Skocz do zawartości

KD , ampli, surroundy i centralny do Focal Aria 926


Kicz

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do rozbudowy posiadanego zestawu stereo Focal Aria 926, Rel T7 do zestawu 5.1 (70 proc stereo/30 kino) metraż ok 25 m2.Chciałbym prosić o sugestie odnośnie ampli, głośnika centralnego i surround. Surroundy preferowałbym raczej  niewielkich gabarytów (Focal Dome ? Dali Fazon? ) , centralny - tutaj dużo dobrego czytałem o Klipsch 404c . Jaki proponowalibyście  ampli żeby nie zrujnować się finansowo? Sprzęt używany ? Niestety posiadany wzmacniacz nie ma main in , wiec wchodziłoby przepinanie kabli .

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)  

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kicz napisał:

Jaki proponowalibyście  ampli żeby nie zrujnować się finansowo?

z nowych masz: Onkyo NR7100, Pioneer VSX-LX305, Denon 2700 (oczko niżej niż poprzednie), Marantz SR5015,  super drogo RX-V6A która będzie najbardziej okrojona z tych wszystkich. Coś jeszcze taniej to chyba Onkyo NR6100. Wszystkie mają pre-out jeżeli chciałbyś przepinać wzmacniacz itp itd. Ceny zaczynają się od 4k za nowy sprzęt.

Z używkami również nie jest różowo, za technologicznie nowy mocniejszy sprzęt trzeba dać ponad 3k pln. Ale tutaj pytanie czego oczekujesz dokładnie, czy potrzebne Ci eARC czy samo ARC wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do centralnego zdecydowanie Klipsch 440 albo 404. To w zasadzie to samo.

Na tyły jeśli muszą być małe to Dome i Fazon się sprawdza. Ale poszukaj jeszcze Klipscha S1/S2 ale to używane tylko.

Amplitunery masz wymienione wyżej. Ktory uda Ci się upolować?

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Wszystkie mają pre-out jeżeli chciałbyś przepinać wzmacniacz itp itd

Denon X2700 nie ma PRE OUT na front. Ma tylko do drugiej strefy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym pozostać przy centralce Focal Aria CC900 będzie tworzyć spójny przekaz z frontami tej marki, a na tył możesz spróbować Focal Chora Surround to płaskie głośniki efektowe sprawdzą się w kinie i są dostępne w odróżnieniu od serii Dome, której raczej nie dostaniesz. W amlitunerach jest wybór ograniczony i jeśli zależy ci na przyzwoitym stereo to pewnie stawiałbym na urządzenia Marantz, które w tej dziedzinie zawsze się broniły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Miras23 napisał:

Uuuuu do tego zestawu głośników to Ty Panie kolego nie możesz kupić cienkiego amplitunera. Żadne Denoniki 2700 do takich rzeczy. To się będzie wyłączało co 5 minut...

Jeśli Denon to dopiero 6700 albo z nowych Yamah RXA6a. Wszystko poniżej, bez sensu.

A wymieniony wyżej Marantz SR 5015 ? lub inny ampli ~ 5k nie da rady ?:) jedynie Focale z całego zestawu będą wymagającymi kolumnami, centralny Klipsch Rp-404, tylne satelity focala / dali. Ktoś próbował podłączać Arie w KD do ampli w tym budżecie ? A może poprostu dodać z czasem jak budżet pozwoli końcówkę mocy ? 

Edytowano przez Kicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Miras23 napisał:

o się będzie wyłączało co 5 minut...

 

Dnia 24.05.2022 o 17:31, Kicz napisał:

metraż ok 25 m2

przy tym metrażu?

 

25 minut temu, Miras23 napisał:

Jeśli Denon to dopiero 6700 albo z nowych Yamah RXA6a. Wszystko poniżej, bez sensu.

😂

 

3 minuty temu, Kicz napisał:

A wymieniony wyżej Marantz SR 5015 ? lub inny ampli ~ 5k nie da rady ?:)

jasne, że da radę naprawdę nie ma najmniejszego problemu.

Proszę, sam sobie policz: https://mehlau.net/audio/spl/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kicz napisał:

A może poprostu dodać z czasem jak budżet pozwoli końcówkę mocy ? 

Jak się obawiasz o rezerwy mocy to jako kryterium wyboru pamiętaj by amp miał pre-out na fronty. Podłączysz w razie potrzeby końcówkę mocy albo integrę jako by-pass i żaden 6700 czy podobne flagowce nie będą potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róbcie co chcecie ale wasze porady nie są pomocne, a wręcz świadczące o pewnych brakach. Skoro "moc" jest ta sama to po co proponujecie amplituner za 5 tysięcy? Nie lepiej taki za 3? Przecież tam jest tylko mniej końcówek, a zdaje się, że 5 wystarczy... 

13 minut temu, Butler napisał:

Podaj konkretny powód dla którego amplituner miałby się wyłączać. Bzdury, set i pomieszczenie autora wątku wcale do wymagających solidnego pieca nie należy.

podaj argument dla którego amplitner miałby działać bez zarzutu przy każdym poziomie głośności na tych głośnikach.

niech użytkownik raz a porządnie przywali, to zobaczy jak szybko amplituner mu podziękuje...chyba nigdy nie sprawdzałeś jak to działa "w praktyce"

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Butler napisał:

Jak się obawiasz o rezerwy mocy to jako kryterium wyboru pamiętaj by amp miał pre-out na fronty. Podłączysz w razie potrzeby końcówkę mocy albo integrę jako by-pass i żaden 6700 czy podobne flagowce nie będą potrzebne.

A ampli w wersji Slim ? z preoutami ? ; ) (chyba przegiąłem) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miras23 napisał:

róbcie co chcecie ale wasze porady nie są pomocne

Fajne dałeś proozycje, ale autor napisał

Dnia 24.05.2022 o 17:31, Kicz napisał:

Jaki proponowalibyście  ampli żeby nie zrujnować się finansowo? Sprzęt używany ?

A Ty proponujesz moim zdaniem bezzasadnie X6700H który kosztuje 15K. Te Focale na frontach wielce wymagające nie są, potencjalne grzanie amplitunera może wynikać wyłącznie ze zbyt niskiej impendancji kolumn.

Moim zdaniem amplituner z pre-out i nic więcej. GDYBY było za słabo, końcówka albo integra i masz przeciąg lepszy niż na 6700 za połowę jego ceny.

 

4 minuty temu, Kicz napisał:

A ampli w wersji Slim ? z preoutami ? ; ) (chyba przegiąłem) 

Tak, przeginasz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:
Dnia 24.05.2022 o 17:31, Kicz napisał:

Jaki proponowalibyście  ampli żeby nie zrujnować się finansowo? Sprzęt używany ?

A Ty proponujesz moim zdaniem bezzasadnie X6700H który kosztuje 15K. Te Focale na frontach wielce wymagające nie są, potencjalne grzanie amplitunera może wynikać wyłącznie ze zbyt niskiej impendancji kolumn.

Moim zdaniem amplituner z pre-out i nic więcej. GDYBY było za słabo, końcówka albo integra i masz przeciąg lepszy niż na 6700 za połowę jego ceny.

wiesz lepiej, to najważniejsze :) u mnie w domu to

nie będzie to stało i ja nie mam czym się przejmować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

926 to fajne ale nie olbrzymie kolumny. Moim zdaniem w kinie wystarcza wyżej wymienione amplitunery. Pamiętajmy o jeszcze jednej kwestii.

SUB. Musisz go mieć.

Wtedy praktycznie każda kalibracja ustali Ci te kolumny jako small. Więc do nich nie pójdzie takie pasmo jakbyśmy powiedzmy chcieli. I to jest dobrze.

Nic nie będzie się gasić. No chyba że amplituner wsadzisz do półki bez wentylacji.

PRE Out w amplitunerze to dobra opcja. Więc 6100 od Onkyo i Yamaha 6A zostają.

Wtedy możesz kupić z czasem końcówkę i taki zestaw zagra lepiej od 6700.

Chyba że masz 10K na amplituner? To wtedy od razu Arcam albo Anthem

Lolek Ci napisze że za drogi, że Amir go wytestowany i nie poleca. Ale go nie widział. A taki amplituner gra mega wydajnie i znacznie lepiej od Japończyków. (postarałem się skrócić nasza zupełnie nie potrzebną dyskusję, po raz enty)

Ale na spokojnie nie poruszajmy tej kwestii. Zostań przy tych wspomnianych amplitunerach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

podaj argument dla którego amplitner miałby działać bez zarzutu przy każdym poziomie głośności na tych głośnikach.

podałem powyżej, nawet podałem stronę na której sobie to można policzyć.

8 godzin temu, Butler napisał:

Tak, przeginasz :D

@Kicz nie koniecznie. Jak to będzie jakiś Marantz, tam masz pre-out jak Ci braknie mocy ale z moich obliczeń powyżej - nie powinno tylko dorzuć suba i ustaw by wszystko poniżej 80Hz szło na suba nawet w stereo!

35 minut temu, S4Home napisał:

Wtedy praktycznie każda kalibracja ustali Ci te kolumny jako small.

hehe, nie. Nie ma tak pięknie :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kicz napisał:

Chodzi mi po głowie jeszcze Onkyo 6100, słyszałem jednak że firma ogłosiła upadłość.

Firma matka ogłasza upadłość, ale kilkanaście miesięcy temu sprzedała swój dział AV innej firmie (dzięki temu mamy obecne modele) więc nie musisz się obawiać. Onkyo TX-NR6100 nie słuchałem, ale z tego co wiem to częsty ostatnio wybór.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...