Skocz do zawartości

Subwoofer do 1tys


Kejup

Recommended Posts

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

nie liczyłem tego więc się nie wypowiem. Nie ja kupuje sprzęt, jak to robię to szukam informacji co jak ma być a nie kupuje dlatego, że mi handlowiec tak doradzi bo już nie jeden raz się na tym przejechałem z resztą tutaj tez nie raz widać jak to wygląda.

 

Przyczepileś się do handlowca który dobrze doradza (budżet 1k), autor szuka suba do KINA gdzie BR sprawdza się lepiej.

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Heathen napisał:

dodatkowo autor szuka suba DO KINA, a każdy wie że konstrukcje BR nadają się do tego lepiej:)

rozumiem, że to taki sarkazm, tak?

 

3 minuty temu, Heathen napisał:

Nie uwzględniasz proporcji pomieszczenia, umiejscowienia subwoofera, WIELKOŚCI przetwornika, tylko uprościłeś całość do stwierdzenia że BR w 20m to za dużo.

W przypadku subów to pomieszczenie gra pierwsze skrzypce (proporcje) oraz umiejscowienie suba oraz położenie sweet spotu.

był tutaj artykuł ładnie pokazujący, że dwa subwoofery są lepsze niż jeden a cztery są lepsze niż dwa pod kątem właśnie akustyki. NA zalinkowanych stronach jest informacja o BR i o subach bez BR, pokazane jakie są problemy w pomieszczeniach itp i wskazałem nawet fragmenty które mówią wprost o zamkniętych subach jako lepszej opcji niż suby z BR Ale oczywiście należy to zawsze zweryfikować i najlepiej policzyć. Każdy producent subwoofera podaje pewne informacje które możemy wykorzystać do tych obliczeń i na tej podstawie dobrać odpowiedni element do naszego systemu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, lolekdrugi napisał:

rozumiem, że to taki sarkazm, tak?

 

był tutaj artykuł ładnie pokazujący, że dwa subwoofery są lepsze niż jeden a cztery są lepsze niż dwa pod kątem właśnie akustyki. NA zalinkowanych stronach jest informacja o BR i o subach bez BR, pokazane jakie są problemy w pomieszczeniach itp i wskazałem nawet fragmenty które mówią wprost o zamkniętych subach jako lepszej opcji niż suby z BR Ale oczywiście należy to zawsze zweryfikować i najlepiej policzyć. Każdy producent subwoofera podaje pewne informacje które możemy wykorzystać do tych obliczeń i na tej podstawie dobrać odpowiedni element do naszego systemu audio.

No nareszcie coś z sensem napisałeś.....a teraz się zastanów czy ktoś się będzie w to bawił przy takim budżecie?

8 minut temu, Butler napisał:

Bardzo uprościłeś, ja do kina świadomie wybrałem zamknięte konstrukcje. Dlaczego? Patrz Twój punkt pierwszy - proporcje pomieszczenia i jego akustyka.

Masz rację  i przepraszam za to, ja też wybrałem 2x closed do KD, i jestem zadowolony. Nie mniej jednak mojemu znajomemu przy odsłuchach u mnie "brakuje" walnięcia (salon 30m), za to ja u niego (ma BR) z kolei mam dość bo on lubi podbite dolne rejestry.  W połączeniu z modem pomieszczenia daje sporą górkę i zamulanie....  na moich subach u niego takiego efektu nie uzyskaliśmy (ograniczenia wynikające  z konstrukcji closed)

Więc dochodzą tu jeszcze gusta i guściki;)

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Heathen napisał:

No nareszcie coś z sensem napisałeś.....a teraz się zastanów czy ktoś się będzie w to bawił przy takim budżecie?

to już inna sprawa całkowicie. Jak dla mnie informację należy podać a osoba zainteresowana niech sobie wybiera. Tutaj przypuszczam (nie liczyłem), że naprawdę maleńki subwoofer z BR może sprawdzić się w takim pomieszczeniu i powinien być tani.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice jeszcze występują przy rodzaju pomieszczenia. Pokój zamknięty czy salon otwarty z aneksem czy klatką schodową. Przy 30m2 trochę tego walnięcia faktycznie może brakować. Butler ma te same suby na 18m2. Tam będzie na bank super ciśnienie. Ja na 17m2 mam sb4000. A kumpel też chyba na 30 czy może nawet 40m2 na twartej przestrzeni konstrukcje otwarte. Dla mnie masakra. Tam chyba profesjonalna kalibracja nie pomoże. Ale on mega zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, STELVIO napisał:

Różnice jeszcze występują przy rodzaju pomieszczenia. Pokój zamknięty czy salon otwarty z aneksem czy klatką schodową. Przy 30m2 trochę tego walnięcia faktycznie może brakować. Butler ma te same suby na 18m2. Tam będzie na bank super ciśnienie. Ja na 17m2 mam sb4000. A kumpel też chyba na 30 czy może nawet 40m2 na twartej przestrzeni konstrukcje otwarte. Dla mnie masakra. Tam chyba profesjonalna kalibracja nie pomoże. Ale on mega zadowolony. 

U mnie problem jest z proporcjami 4x7,5m.....czyli prawie 2:1, dlatego suby rozstawione w 1/4 dłuższej ściany i sweet spot który jest w połowie długości pokoju...czyli najgorzej jak może być.

Nie mniej jednak u kumpla mój SB3000 zagrał "mniej basu" (pomieszczenie ~18m) a wynika to tylko z tego że większość konsturkcji BR ma strojenie na pozimie 30-35hz i w tym zakresie mają dodatkowy "peak"  Na wykresach poniżej idealnie widać różnice o których mówię. W realnych pomiarach w pomieszczeniu peak potrafi wynieść 9db....:)

 

 

sub.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 

Nie ma co się kłócić. To tylko pierdziawka do tysiaka 🙂

Jestem po odsłuchu i wiem jeszcze mniej hehe

 

A więc jak dla mnie Magnat jakoś najgorzej wypadł. Miło zaskoczył sub Taga tsw-90 aczkolwiek chyba jednak Polk z tej trójki na razie nr 1. Najwięcej zamieszania narobił Klipsch r-12sw. Typowo kinowe brum i teraz mam mętlik w głowie bo dochodzi sprawa jak to zagra w moim pokoju. 

Dziś jeszcze brat wpada do mnie ze swoim Klipchem sw110. 

Zobaczymy co będzie?

Ale na chwilę obecną bije się Polk z Klipschem.

Edytowano przez Kejup
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po odsłuchu Klipscha sw110. I co? I dupa haha

Klipsch schodzi mega nisko i i wali głośno i tu koniec zalet jak dla mnie. Mój stary Jamo sub250 dawał jakby większy kick na wyższym basie i czuć było bardzie jakby to uderzenie.

A więc na tę chwilę Polk numero uno. 

Chyba że zmiana jamo sub 250 na jakiegoś jamo sub 300 lub 360??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie twierdzę że ten Klipsch jest zły, bo gra kozacko ale akustyka mojego pokoiku plus moje preferencję są chyba ciut inne niż to co on daje.

 

Trochę pobawiłem się dłużej ustawieniami i jest lepiej ale to nadal nie to. 

Zatkałem też bass reflex ale tu totalna lipa. Stracił całkowicie wigor 😞

Edytowano przez Kejup
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rel i ten Fyne jak i SVSy, Velodyne czy BK wyglądają i pewnie grają kozacko. Niestety nawet w używkach ciężko znaleźć coś w moim budżecie a troszkę boję się brać dużo starszego sprzętu ze względu na awarie czy późniejsze problemy z serwisem jak w przypadku mojego Jamo. Być może nie słusznie?

Jestem w kontakcie z Panem który sprzedaje Taga tsw-200. Jeśli się dogadamy być może to na niego się zdecyduje bo cena bardzo atrakcyjna a myślę że on zagra jeszcze lepiej jak słuchany tsw-90. Ryzyk fizyk jak to mówią ale przy tej cenie myślę że warto. Zobaczymy co dziś jeszcze powie mi serwis o moim Jamo??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:

No i problem z głowy :)

 

Hehe nie do końca bo z racji chęci przestawienia suba w inne miejsce kusi zmiana na tą Tage tsw200 lub tego Polka hts10.

Jak Jamo wróci to muszę sobie przypomnieć jak on gra bo już ponad 6 miesięcy go nie mam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...