Skocz do zawartości

Modernizacja sprzętu stereo


rafi

Recommended Posts

Witam.

Posiadam taki zestaw: wzmacniacz Audiolab 6000A, monitory Kef LS50 Meta oraz sub REL T/7x (pokój ok. 20m2).

Ogólnie jestem zadowolony, szczególnie z suba ale czasami brakuje mi większej "mocy" z kolumn (wiadomo podczas imprezy).

Zastanawiam się czy z tych kolumn można uzyskać "więcej" muzyki po zmianie wzmacniacza? Pytam się po wzmak wystaje mi ponad półkę (głębokość) i chciałbym jakiś mniejszy (o jakieś min 4cm)

Czy w ogóle do tych kolumn jest sens zmiany wzmaka? Jak tak na jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moim zdaniem jesteś w stanie wyciągnąć z nich więcej zwłaszcza w komplecie z REL 7 przy zmianie wzmacniacza

Ale zgadzam się z lpomis że to nie sa kolumny do imprez.

Możesz uzyskać lepsze brzmienie, dynamiczniejsze ale nie estradowe :)

Ale mniejszy wzmak niż 6000A? Może pokaż jak on teraz stoi? I trzeba by pomyśleć o zmianie jego położenia?

Jaki budżet?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upychanie wzmacniaczy w szafki to chory pomysł. Chyba, że chcesz zagotować wzmacniacz i skrócić jego żywot.

Jak to teraz stoi? Bo nie rozumiem do czego Ci "naleśnik"? Jak wzmacniacz zasłania TV to powieś na ścianie. Zwolni się dużo miejsca.

Daj zdjęcia.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wymiana wzmacniacza na wydajniejszy niewątpliwie przyniosłaby poprawę ale będzie problem ze znalezieniem czegoś krótszego. Bardzo dobrym kierunkiem byłby Atoll IN100 SIgnature czy dynamiczny Heed Elixir. Niestety w obu przypadkach może być sytuacja, że będzie wystawał z półki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W załączeniu zdjęcie mojego sprzętu.

Czekam już kilka miesięcy na stolarza, aby zrobił mi otwory na te kable.

Jak widzicie wzmacniacz wychodzi poza obrys mebli.

Nie mam miejsca na kolumny podłogowe, dlatego wcześniej wybrałem te monitory (żonie się podobały).

stereo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dobrze będzie, jak dosuniesz kolumny do przedniej krawędzi szafki. Być może warto je też skręcić do środka. Nie zaszkodzi również dodanie małych absorberów między kolumny a TV (za kwiatkami). Np. takich. Taki sam absorber powinien się też znaleźć na ścianach bocznych w miejscach pierwszych odbić (widzę, że przynajmniej na lewej masz miejsce).

 

panel-akustyczny-absorber-fiberpro-60x60-czarny-widmo-bialy.thumb.jpg.064ce9b45d16ed5fc1da692cda9589c8.jpg

Aha. I ewentualnie podstawki izolacyjne, żeby szafka nie grała.

Podkladki-pod-monitory-IsoPads-IP-EAN-5903148933092.jpg.5de320527d76047b364432e5de9f3817.jpg

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szafki nie mogę odsunąć, ona jest na stałe przymocowana do ściany, dlatego kupiłem monitory a nie podłogówki.

Stolarz miał mi zrobić otwory w górnej półce, czekam na niego (robił mi całość mebli).

Do suba REL kiedyś dokupię bezprzewodowy ich zestaw, aby pozbyć się kabli - warto???

Zastanawiam się co zrobić ze wzmacniaczem, bo niestety nie sprawdziłem jego wymiarów przed kupnem.

Jak kupię nowy nowy telewizor, wtedy ten powieszę. Będzie miejsce na wzmacniacz na górnej półce ale nadal będzie mi wystawiał poza obrys.

Dzięki za podpowiedź na podstawki izolacyjne pod monitory. Odsunę trochę te monitory od ściany (nawet wcześniej nie zauważyłem, że są tak blisko ściany).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafi napisał:

Witam. W załączeniu zdjęcie mojego sprzętu.

Czekam już kilka miesięcy na stolarza, aby zrobił mi otwory na te kable.

Jak widzicie wzmacniacz wychodzi poza obrys mebli.

Nie mam miejsca na kolumny podłogowe, dlatego wcześniej wybrałem te monitory (żonie się podobały).

stereo.jpg

Ale kicha ta szafka. A stolarz dupa bo taką nieustawną zrobił. Ja nie stolarz i bym lepiej wykonał. Otwory na kable zrób sobie sam. Kupujesz otwornicę za 20 zł wystarczy wkrętarka, może też być wiertarka. 3 min roboty i maszyny 2 otwory na kable średnicy jaką sobie wymyślisz. Szafkę odkręciłbym od ściany zamocował nóżki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor na ścianę a wzmacniacz na półkę i to jak najszybciej. Nawet przy obecnym TV. Raz że wygląda to komicznie dwa że to nie jest dobre położenie wzmacniacza on tam się po prostu grzeje.

A u góry możesz postawić już dowolny wzmacniacz.

A przecież wzmacniacz nie musi być na środku. Wywal jeną z tych roślinek i postaw go koło kolumny i sprawa załatwiona.

Wówczas do dyspozycji masz rozumiem dowolny wzmacniacz?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, najlepiej pośrodku, chodzi o długości kabli głośnikowych. TV na ścianę, pisałem kilka razy.. Tylko kolega będzie musiał prosić kogoś o zrobienie dziur w ścianie.. Chyba sam nie zrobi.. Do tego potrzebna jest młotowiertarka  na SDS najlepiej.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rafi napisał:

Niestety szafki nie mogę odsunąć, ona jest na stałe przymocowana do ściany, dlatego kupiłem monitory a nie podłogówki.

 

14 godzin temu, 1Ender napisał:

Szafkę odkręciłbym od ściany zamocował nóżki.

Dokładnie tak. Wtedy masz nawet możliwość przesuwania szafki i ewentualnego postawienia w przyszłości podłogówek i masz gdzie schować kable. Szafka będzie odsunięta od ściany co da ci kilka cm więcej na postawienie sprzętu żeby nie wystawał. Dodatkowo, wiercisz otwory w tylnej ścianie szafki (plecówce) lub nawet ją wycinasz (jeśli jest) na wielkość półki, wtedy blat jest nienaruszony, łatwiej podłączasz kable i da Ci to lepsze chłodzenie wzmacniacza jeśli byś się uparł go tam zostawić. Otwory lub plecówkę możesz wtedy wyciąć sam. Za kasę dla stolarza kup wkrętarkę. Nawet jak ci nie wyjdzie to za bardzo nie będzie tego widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2022 o 07:35, 1Ender napisał:

Piotr, najlepiej pośrodku, chodzi o długości kabli głośnikowych.

Ale kable mogą być tej samej długości jak wzmak jest obok TV. W czym to przeszkadza?

Jeśli szafka wylądowała by na podłodze to kolumny obok szafki na standach.

Ale jest taka opcja.

TV tak czy siak na ścianę bo trzeba tą dziure zasłonić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam odpowiedzi na forum w sprawie modernizacji mojego zestawu stereo, ale chyba dyskusja przerodziła się w "modernizacje" szafki 😉

Nie mogę nic zrobić ze szafką, sprawy gwarancji stolarza który mi to robił, jak inne meble w całym domu (indywidualnie) - ma różne uwagi gwarancyjne do niego.

Wiec musze poczekać.

Ale wracając do sedna, czyli wg Was jest problem aby znaleźć mniejszy wzmak, ale i to niewiele pomoże w większej mocy kolumn 😞

Więc nie pozostaje mi nic innego, jak "zmodernizować" szafkę do kolumn podłogowych Audiovector R11 Arrete 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę że jeśli ustawisz w subie bas na maksymalna częstotliwość podziału. Jaką tam masz wartość ? ( To nie jest pytanie retoryczne ) I kolumny które masz podłączysz poprzez filtr górnoprzepustowy, będą one mogły grać znacznie głośniej bez zniekształceń. Do tego obecnie produkuje się wiele wzmacniaczy z końcówkami impulsowymi, które nie wydzielają dużo ciepła i są często niewielkie. Taki wzmacniacz łatwo zmieści się tam gdzie jest ten. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...