplitudzie na basie mniej znaczy jak szerokość pasma tzn. granicą - 3dB. W pewnym zakresie po prostu zacznie niskich nut basowych ubywać. Może to być dobrze słyszalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...