Skocz do zawartości

Jakie będzie najlepsze źródło dla Tidala


Alwox

Recommended Posts

Cześć, temat poruszałem częściowo w innym moim temacie ale, że on dotyczył kupowania sprzętu to nie chcę robić mieszanki.

Stałem się posiadaczem wzmacniacza NAD 368 i pytanie dotyczy słuchania na nim muzyki z Tidala - w jaki sposób uzyskać jego najlepszą jakość? Już we wspomnianym wcześniej temacie doradziliście, że potrzebuję streamera ale na chwilę obecną nie mam budżetu na dokupywanie czegoś więc zastanawiam się jaka z posiadanych na ten moment opcji będzie najlepsza na przeczekanie:

1. Po prostu BT wbudowany we wzmacniacz i Tidal z telefonu (Samsung S21- zdaje się, że wspiera aptx)
2. Tidal na TV (LG C1) podłączony kablem optycznym (wygodę pomińmy, pytam tylko o jakość dźwięku)
3. Zorientowałem się przed chwilą, że przecież mam interfejs audio (słucham z niego muzyki z kompa na słuchawkach) Focusrite solo gen 3 i on ma wyjście liniowe (lewe/prawe na jacki 1/4) - mógłbym go w sumie podłączyć kablem z jaków na rca do wzmacniacza

opcje1 i 2 testowałem i wydaje mi się, że 2 jest trochę lepiej ale przekonany jeszcze nie jestem 😁 dla opcji 3 musiałbym kupić kabel więc na razie nie mam jak sprawdzić. Która opcja będzie wg was najlepsza? I (pytając na przyszłość) czy ten streamer to będzie na prawdę zauważalna różnica vs te wymienione?

Edytowano przez Alwox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wzmacniacz ma wbudowany dac? 

To zostaw TV jako źródło. Z dwojga złego będzie lepiej niż po Bluetooth.

U mnie Tidal gra z Chromecast audio ( przewód optyczny) oraz Chromecast 3 (wideo) z TV, z tą różnicą, że nie mam w TV optyka tylko SPDiF. Po koaksjalu jest bardzo dobra jakość. W sumie nie słyszę różnic.

Źródło w stopce.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kabel, sprawdzę jak będzie to hulało z interfejsu ale w sumie czemu streamer miałby działać lepiej od niego?

Jak już się skupiliście na TV to przy okazji pytanie nr 2 - jak w takim razie uzyskać najlepszy dźwięk z TV (tylko filmy)? HDMI? Czy do filmów to nie będzie zauważalna różnica i optyk będzie ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korzystania ze sprzętu w taki sposób jak chcesz, potrzebujesz daca i streamera. Wtedy uzyskasz dobrą jakość audio.

Ze strymerów możesz wziąć 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Kup jednak streamer.

Wiim mini albo Ieast M30 PRO

Ewentualnie poluj na uzywana Malinkę w wersji 3 która dostaniesz regularnie w ofertach. Czasem od razu z nakładkami Allo

Piotr

Albo Chromecast audio. Gdy kupujesz ze sklepów przez internet przysługuje Ci prawo zwrotu w terminie 14 dni od odbioru paczki.

TV możesz podłączyć też przez gniazdo słuchawkowe w TV. Do gniazdka słuchawkowego przewód mini jack - 2xRca do gniazd liniowych we wzmacniaczu. Jakość dźwięku w takim połączeniu zależy od jakości wszystkich całego toru audio, a także jakości sygnału wychodzącego ze źródła. W tym wypadku TV. Takie połączenie do oglądania filmów jest wystarczające. Jednak lepiej przepuścić sygnał przez daca.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do korzystania ze sprzętu w taki sposób jak chcesz, potrzebujesz daca i streamera. Wtedy uzyskasz dobrą jakość audio.

Dac jest we wzmacniaczu. Zastanawiam się tylko z ciekawości z czego to wynika, że taki streamer w podobnej cenie co interfejs miałby mieć lepszą jakość?

Jeśli chodzi o TV to przecież też idzie przez dac we wzmacniaczu, a połączenie przez mini jack miało by być lepsze niż opytycznym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on jest okrutnie drogi 😅 A ja w sumie nie potrzebuję nic poza tym, żeby odtwarzanie z Tidala nie traciło na jakości. Dlatego chcę sprawdzić ten interfejs bo kable mi nie przeszkadzają, a w tym wypadku jedyny koszt to kabel za 50zł.

Edytowano przez Alwox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Alwox napisał:

3. Zorientowałem się przed chwilą, że przecież mam interfejs audio (słucham z niego muzyki z kompa na słuchawkach) Focusrite solo gen 3 i on ma wyjście liniowe (lewe/prawe na jacki 1/4) - mógłbym go w sumie podłączyć kablem z jaków na rca do wzmacniacza

Scarlet jest na poziomie jakościowym znacznie droższego daca - ja obstawiam że tu uzyskasz najlepszą jakość ;) 

I będzie to 10x lepsze niż BT, co do optyka i TV zależy od TV 

23 godziny temu, Alwox napisał:

No jak pisałem właśnie takie mam wrażenie, że opcja z TV brzmi lepiej niż BT.

👌

2 godziny temu, Alwox napisał:

Zamówiłem kabel, sprawdzę jak będzie to hulało z interfejsu ale w sumie czemu streamer miałby działać lepiej od niego?

Kabel RCA jest ekstremalnie istotny dla jakości audio - właściwie jedyny który bardzo mocno wpływa na jakość dźwięku (przynajmniej u mnie ;) )

Jak będzie kiepski i długi, to będzie słabo... mimo Scarlet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 1Ender napisał:

To kupujcie TV z koaksjalem i będzie dobrze lub bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Będzie tak samo słabizna. To kwestia nadajnika a nie sposobu przepuszczania danych. Tu dochodzi jeszcze jitter

20 godzin temu, Alwox napisał:

Zamówiłem kabel, sprawdzę jak będzie to hulało z interfejsu ale w sumie czemu streamer miałby działać lepiej od niego?

Temat rzeka. Zaczynamy do niego wracać raz w miesiącu. Gdzieś wklejałem filmy z testami.

W skrócie tak. Transport ma znaczenie!

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że część osób cały czas do tego TV się odnosi, a ja to tylko jako jeden z przykładów podałem na początku. Mój plan to interfejs audio Focusrite Scarlett Solo 3gen (podłączony do kompa) i z niego wyjściami jack 1/4 do rca w NAD 368. TV tu nie ma nic do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że komputeromaniaka nic nie przekona o jakości transportu, będzie udoskonalał to co ma, kable nawinie dookoła pokoju, a po kilku latach może dojdzie do wniosku, że jednak oddzielny streamer ma sens…

a wydałby nawet 1000 na dobrą malinę, albo 2000 na bluos i miałby lepiej i wygodniej, ale po co, no cóż, jak człowiek nigdy nie słyszał różnicy to musi się swoje namęczyć, wiem bo też miałem podobnie i wierzyłem, że tylko wzmacniacz i kolumny robią brzmienie…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2022 o 07:39, S4Home napisał:

Będzie tak samo słabizna. To kwestia nadajnika a nie sposobu przepuszczania danych. Tu dochodzi jeszcze jitter

Temat rzeka. Zaczynamy do niego wracać raz w miesiącu. Gdzieś wklejałem filmy z testami.

W skrócie tak. Transport ma znaczenie!

Piotr

 

Dasz linka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...