Skocz do zawartości

Wzmacniacz do gramofonu i głośników


karolc

Recommended Posts

Cześć,

chciałbym złożyć pierwszy, względnie niedrogi zestaw do słuchania winyli.

Kupiłem już gramofon Audio-Technica AT-LP60XUSB oraz głośniki Kolumny Magnat Monitor Supreme 202. Z tego co czytałem potrzebny jest jeszcze wzmacniacz. Niestety kompletnie się na tym nie znam, a chciałbym, żeby wszystko dobrze chodziło. Polecicie odpowiedni wzmacniacz do tej konfiguracji?

Zestaw jest przeznaczony do amatorskiego słuchania, więc moje wymagania nie są duże - chciałbym, żeby wszystko kompatybilnie ze sobą współgrało, dobrze brzmiało (jak na tą jakość sprzętu) i było niedrogie.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lysyrafal napisał:

Podaj budżet na ten cel?

Nowy czy używany?

Budżet założyłem sobie do 400-500 zł, ale jeśli znajdzie się coś o klasę lepsze to mogę przeznaczyć trochę więcej. 

Wolałbym nowy sprzęt - jakoś nie do końca ufam używanej elektronice, choć wiadomo, że w obu przypadkach różnie bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1Ender napisał:

400-500 zł to słabo. Nawet na używany wzmacniacz. 

Ale wzmacniacz to nie wszystko. Potrzebujesz jeszcze albo kolumny, albo słuchawki.

Jakie duże masz pomieszczenie?

Pomieszczenie ma około 30m2. 

Kolumny już mam.

W takim razie jaki wzmacniacz byłby optymalny do tego zestawu?

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Przecież kolumny autor wątku już ma i prosi o dobór wzmacniacza do nich.

Trzeba zweryfikować swoje wymagania, aby to w miarę poprawnie grało, a ceny poszły niestety bardzo mocno w górę.

 

Dobra, liczę się z tym, że przekroczę planowany budżet. Jaki wzmacniacz byłby optymalny do tego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karolc napisał:

Kupiłem już gramofon Audio-Technica AT-LP60XUSB oraz głośniki Kolumny Magnat Monitor Supreme 202.

 

48 minut temu, karolc napisał:

Pomieszczenie ma około 30m2. 

Coś w tym stylu to max.

https://allegro.pl/oferta/alientek-d8-klasa-d-xmos-11139858537

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Co rozumiesz przez max? Najmniejsza dopuszczalna jakość wzmacniacza? 

 

Taki wzmacniacz będzie dało się podłączyć do gramofonu? Gramofon ma już wbudowany przedwzmacniacz ze złączem RCA, a we wzmacniaczu, który wysłałeś widzę że jest miejsce na złącze AUX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście służy jak sama nazwa do wprowadzenia jakiegoś sygnału. Aux, to Auxliary, czy "zewnętrzny". Czyli nazwa sugeruje np. podłączenie dodatkowego źródła . Generalnie we współczesnym sprzęcie wszystkie wejścia oprócz phono mają te same parametry. skoro audiotechnica ma przedwzmacniacz gramofonowy to wszystko jest OK!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Wejście służy jak sama nazwa do wprowadzenia jakiegoś sygnału. Aux, to Auxliary, czy "zewnętrzny". Czyli nazwa sugeruje np. podłączenie dodatkowego źródła . Generalnie we współczesnym sprzęcie wszystkie wejścia oprócz phono mają te same parametry. skoro audiotechnica ma przedwzmacniacz gramofonowy to wszystko jest OK!

 

Wielkie dzięki za wyjaśnienie! Teraz rozumiem 

Szczerze mówiąc ten chiński wzmacniacz mnie nie przekonuje. Boję się, że szybko się zepsuje. Gdybym rozszerzył budżet do 1000, to czy wtedy mogę znaleźć coś sensownego? Czy trzeba jeszcze więcej dołożyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast zwiększać budżet rozejrzałbym się za czymś używanym, np jakąś integrą onkyo, tu masz faceta co się zna na rzeczy https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-a-8430-japan-mocny-dzwiek-solidny-2x75w-4-ohm-CID99-IDJAx0b.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0,, można pojechać, zobaczyć sprzęt i jak ci się spodoba kupić, dodatkowo można pominąć wewnętrzny (wątpliwej jakości) przedwzmacniacz gramofonowy w audiotechnice, bo tu masz wejście phono...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

zamiast zwiększać budżet rozejrzałbym się za czymś używanym, np jakąś integrą onkyo, tu masz faceta co się zna na rzeczy https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-a-8430-japan-mocny-dzwiek-solidny-2x75w-4-ohm-CID99-IDJAx0b.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0,, można pojechać, zobaczyć sprzęt i jak ci się spodoba kupić, dodatkowo można pominąć wewnętrzny (wątpliwej jakości) przedwzmacniacz gramofonowy w audiotechnice, bo tu masz wejście phono...

To ciekawa opcja do rozważenia. Na pewno wezmę ją pod uwagę. 

 

A gdybym jednak chciał kupić nieużywany sprzęt?

Trochę jednak obawiam się kupowania używki

Edytowano przez karolc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karolc napisał:

Dobra, liczę się z tym, że przekroczę planowany budżet. Jaki wzmacniacz byłby optymalny do tego zestawu?

Przykłady wzmacniaczy do odsłuchu:

Exposure 1010

Vincent SV-400

Ceny warto negocjować, choć wiem, iż to i tak dużo więcej od zakładanego budżetu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karolc napisał:

Co rozumiesz przez max? Najmniejsza dopuszczalna jakość wzmacniacza? 

Nie ,największa. Słuchaj masz mocno budżetowy gramofon , w 30 m2 postawiłeś małe monitorki . Chcesz kupić nowy wzmacniacz za 500-1000 zł ,czyli kolejną budżetówkę.  Podlinkowałem to urządzenie bo przy tej elektronice i kolumnach nie ma sensu pakować się w cokolwiek wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym używanym sprzętem to jest różnie. Mój Lux miał być przeserwisowany u K. Bilewicza. Miało być wszystko cacy, a nie było. Kupa zimnych lutów, masę niedoróbek, ogólnie nie polecam tego pana jako serwisanta, chociaż kanał na YouTube ma fajny. Koniec końców kolega, który kupił sam doprowadził go do ekstra stanu. A mnie kosztowało to dodatkowe parę stówek..

O dobrego serwisanta ciężko. Więc obojętne co się kupuje używanego, trzeba oddać do przeglądu technicznego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę co jest dostępne i znalazłem dwa takie wzmacniacze: 

https://audiotop.pl/pl/p/Wzmacniacz-zintegrowany-Taga-Harmony-TA-250MIC-v.2/1771#

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s201-czarny.html?gclid=Cj0KCQjwhLKUBhDiARIsAMaTLnF0fcyBa_GR-YKIw1Lj5scNnKX_d97lTkxmpPB42SQNh0is7Txc1U4aAunfEALw_wcB

Co o nich sądzicie? Yamaha ma lepsze parametry (a przynajmniej tak mi się wydaje) i czytałem jej recenzję, że jak na tę klasę cenową gra bardzo dobrze, tylko pytanie czy różnica między nią o Tagą jest mocno zauważalna?

23 minuty temu, S4Home napisał:

Masz mały budżet. Dołożenie do chińskiego SMSL albo Toppinga będzie potrzebne.

Polowanie na uzywany wzmacniacz Yamahy starych lat jak AX 700 albo 900 bym polecał. Też będzie trzeba dołożyć ale wyciągnie z tych kolumn maksimum.

Piotr

Dzięki za podpowiedź!. Polecasz jakiś konkretny model SMSL-a albo Toppinga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nie ,największa. Słuchaj masz mocno budżetowy gramofon , w 30 m2 postawiłeś małe monitorki . Chcesz kupić nowy wzmacniacz za 500-1000 zł ,czyli kolejną budżetówkę.  Podlinkowałem to urządzenie bo przy tej elektronice i kolumnach nie ma sensu pakować się w cokolwiek wyżej. 

Podejrzewam, że i tak, wcześniej czy później, autor zmieni kolumny, właśnie ze względu na wielkość pomieszczenia. Wtedy problemem będzie wzmacniacz.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...