Skocz do zawartości

Realna wartość Onkyo TX-NR609.


Recommended Posts

Witam, rozmyślam nad zmianą amplituner Onkyo TX-NR609 na coś nowszego z obsługą 4K. 

Wiem że moment nie najlepszy, dlatego rozmyślam... By rozstać się z 609 i dołożyć. 

Sprzęt od 11 lat w jednych rękach. Raz naprawiany w autoryzowanym serwisie (brak dźwięku i samoczynne przełączanie źródeł) - nie wiem czy ma to jakieś znaczenie dla realnej wyceny wartości. 

Ile w obecnych czasach może być warty taki AMP.? 

Czy może warto go sobie zostawić jako pamiątka po firmie Onkyo.? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Konrad Grzybowski napisał:

Raz naprawiany w autoryzowanym serwisie (brak dźwięku i samoczynne przełączanie źródeł) - nie wiem czy ma to jakieś znaczenie dla realnej wyceny wartości. 

bardzo duże

 

14 minut temu, Konrad Grzybowski napisał:

Ile w obecnych czasach może być warty taki AMP.? 

to zależy. Jeżeli powyższa naprawa polegała na wymianie fabrycznie wadliwego chipsetu HDMI to wtedy ten sprzęt powinien być ok. Co do jego ceny, SR607 chodzi od 500 do 700,- tutaj myślę ceną od 700 do 1000 byłaby ok pod warunkiem, że wymieniono chipset. Jeżeli nie to wartość tego sprzętu dla mnie to koszt złomu ponieważ chipset posiada wadę fabryczną która prędzej czy później się ujawni a wtedy nie będzie przetwarzał dźwięku ze źródeł cyfrowych.

Dodatkowo ten sprzęt nie wspiera 4K, Mamy co prawda ARC oraz Audyssey ale o 4K można zapomnieć zatem ten 1k to trochę naciągany ale powiedzmy, że czasy mamy jakie mamy. Inna sprawa czy ktoś to w ogóle kupi.

 

Na pewno przy sprzedaży wspomniałbym, że sprzęt miał wymieniony chipset na gwarancji producenta w autoryzowanym serwisie i że jest wolny od tego problemu - o ile faktycznie tak się stało.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lolekdrugi napisał:

bardzo duże

 

to zależy. Jeżeli powyższa naprawa polegała na wymianie fabrycznie wadliwego chipsetu HDMI to wtedy ten sprzęt powinien być ok. Co do jego ceny, SR607 chodzi od 500 do 700,- tutaj myślę ceną od 700 do 1000 byłaby ok pod warunkiem, że wymieniono chipset. Jeżeli nie to wartość tego sprzętu dla mnie to koszt złomu ponieważ chipset posiada wadę fabryczną która prędzej czy później się ujawni a wtedy nie będzie przetwarzał dźwięku ze źródeł cyfrowych.

Dodatkowo ten sprzęt nie wspiera 4K, Mamy co prawda ARC oraz Audyssey ale o 4K można zapomnieć zatem ten 1k to trochę naciągany ale powiedzmy, że czasy mamy jakie mamy. Inna sprawa czy ktoś to w ogóle kupi.

 

Na pewno przy sprzedaży wspomniałbym, że sprzęt miał wymieniony chipset na gwarancji producenta w autoryzowanym serwisie i że jest wolny od tego problemu - o ile faktycznie tak się stało.

Naprawa była jakieś 5/6 lat temu. Wymieniona została cała płyta z tego co pamiętam. Na sprzęcie jest nadal nie ruszona plomba. Sprzęt działa bezproblemowo. 

Znalazłem ofertę na OLX gdzie przy zwrocie 609 proponują nowe 6100 za 3700zl. Biorąc średnia cenę za 6100 z Google czyli 4300zl. Wycenili to na 600zl. Powiedzmy.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Konrad Grzybowski napisał:

Wymieniona została cała płyta z tego co pamiętam

w sensie płyta hdmi?

 

3 godziny temu, Konrad Grzybowski napisał:

Znalazłem ofertę na OLX gdzie przy zwrocie 609 proponują nowe 6100 za 3700zl. Biorąc średnia cenę za 6100 z Google czyli 4300zl. Wycenili to na 600zl. Powiedzmy.... 

wystaw go za 1k pln z opcją negocjacji i jak Ci da ktoś 700 to go sprzedasz i tyle. Tak naprawdę największy problem to będzie sprzedaż bo nie wiem kto by chciał kupić obecnie amplituner bez 4K no ale może w sumie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lolekdrugi napisał:

w sensie płyta hdmi?

 

wystaw go za 1k pln z opcją negocjacji i jak Ci da ktoś 700 to go sprzedasz i tyle. Tak naprawdę największy problem to będzie sprzedaż bo nie wiem kto by chciał kupić obecnie amplituner bez 4K no ale może w sumie.

Tak, HDMI. 

4K jest tu właśnie "wąskim gardłem" sam dlatego bym go zmienił więc i o potencjalnych nabywców ciężko. Dlatego pytałem o realną wycenę. Bo można sprzedać lub sprzedawać. 

Ale jak mam dobry sprzęt który nadal mi służy wymienić/sprzedać na siłę za niską wartość, to z sentymentu do sprzętu i marki raczej zostanie. 

Choć licząc tylko kwotowo przy cenie zakupu 2000zł po 11 latach osiągnięcie 600-700zł i tak powinno cieszyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Konrad Grzybowski napisał:

to z sentymentu do sprzętu i marki raczej zostanie. 

lubisz zbierać? :)

20 minut temu, Konrad Grzybowski napisał:

Choć licząc tylko kwotowo przy cenie zakupu 2000zł po 11 latach osiągnięcie 600-700zł i tak powinno cieszyć. 

ja bym sprzedawał jak tylko znajdzie się chętny i szukał czegoś innego tylko nie celuj w 6100 bo poprawy raczej zbytnio nie uświadczysz. Jak już to NR7100 albo Pioneer VSX-LX305 Albo coś z Denona tylko tutaj aby było wyżej potrzeba iść w serię 3xxxx a to już dużo większa kwota.

Wiesz, tego NR609 możesz nadal używać bo ma ARC jako prosty system 5.1 bo tutaj nawet brak Atmosa. Po prostu wszystko do TV podpinasz i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

lubisz zbierać? :)

Póki działa i ma zastosowanie/użytkuje go to tak. 

 

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

ja bym sprzedawał jak tylko znajdzie się chętny i szukał czegoś innego tylko nie celuj w 6100 bo poprawy raczej zbytnio nie uświadczysz. Jak już to NR7100 albo Pioneer VSX-LX305 Albo coś z Denona tylko tutaj aby było wyżej potrzeba iść w serię 3xxxx a to już dużo większa kwota.

7100 z pewnością tak, i również sprzęt na lata jednak Teraz nie mój budżet całkowicie. 

 

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

Wiesz, tego NR609 możesz nadal używać bo ma ARC jako prosty system 5.1 bo tutaj nawet brak Atmosa. Po prostu wszystko do TV podpinasz i tyle

Materiały 4K odpalam z TV lub jakiś Netflix. Wtedy po ARC. 

A filmy docelowe idą już z kompa, wtedy 1080P i DTS-HD, Dolby TrueHD w konfiguracji 7.1. W tym sprzęt jest super. I temu nadal cieszy i wystarcza... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie jest od kogoś kto potencjalnie ma tylko 5.1, a więc Atmosa i DTS-X nie ma.

Jedyną sprawą którą odczuwa właściciel starego amplitunera to brak menu ekranowego przy odtwarzaniu źródeł bezpośrednio podpiętych pod TV. Pomijam pozostałe funkcjonalności przedpotopowych sprzętów jak ograniczone funkcje sieciowe lub nawet ich brak itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

to brak menu ekranowego przy odtwarzaniu źródeł bezpośrednio podpiętych pod TV.

akurat przy Onkyo to najmniejszy problem, tam się da nawet zalogować do WiFi z hasłem z poziomu wyświetlacza.

 

2 minuty temu, Butler napisał:

omijam pozostałe funkcjonalności przedpotopowych sprzętów jak ograniczone funkcje sieciowe lub nawet ich brak itd.

akurat NR609 coś tam miał:

Cytat

Playback of Audio Files Through Local Network
(MP3,WMA,WMA Lossless, FLAC,WAV, Ogg Vorbis,
AAC, LPCM)
• Internet Radio and Music Streaming Service
Connectivity (vTuner, Last.fm*, Napster*)
• Certified with Windows® 7 and DLNA Version 1.5

czy to jeszcze działa to inna sprawa. Największa wadą NR609 i całej rodziny z tego okresu są wadliwe chipsety HDMI ale ten według autora ma wymienioną płytę przez serwis czyli problemu nie powinno już być.

Do tego dostajesz Audyssey 2Eq trochę słabo ale nie ma źle bo jest Dynamic Volume oraz Dynamic Eq.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lolekdrugi napisał:

Chociaż niektóre odtwarzacze BD 4K mają dwa wyjścia i wtedy można to tak rozwiązać .

I takie rozwiązanie też biorę pod uwagę bo wydaje się to rozsądną opcją. 😊 Tylk często odtwarzacze BD słabo radzą sobie z filmami z plików. Natomiast takie Nvidia Shield ma tylko jedno Hdmi. I ciągle jest jakieś ale... Pozostaje też może jakiś splitter Hdmi, ale tego nie testowałem 

 

9 minut temu, Butler napisał:

Warto pamiętać o masowym wycofywaniu się producentów TV z kodeka DTS. Nie byłbym szczęśliwy widząc na ekranie przykry komunikat o braku kompatybilności, a jak mam wybór Dolby czy DTS, to wybieram z reguły to drugie.

Właśnie nie ma nic gorszego gdy coś nie działa... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Warto pamiętać o masowym wycofywaniu się producentów TV z kodeka DTS. Nie byłbym szczęśliwy widząc na ekranie przykry komunikat o braku kompatybilności, a jak mam wybór Dolby czy DTS, to wybieram z reguły to drugie.

Czyli eARC już nie będzie w pełni działać?

Czyli to o co się ostatnio z Lolkiem posprzeczałem. Wszystkie te TV do reklamacji?

Pytam serio

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

Czyli eARC już nie będzie w pełni działać?

a co ma do tego eARC?

Jedną z funkcji eARC jest passthrough PCM/bitstream TV ma wziąć sygnał który dostaje, nie dotykać i przekazać dalej. Zatem to nie jest problem. Ten teoretycznie występuje na etapie gdy do TV podepniesz pendrive z czymś co ma DTS. Teoretycznie TV powinien odczytać ścieżkę dźwiękową i przekazać ją tak jak jest, nic z nią nie robiąc ale tutaj może być jakiś problem licencyjny i pewnie dlatego tego nie robią. Chociaż z technicznego punktu widzenia licencji by nie łamali bo przecież sam TV nie obrabia sygnału. Ale osobiście dla mnie ta cała sprawa z tym wycinaniem obsługi DTS śmierdzi na kilometr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna reklamacja. Jeśli telewizor w specyfikacji nie ma DTS to klops, nic co jest podłączone do TV jako źródło nie będzie grało. Format dźwięku nieobsługiwany i dziękuję. Mój Sony XR-75X94J wspiera DTS. Ale np. LG od bodajże 2020 ma tylko Dolby. To samo Samsung. Nie wiem czy wszystkie modele, ale na pewno większość.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Nie wiem czy wszystkie modele, ale na pewno większość.

chyba wszystkie niestety.

 

2 minuty temu, Butler napisał:

Mój Sony XR-75X94J wspiera DTS.

I sony będzie DTS wspierał w każdym swoim flagowcu czy w innych nie wiem. Ale na flagowcach masz Streming Bravia Core który miażdży jakością obrazu i dźwięku wszystko inne co jest dostępne obecnie na rynku ponieważ - tadam - korzysta z DTS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Ten teoretycznie występuje na etapie gdy do TV podepniesz pendrive z czymś co ma DTS. Teoretycznie TV powinien odczytać ścieżkę dźwiękową i przekazać ją tak jak jest, nic z nią nie robiąc ale tutaj może być jakiś problem licencyjny i pewnie dlatego tego nie robią. Chociaż z technicznego punktu widzenia licencji by nie łamali bo przecież sam TV nie obrabia sygnału. Ale osobiście dla mnie ta cała sprawa z tym wycinaniem obsługi DTS śmierdzi na kilometr.

No o tym właśnie mówie.

O to chodziło w poprzedniej dyskusji.

Wprowadzanie eARC które będzie realnie wykorzystywane przez ułamek procent klientów.

Przy najmniej dopóki któraś z  platform nie pokusi się o dzwięk HD ale to nie nastąpi szybko.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Przy najmniej do póki któraś z  platform nie pokusi się o dzwięk HD ale to nie nastąpi szybko.

 

56 minut temu, lolekdrugi napisał:

Bravia Core daje DTS.

Ale nie w HD tak?

Więc tu ARC wystarczy?

Tu jest jednak ciekawa informacja:

https://hdtvpolska.com/test-sony-bravia-core-przelomowa-jakosc-obrazu-w-streamingu-vod/

"

a duża część z nich posiada dźwięk DTS 6 kanałów, do 775 kbps (w tym miejscu nadmienię, że wspierane technologie dźwięku tu AAC Stereo, EAC3 5.1 Surround oraz DTS DIGITAL SURROUND (5.1).
Źródło: https://hdtvpolska.com/test-sony-bravia-core-przelomowa-jakosc-obrazu-w-streamingu-vod/"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

Ale nie w HD tak?

no niestety nie :(Ale przynajmniej jest lepiej niż z Dolby.

 

20 minut temu, S4Home napisał:

Tu jest jednak ciekawa informacja:

to akurat wiem, miałem okazję zobaczyć Bravia Core na żywo i to w końcu zaczyna wyglądać jak na płytach. Dźwięk co prawda DTS ale jak wyżej - przynajmniej lepiej niż Dolby. Bo ten Atmos na streamingach i tak jest kiepski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...