Skocz do zawartości

PC > RX-V485 > TV


meehow86

Recommended Posts

Dzień dobry,

zauważyłem sporą wiedzę na tym forum i postanowiłem założyć konto żeby podzielić się moim problemem, liczę na Waszą pomoc ;)

Otóż, od 2dni posiadam amplituner Yamaha RX-V485 i nijak nie mogę go zmusić do połączenia z PC/TV. Wcześniej był HK AVR 255 i był podłączony tak jak teraz Yamaha, ale tam nie było żadnych problemów.

Nie jestem w stanie wymusić nawet wyświetlania OSD z amplitunera na TV, a myślę, że na razie pomijając PC można od tego zacząć.

Jeśli chodzi o tv to jest to Samsung UE55RU7172, a z PC podpinam pod kartę graficzną przez HDMI.

Na poprzednim amplitunerze miałem standardowo podpięty PC po HDMI do HDMI 1 i w ampli HDMI-OUT do TV - działało, obraz/audio - cacy. Niestety teraz na Yamaszce nie jestem w stanie wymusić przez nią obrazu oraz audio, tuner działa, spotify też, a nawet tymczasowo podpiąłem PC do TV (przez HDMI), a z TV do ampli optykiem dźwięk.

Nie wiem czy jest to kwestia, że TV czegoś nie obsługuje, podejrzewam (o ile ma to znaczenie), że w ampli jest HDCP 2.2, a do TV nie znalazłem takiej informacji. Może trzeba dodatkowy konwerter HDCP?! - raczej ku temu bym się skłaniał jeśli chodzi o mój problem. TV niby 4k i powinien obsługiwać HDCP 2.2, ale wiadomo jak to bywa i wybór TV jest pozornie prosty.

Podsumowując chcę mieć możliwość podpięcia PC do ampli przez HDMI IN 1-4, a ampli do TV przez HDMI-OUT żeby z PC sam ampli dekodował sobie dźwięk.

Moje podjęte próby wyłączenia/włączenia ARC (w tv i ampli), czy on/off upscalingu 4k, nawet laptop zamiast PC po HDMI też nie przyniosły efektu. Nawet nie udało mi się wyświetlić OSD Yamahy na TV i wygląda to jak problem z albo HDMI-OUT albo z TV. Robiłem też factory reset na obu urządzeniach, sprawdzałem różne przewody HDMI (poza takimi ~100zł/m) i jak na razie po 2 wieczorach bez efektu poza w/w podłączeniem z optykiem i pc bezpośrednio do tv.

Z góry będę wdzięczny za pomoc i jeszcze raz witam szanowne grono audiofilskie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, zrobiłem MODE 1 czy 2 i bez skutku.

Sprawdzałem jeszcze bez i z ARC i takie coś mam. Tam gdzie rozpoznana nazwa sprzętu było z włączonym "anynet+/HDMI CEC" czyli Samsungowym ARC.

Ni cholery TV nie chce przyjąć obrazu przez amp. Gdzieś znalazłem na stronie, że teoretycznie ma ten HTCP 2.2 (tak jak amp).

Zostaje kwestia przewodów jednak?

 

 

20220526_190012.jpg

20220526_190606.jpg

Edytowano przez meehow86
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meehow86 Twój amplituner jak i telewizor posiada HDCP w wersji 2.2 i to nie jest problemem.

Co do kabli to pisałeś, że już testowałeś różne.

Zatem kolejne kwestie:

 - opcja HDCP Version w ustawieniach jest przestawiona na Auto zamiast na 1.4 (Settings -> Hdmi -> HDCP Version)

I w sumie pytanie czy jak naciśniesz przycisk "setup" pojawia się coś na ekranie TV?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, nie mam żadnego menu, osd na ekranie z amplitunera, dlatego pisałem w pierwszym poście o najłatwiejszej opcji do ogarnięcia - żeby to menu było pokazane na ekranie.

Z drugiej strony mimo testowania tylu przewodów skłaniam się, że to może być mimo wszystko w nich problem.

Dziś podpiąłem pc do tv przez HDMI i czasem gubi sygnał, a czasem mam dyskotekę, że się połączy i rozłączy i tak sobie tv mryga gubiąc i łapiąc sygnał. Bywa też tak, że załapie i obraz śnieży, a dźwięk popiarduje.

Mój wcześniejszy ampli HK miał skalowanie 1080p, teraz 4k i możliwe, że przewód HDMI nie wyrabia, żaden z użytych czy pożyczonych i też żaden z nich nie był jakimś premium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcję z mojej strony na teraz.

bo amplituner na pewno kopiłeś używany, bo nie ma innego.

1. Zrób reset do ustawień fabrycznych

2. Czy wtedy widać menu ekranowe?

Bo może cos jest jednak uszkodzone w tym ampli? Któryś z HDMI?

Co mówił sprzedawca? Gdzie go kupiłeś? Pisałeś już do niego?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, meehow86 napisał:

Mój wcześniejszy ampli HK miał skalowanie 1080p, teraz 4k i możliwe, że przewód HDMI nie wyrabia, żaden z użytych czy pożyczonych i też żaden z nich nie był jakimś premium.

ok to spróbuj z innym przewodem ale:

 - przewód musi mieć obsługę ethernet

 - przewód nie musi być specjalnie pod hdmi 2.1 wystarczy zwykły.

 - kup coś bardziej markowego jak się da ale nie za miliony monet

 

Oczywiście jak potrzebujesz przewodu dłuższego niż 2m to zaczynają się schody i to cenowe. Nie napisałeś jak długi przewód potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dwie opcję z mojej strony na teraz.

bo amplituner na pewno kopiłeś używany, bo nie ma innego.

1. Zrób reset do ustawień fabrycznych

2. Czy wtedy widać menu ekranowe?

Bo może cos jest jednak uszkodzone w tym ampli? Któryś z HDMI?

Co mówił sprzedawca? Gdzie go kupiłeś? Pisałeś już do niego?

Piotr

1. Był robiony na TV jak i amplitunerze.

2. Nie :(

Próbowałem każdego HDMI od 1 do 4, chyba, że coś z HDMI OUT, który jest jeden.

Ze sprzedawcą jeszcze się nie kontaktowałem, chciałem najpierw wykluczyć wszelkie możliwości we własnym zakresie. Sam pracuję w serwisie więc zdaję sobie sprawę z upierdliwości niektórych ;)

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

ok to spróbuj z innym przewodem ale:

 - przewód musi mieć obsługę ethernet

 - przewód nie musi być specjalnie pod hdmi 2.1 wystarczy zwykły.

 - kup coś bardziej markowego jak się da ale nie za miliony monet

 

Oczywiście jak potrzebujesz przewodu dłuższego niż 2m to zaczynają się schody i to cenowe. Nie napisałeś jak długi przewód potrzebujesz.

Chyba faktycznie postaram się ogarnąć coś markowego, ostatnio brałem Lanberg niby HDMI v2.0.

Co do długości to od PC do ampli najlepiej 7-7,5m, ampli > TV metr wystarczy. Coś czuję, że będzie potrzebne przemeblowanie pokoju :)

Może podam numery ofert (ampli oraz przewodu) do wiadomego serwisu aukcyjnego i da to jakiś podgląd:

HDMI - 11182022642

Yamaha - 12181593753

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, meehow86 napisał:

Co do długości to od PC do ampli najlepiej 7-7,5m,

o to z takimi długościami to tanio nie będzie. Spróbuję Ci niebawem podrzucić jaki kabel kupić.

8 minut temu, meehow86 napisał:

ampli > TV metr wystarczy.

to tutaj każdy powinien zadziałać np taki: 11509925431

 

Tak czy inaczej samo OSD powinno się pojawić i spróbujmy się na tym skupić. Ewentualnie jeszcze, przysuń komputer na chwilę do TV żeby był maks 2m i spróbuj co się wtedy będzie działo czy Ci ten obraz się poprawi przy bezpośrednim podpięciu.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie póki co używam laptopa do testów zamiast PC więc mogę podstawić nawet na metr i też walczę na razie o OSD na TV.

Jeszcze mnie naszła myśl żeby użyć monitora zamiast TV, co (mam nadzieję) wykluczy jakąkolwiek "niekompatybilność" z Samsungiem.

Na szybko pomyślałem o Lindy 37871, a potem z PC będę walczyć jak ten ogarnie ampli>tv.

Edytowano przez meehow86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem właśnie laptop do Yamahy (przez HDMI 1) pod monitor (HDMI out w amp). Nic.

Próbowałem przewodem niby lepszym ampli - laptop - nic.

ARC czy bez, 4k mode 1/2 , bez i z upscaling - też nic.

Może faktycznie jest coś z HDMI OUT w samym amplitunerze.

Chociaż komp czy laptop po podłączeniu do amp i z amp do monitora widzą w ustawieniach dźwięku jako Samsung więc jakieś połączenie ma.

Tak samo bez PC czy laptopa, sam tv widzi nazwę amplitunera.

Już nie wiem jakie możliwości mi zostały :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napisałem do sklepu z zapytaniem jak rozwiązać problem, zobaczymy po weekendzie.

W takim razie uderzę jeszcze z problemem PC - TV, przewód wyżej z numeru aukcji (7m), bywa tak, że odpalam kompa i TV jest wszystko ok, a czasem zaczyna wariować czyli gubić obraz wtedy na TV pokazuje zmień źródło albo włącz to na które jest ustawiony tv, podłączone z karty graficznej do tv bez arc.

Czasem mogę cały dzień oglądać filmy albo ogólnie sobie komp chodzi w deszczowy weekend  z włączonym TV, a odpalę np Netflixa i nagle gubi obraz, mryga i czasami się uspokoi, ustawione na tylko drugi ekran (tv), jak wrzucę duplikuj to jest ok , wtedy rozdzielczość monitora łapie (1440p), jak ustawię tylko drugi ekran to jest 4k (przy którym to się dzieje).

Obstawiacie przewód HDMI? Czy może ten tv ma jakieś czkawki?

Edytowano przez meehow86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, meehow86 napisał:

przewód wyżej z numeru aukcji (7m), bywa tak, że odpalam kompa i TV jest wszystko ok, a czasem zaczyna wariować czyli gubić obraz wtedy na TV pokazuje zmień źródło albo włącz to na które jest ustawiony tv, podłączone z karty graficznej do tv bez arc.

to już są większe odległości dla HDMI zwłaszcza np 4K. Będziesz prawdopodobnie musiał kombinować i szukać kabla. Kupić, sprawdzić i odesłać.

16 minut temu, meehow86 napisał:

jak ustawię tylko drugi ekran to jest 4k (przy którym to się dzieje).

wina przewodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś ostatnią chyba możliwość.

Podpiąłem laptopa do amplitunera do HDMI-IN 1 (testowałem też 2-4), na laptopie w ustawieniach dźwięku ładnie widzi model Yamahy, odpalam jakąś muzykę i cisza, chociaż paski w windowsie ładnie podskakują (w sensie, że gra muzyka). Odpinając HDMI od laptopa muzyka przełącza się na głośniki laptopa czyli też ok. Niestety sam amp nie odtwarza niczego. Mimo ustawienia źródła.

Reasumując, komp niby widzi do czego się podpina, bo wyświetla w urządzeniach dźwięku model amp, ale tak jakby był problem z HDMI (już nawet pomijając obraz) w samej Yamaszce.

Też testowane na różnych ustawieniach i przewodach.

Może to być kwestia, że sam amplituner może nie być w wersji EU tylko USA/Canada?

Dodatkowe spostrzeżenie: fabryczne ustawienia amplitunera wrzucają tryb TV: PAL (te a advanced menu) , teraz zgłupiałem który ustawić, czy NTSC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meehow86 napisał:

Może to być kwestia, że sam amplituner może nie być w wersji EU tylko USA/Canada?

dla hdmi to nie ma znaczenia

 

2 godziny temu, meehow86 napisał:

abryczne ustawienia amplitunera wrzucają tryb TV: PAL (te a advanced menu) , teraz zgłupiałem który ustawić, czy NTSC.

masz mieć PAL ale ale hdmi to nie ma znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...