Skocz do zawartości

kolumny do rotel ra-970bx - do 3000 zł


Wiesław Nesteruk

Recommended Posts

Witam. Poszukuje kolumn do ra-970bx do (mogą być używane) 3000zł. Pokój 12m2 zaadaptowany przyzwoicie. Muzyka: funk jazz itp. czasem rock. Wymagania: nienatarczywy dźwięk z dobrym pulsującym basem. Czy poszukiwania typu Elac, Dynaudio, Dali to dobry kierunek? Mam zamiar kilku kolumn przesłuchać. Nakierujecie na dobry trop? Dzięki za każdą propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model miałem podłączony z Phonarami. Grało to dość przyzwoicie. Ale rotel darł japę co przy dłuższym odsłuchu było dość męczące. Ale co kto lubi. Do tego modelu szukaj kolumn grających środkiem z wycofaną górą. 

Ale.. osobiście szukałabym innego wzmacniacza. Ale to ja. Rotela miałem długo, za długo. :))))

Jaką masz resztę toru? Kolumny, źródło, przewody głośnikowe ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Rotel Ra970 gra mocno góra i dołem tzw. V.  Jest bardzo dynamiczny, petarda. Środkowe pasmo wycofane. Góra bardzo mocna, dźwięczna, czasem zbyt natarczywa. Basu dużo, krótko, szybko. Dla mnie był męczący przy dłuższych odsłuchach. Ale doszedłem do tego dość późno. Coś mi przeszkadzało w dźwięku, ale nie umiałem określić co. :))))

Nie pozbywaj się wzmacniacza tylko określ jakiego dźwięku chcesz. Chodzi o charakter grania. Typowa V-ka, czy może wszystkie pasma równe? Czego ma być więcej, czego mniej?

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem używany monitory ELAC oparte na JET to dobra droga. Budżet pozwala ana wybór czegoś nowszego. Tutaj Carina wchodziła by w gre albo ich poprzednik.

Dynaudio to także dobry pomysł. Ewetnualnie KEFy R3, R300

To kolumny które zapewnią Ci nienatarczywą górę, dobry solidny dół i ciepły przyjemny odbiór.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...