Skocz do zawartości

Zakup projetora


Danielasty76

Recommended Posts

Witam,

Powoli przymierzam się do kolejnej rozbudowy mojego systemu a mianowicie zakupu projektora KD. Urządzenie planuję podwiesić pod sufitem w odległości ok 3 m od ekranu. Docelowa przekątna obrazu to przedział 70-90". Wielkość pomieszczenia ok 20 m2. Źródłem obrazu będzie odtwarzacz blu-ray - interesuje mnie wykorzystanie projektora głównie do filmów (ewentualnie do zdjeć).
I tu pojawia się flagowe pytanie - HD ready czy full HD? Aktualnie projektory HD 720p mozna kupić już w przystepnych cenach - np Benq W500 < 3000 zł, podczs gdy model wyżej tego samego producenta W5000 kosztuje już 10000 zł!
Przy tak dużej róznicy w cenie wybór wydaje się być oczywisty, jednak powstaje dylemat, czy jednak nie będzie różnicy w jakości obrazu przy takiej przekątnej ekranu. Może ktoś z Was miał podobne dylematy. Proszę o podpowiedzi, tak abym przed konkretnym zakupem miał już specyzowany pogląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekątne rzędu 70"-90" moim zdaniem przy dzisiejszych cenach lepiej kupić 720p jeśli budżet pozwala na wydtek rzędu 10000 to wiadomo gdzie pada wybór ale patrząc na to z ekonomicznego punktu widzenia to raczej się nie opłaca. Ja także zastanawiam się nad projektorem i tak naprawdę, mam go już wybranego Panasonic PT-AX200 prawdopodobnie najlepszy 720p na rynku (a oto potwierdzenie http://whathifi.com/Review/Panasonic-PT-AX200E/ ), nawet żaden InFocus mu nie dorównuje o Benq nie wspominając. Ja prawdopodobnie zdecyduję się właśnie na Panasonica + jeśli chodzi o ekran to myśle że dobrym rozwiązaniem jest coś takiego http://www.diytheatre.com/ (cena/jakość chba najlepsza na rynku jeśli chodzi o powierzchnie do wyświetlania).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...